SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699982

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Drabiny są dobre do budowania siły, ale trzeba wykonywać ćwiczenie z ciężarem na 6-8powt w maksie.

1,2,3,4,5, jest zapas na 6, ale nie robimy i znowu - 1,2,3,4,5, 1,2,3,4,5.
Buduje się objętość, buduje się wytrzymałość (w zależności o czasu przerw).

Piramidka 1,2,3,4,5,6,5,4,3,2,1, to nie pamiętam dokładnie..

Drabinka do załamania, to też nie wiem

Generalnie, jak jest do 10 powt w maksie, to można takie rzeczy robić. Wszystko zyska.
Jak masz 30 w maksie, to lepiej robić np 3,6,9,12.. itd. Czy co 4, albo co 5powt.

Drabiny do 5powt 6-8RM bankowo na siłę :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Potrzebuje najlepszą opcje na wytrzymałość Siła będzie po sezonie startowym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nad wytrzymałością raczej nigdy nie pracowałem
Budowała się sama w toku normalnych ćwiczeń..

Tobie pewne czegoś specjalnego potrzeba, bo treningi masz bardzo specyficzne i różnorodne.

Co do prasy kulturystycznej.
KIF kupuję z sentymentu
Lubię poczytać, w sumie to raczej odświeżę informacje niż czegoś nowego się dowiem. Mógłbym pewnie wrócić do numerów sprzed kilku lat i je czytać:
czerwiec 2008 ! Przykładowo..
Kiedyś były artykuły o dawnych kulturystach, dawnych zawodach, fajne historie.
Teraz sporo reklam, czy artykułów sponsorowanych..
Ile można napisać o treningu bicepsów, czy klaty?
Najlepszy jest zawsze wstęp:
- prawdziwego kulturystę oczywiście można poznać po wielkiej klacie - trening klaty
- wiadomo, że rasowy kulturysta ma ogromne bicepsy - trening bicka
- co najczęściej widać latem? Przedramiona!! Mocne itd.. - trening przedramion
- oczywistym jest, że duży obwód ramienia to wizytówka kulturysty, ale ramię to nie tylko bicepsy.. 2/3 to triceps - trening trica
- Wszyscy rzucają się na trening klaty i bicepsa, a to dopiero kuliste niczym armatnie kule barki są świadectwem - trening barków
- można być rewelacyjnie zbudowanym, ale jeśli świetnej góry i świetnego dołu nie połączy sześciopak.. - trening brzucha
- zwą ich czasem bocianami, a dla kulturysty to obraza - trening nóg
- można mieć duże uda, ale jeśli nogi nie będą zwieńczone łydkami niczym diamenty.. - trening łydek.

1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Powyżej pominąłem trening grzbietu - "trenując potężną klatę nie można zapomnieć o skrzydłach - czyli plecach"..

Dziś rano kawa z odrobiną masła, spacer, zakupy, potem śniadanie (1/3 worka gryki + 150g twarogu + 2 ptasie mleczka), córa usnęła i musiałem sobie czas zorganizować sam..


Weszło:

S&S (20kg)
wymachy jednorącz - 5x 10/10
tureckie wstawania - 5x 1/1
wyciskanie pochylone - 5/5

20min

Raczej incydentalnie takie coś..
Radocha jest, kula trochę zbyt lekka, ale na przetarcie szlaku - OK
(podmienię na 24)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130990
Odkąd KIF zaprzestał informowania o MPJiW zaprzestałem jego prenumeraty

Jednym zdaniem: trzeba trenować wszystkie mięśnie ciała

Radocha to ważna rzecz. Szczególnie gdy jest podzielana z bliskimi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Mnie wkurzają w KIFie dwie rzeczy..
1. Literówki - uczulony jestem!
2. Niepełne plany treningowe - np. podadzą ćwiczenia, ale nie podadzą liczby powtórzeń (artykuł na dwie strony - na jednej stronie podadzą listę ćwiczeń z liczbą powtórzeń, a na drugiej już bez tej drobnej informacji)

Dziś samopoczucie takie sobie..
Poranna kawa bez dodatków, godzinny spacer i po powrocie śniadanie (mięcho + wafle ryżowe + sałata/pomidor i deczko oliwy).
Córa zasnęła i zabrałem się za pompki:

pompki - 6x18/30s
+12 na zakończenie

Zazwyczaj robię lekki rozruch, potem 12 pompek i po chwili biorę się za 6x18.
Dziś najpierw był rozruch, potem 6x18 i po złapaniu oddechu 12 pompek.
No i te 12 było niemalże idealne! Spokojne, głębokie zejścia
Seria 18powt zajmowała mi około 23-25s. Trochę chyba zbyt szybko. Musiałbym nagrać, żeby ocenić.
Serie 1-4 z akcentami.
Seria 5 - do połowy z akcentami, a potem już pompowanko
Seria 6 - pompowanie
Całość 4:57

Wytargałem 24kg kettla. Zrobiłem:
Wyciskanie pochylone (24) - 1/1

Na pompie po pompkach to jednak nie to samo, a 24kg to już sporo. Może jutro uda się S&S zrobić z tą kulą.
Po wczorajszym S&S z 20 czuję pospinane dwójki i w barkach takie.. ubicie czy jak to nazwać. Jakoś inaczej mi się pompowało, ale ciężko powiedzieć, żeby było gorzej, trudniej albo łatwiej. Inaczej..
Drążki dopiero na weekend zaplanowane.

Podsumowując - pompki z 30s przerwy dobrze wchodzą! Jestem w szoku!

@Wycwiel, co tam dalej w planie?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Jak co czekam na film - 50 powtórzeń
Jak by Ciebie już piliło to zacznij robić 5 x 20 ale cofnij się z przerwami do 45sek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nie mam zamiaru niczego przyspieszać, tylko chciałem się dowiedzieć
Dzięki!

Film będzie! Ale czy będzie tam 50 to nie wiem..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Było 45, to po kilku miesiącach pompowania powinno być lepiej. Teoretycznie, bo teraz pompki lepsze jakościowo robię i w sumie - może być różnie.

Było 6x18 = 108pompek
Będzie 5x20 = 100 pompek

Tak? 5 serii ? Nie wkradła się literówka? Cyfrówka!?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium