SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699854

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
panteon
.

Pisałeś, że kiedyś w pracy robiłeś maksa z kolan. Ile tam było powtórzeń? Pamiętam, że duża liczba to była.


Niestety nie pamiętam ile tam wtedy było , a nie umiem znaleźć tego wpisu . Ale na następnym treningu to przetestuję .
Kółko z kolan i ze stójki to nie to samo, mięśnie też pracują trochę inaczej nie wiem do czego by to porównać. Może tak jak uginanie przedramion ze sztangą a uginanie przedramion z hantlami, niby oba na biceps a jednak praca mięśni jest trochę inna
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
Bardzo ciekawa ta "kółkowa" dyskusja Na razie czytam, a przy najbliższej okazji spróbuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130979
Viki
Bardzo ciekawa ta "kółkowa" dyskusja Na razie czytam, a przy najbliższej okazji spróbuję.
Dyskutują zamiast się przemóc i pokazać, że potrafią to zrobić co mógłby zrobić nawet 68 - latek po chorobie


Zmieniony przez - ojan w dniu 2018-02-17 21:01:44
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Przeciez Panteon wrzucil filmy nawet je komentowales,ja chyba nie musze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130979
drazekm
Przeciez Panteon wrzucil filmy nawet je komentowales,ja chyba nie musze.
Ty już dawno pokazałeś! Oni jeszcze nie zrobili pełnego kółka ze stania.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Viki
Bardzo ciekawa ta "kółkowa" dyskusja Na razie czytam, a przy najbliższej okazji spróbuję.

Podloz sobie cos miekkiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Taki mam poziom startowy i tyle w temacie. Żaden to obciach.
Nagrałem się, żeby zobaczyć jak to wygląda z boku.
Wrzuciłem tutaj - w celu uzyskania porady co i jak. Dzięki za konkrety.
Uszczypliwości jakoś przeżyję..
Obadałem kilka tutoriali. Skrócę ruch, żeby bardziej szło na brzuch. Chociaż wzmocnić bary też by się przydało.
Różnica pomiędzy kółkiem z kolan a ze stania jest taka jak pomiędzy pompkami "damskimi" a "zwykłymi" - większy ciężar spoczywa na barkach. W pompkach się go wyciska, a w kółku - trzeba zrobić jakby ściąganie wyciągu górnego na prostych ramionach.
Wiadomo, że więcej się wyciśnie niż tak ściągnie... Dlatego rośnie poziom trudności.





0:55 - o tym myślałem jako o ćwiczeniu pomocniczym - ruch z samych barków (wiem, że jest to jako przykład złego wykonania, ale mam na myśli wykorzystanie tego jako ćwiczenie pomocnicze).

Progres i tak mam, bo jak na jesień robiłem kettle i kółko, to kilka dni zakwasów m. brzucha miałem. Po 5x5..

@Viki - na treningu z masą ciała skupiłem się w tym roku, więc szału nie ma; wcześniej kettlowałem; jak Cię to interesuje, to obadaj wcześniejsze wpisy
Kółko oczywiście spróbuj i koniecznie nagraj Choćby dla samej siebie..
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
ojan
drazekm
Przeciez Panteon wrzucil filmy nawet je komentowales,ja chyba nie musze.
Ty już dawno pokazałeś! Oni jeszcze nie zrobili pełnego kółka ze stania.


Nie zrobili ale próbują . Może za rok, może za dwa a może nigdy nam sie nie uda zrobić pełnego kołka ze stania.Ale próbujemy i będziemy próbować. Kółko jest jedynym ćwiczeniem na brzuch które lubię , a ćwiczę dla przyjemności dlatego robię ćwiczenia które lubię i sprawiają mi przyjemność i satysfakcję
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
@Ojan/Drazekm - piszecie o tym kółku, jakby każdy je potrafił zrobić. Jakby to był przysiad bez obciążenia czy pompka.

Może zbyt ambitne cele sobie dobieram, bo nie mam rozeznania co do własnych możliwości (w treningu z masą ciała). Z kettlami było łatwiej
Najwyżej się nie uda. Póki co - wzmacniam się jak mogę.

Ilu jest użytkowników na SFD? Kozaków tu nie brakuje.
Ilu z nich zrobi kółko ze stania?


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-02-18 08:54:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130979
Ci kozacy nie mają kółka albo nie chcą Cię zawstydzić?
Nie bój się rozciągnąć do końca.
A tak prawdę mówiąc muszę spróbować czy teraz sam potrafię to zrobić
(Kółko robię jedynie na filmikach. Głównie robię skłony na krześle i trochę wznosy nóg)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium