SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699932

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130984



Bez przesady!
Wystarczy zrobić krok we właściwym kierunku i iść dalej




Zmieniony przez - ojan w dniu 2017-02-05 19:00:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Na pewno zadbaj o rozciąganie po treningu, bo tyle wymachów bankowo spina Ci taśmę tylną. Trochę podskoków, krążeń, skłonów przed gobletami itd. też nie zaszkodzi a poczujesz się pewniej przed ćwiczeniami z oporem zewnętrznym. Jak potrzebujesz się rozgrzać z mniejszą kulą to też przecież nikt nie broni a jedna czy dwie serie sił Cię nie pozbawią.

Ładnie progresujesz - tak trzymaj! Simple da Ci na pewno mocnego pozytywnego kopa. Możesz go później forsować o kolejne serie, tak jak Magor, który pocisnął 10 serii na rękę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Moim zdaniem rozgrzewka to mus. Trochę rozgrzać stawy, goblety, pompki, wymachy (oczywiście wszystko z lekkimi kulami) i można działać. No i rozciąganie ważna rzecz chociaż jak mam być szczery to sam ostatnio je zaniedbuje tzn te potreningowe bo dynamiczne przed treningiem w ramach rozgrzewki robię.
Swoją drogą ostatni trening wyszedł elegancko. Wymachy jednorącz z 32-ką i turki to już konkret jest.
Żeby cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją fizyczną i sprawnością nie trzeba zap*****lać. Wystarczy dbać o żarcie, wysypiać się no i się ruszać. Takie S&S służy zdrowiu

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
@Ojan
Myślę, że każdy krok robię w dobrym kierunku
Pana sposobem - gotuję schab. Wrzuciłem paczkę 6 plastrów/kotletów do wody. Dodałem sól, pieprz, liść laurowy i gotuję..
Będę szamał.

Smażyłem też placki Kwaśniewskiego:
http://domowe-potrawy.pl/placki-kwasniewskiego-z-jajek-i-sera/ ale strasznie wodniste - cienkie wyszły. Prawie jak naleśniki.
Oryginalny przepis tutaj (więcej mąki):
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=33

Nadal kombinuję z LC/paleo/samurajem

@Nieraz
progres idzie. Działam zachowawczo i też wedle swoich możliwości. W czwartek mam wolne, to do południa mam nadzieję wykonać wszystko z 32
Typuję do 15min na wymachy (a może 10powt/min - wtedy 10min) + 15min na TGU (dziś zerknąłem i taki turek z 32 zajmował mi około 45s - ostatni).
Jeśli w 30min zrobię swingi i tgu (bez spinania się - czas mnie nie goni, tylko sprawdzam ile mi trening zajmuje), to będę zadowolony.

@Adam
S&S pewnie jest zdrowe - Maciek chwalił i wiele innych osób.
Nie jest to jednak program pod sylwetkę czy redukcję, ale wygląda mi na pro-zdrowotny.

Nie ma opcji żebym zajeżdżał się treningiem. Nie teraz.
Jednak wypracowana siła itd. zaprocentuje później, jak już złapię za jakiś ostrzejszy program


ROZGRZEWKA
Nie jest tak, że się nie rozgrzewam!!!
Robię różne wymachy, krążenia i dynamiczne rozciąganie.
Bardziej chodziło mi o schemat zaproponowany w S&S
- halo, goblet, mostek
- swing
- tgu

Przyznam że w trakcie mojej rozgrzewki robię tylko goblety z tych trzech ćwiczeń zaleconych przez Tsatsouline'a.
Rozciąganie po treningu - robię. Nic specjalnego, ale robię.
Tył miałem zmasakrowany przy 10.000 swingach, ale to wchodziło 500powt na treningu. Tygodniowo 1500-2000powt.


Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-02-05 21:19:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Bossowie działu nagrodzili mnie suplami za osiągnięcia sportowe więc musiałem nieco zmienić plany treningowe i weszło:


S&S
GOBLETY (16) - 3x5
wymach jednorącz (28) - 10L+10P
i poczułem się na siłach więc dalej poszło:
wymach jednorącz - 5x10/10 (32, 32, 32, 32, 32) =13:50
1:10 przerwy
tureckie wstawanie - 5x1/1 (32, 32, 32, 32, 32) =12:45
=27:45


Komentarz:
jakoś nie potrafię odpoczywać ile muszę.. Jednak zerkam na timer.

SWINGI - 28 poszło dosyć lekko (lekko to złe słowo), więc postanowiłem spróbować z 32 - poprzednio weszły 3 sety z 32 i to lewa+prawa, a dziś zacząłem od 10powt na 90s. Szło fajnie, ale na koniec kapnąłem za dużo magnezji - była gruba warstwa i nie do końca wyschła, a do tego minęła 13. minuta, to żeby z ładnym czasem skończyć, zrobiłem 10L+10P i z tej właśnie serii jestem niezadowolony. Powinienem był poczekać i zrobić to porządnie!! Cienko z dynamiką i taki niesmak trochę..

TGU - nieco chwiejnie momentami, ale mniej niż na poprzednich treningach. Ogólnie - jestem bardzo zadowolony!! BARDZO!! Z TGU.

Podsumowując - czuję lekki niedosyt jeśli chodzi o technikę w ostatniej serii swingów, ale podjarałem się i zacząłem gonić czas. Moja wina.
W czwartek mam nadzieję wykonać to samo ale jakościowo lepiej.

Do celu SIMPLE jeszcze dłuuuuga droga. Wymachy po 10powt i przerwa nie stanowią problemu jako takiego. Skóra dłoni cierpi przy tym najbardziej. Rękawiczki niewiele pomagają. Turki - wraz z praktyką myślę spokojnie zmieszczę się w 10min. Tyle, że te turki mają być po 100 wymachach w 5min.. i się robi problem.

Do przodu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130984
Synu!
Twoje winy zostały Ci wybaczone!
Wykazałeś się wolą poprawy!
Ale proszę Cię: nie grzesz więcej pogorszeniem techniki oraz brakiem wiary we własne siły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
We własne siły to ja wierzę !!
Ale rozum też mam! Więc nie szarżuję..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Pięknie poszło Gratuluję

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dzięki.
Poszło, ale nie pięknie.
Może w czwartek. Jak mi skóra wydobrzeje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
S&S

wymach jednorącz - 5x10/10 (32, 32, 32, 32, 32) /90s =13:50
2:10 przerwy

tureckie wstawanie - 5x1/1 (32, 32, 32, 32, 32) /1min =9:38 !!!
=25:38


No to już mam "osiągnięcie".
Na rozgrzewce weszły wymachy z 24kg - 10/10 i potem wystartowałem z 32.

WYMACHY - dobrze szło. Nie kombinowałem. Set 10powt i odpoczynek do końca 90s. Zmiana ręki i znowu. 10powt z 32 zajmuje 20s.
Lewa strona spoko. Prawa - nieco oszczędniej, bo mam pęcherze takie ponaciągane - jakby zaprasowane w stronę palców. Na dłoni tuż pod palcem środkowym i serdecznym. Też na tych palcach na środkowych paliczkach mam pęcherze. U obu dłoni. W prawej gorsze, bo do prawej przerzucam kettla. Muszę się przestawić na odkładanie kettla po każdej serii. No i nieco odpuścić, żeby skóra się zregenerowała

TGU - ELEGANCKO weszło! Psim swędem udało się zmieścić w regulaminowych 10 minutach Było pewniej niż poprzednio, ale jest nad czym pracować. Wiedziałem, że z turkami będzie mi lepiej szło niż z wymachami, ale nie spodziewałem się, że tak szybko (ciut ponad miesiąc) zaliczę 5x1/1 z 32. Do tego w 10min
Pamiętam, jak jeszcze niedawno, zaraz po zakupie kettla 32 robiłem TGU - wiecie - rekord, filmik itd..

Podsumowując - w najbliższym czasie nic ciekawego się tutaj nie wydarzy. Są do zaliczenia limity czasowe z 28 i potem z 32 (czyli SIMPLE). Cięższej kuli nie mam, ale chyba bym się nie porwał na TGU z 36..
Mam nadzieję, że mój zapał pozostanie! Pozostaje mi praktykowanie po prostu. O te 28kg to jeszcze bym zawalczył w najbliższym czasie. Z 32 już tak lekko nie ma. SIMPLE jest w zasięgu ręki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium