SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 700013

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Jubileuszowy wpis!

Pompki z akcentem 6x20/45s
KB (20kg) - clean-squat-press 6x7/7 /2min


Pompki standardowo, ale 5 serii z akcentem, dopiero w 6. akcent zaczął podupadac. Szybko szło, bo set w 25s, a normalnie zajmuje około 30s.takze tutaj można się przyczepić. Tak wyszło..
Kilka minut przerwy i od 10min00
złapałem kettla 20kg.
Tez spoko szło. Przerwy zwiększyłem do 2min pomiędzy zestawami.
Na koniec spróbowałem jeszcze wymachow jednoracz 24, ale spiecie prostownikow było takie że odpuściłem.

Po treningu zrobiłem jeszcze 10 dodatkowych pompek.
Tym samym dobilem do 10 tysięcy pompek w 2018r

Dziekuje za inspiracje i motywację!



Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-11-06 19:05:53
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
wow brawo :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
O panie aleś tych pompek natrzaskał
1

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dla równego rachunku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Co drugi dzień coś tam walczę.
W zeszłym tygodniu weszły zgodnie z planem pompki. Bonusowo kettle, podciąganie na drążku i spiny na brzuch.

Wczoraj pompki, kettle i brzuch.

Kettle:
24kg

1 GOBLET, 10 swingow
2 goblety, 10 swingow
3...
...
10/10

Na koniec już ciężko. Przerwy między seriami różne. Pomiędzy gobletami i wymachami bez przerw.

Ogólnie fajnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
już myślałam że znowu jakiś zastój .... u mnie póki co trochę rzadziej też treningi bo czasu mi brakowac zaczyna :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Zastój nie!
Do nazwania tego regularnymi treningami też jest daleko.
Taka tam gimnastyka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dni treningowe w tym tygodniu:

1. pompki, kettle, brzuchy
kettle - goblety i swingi 24

2. pompki, brzuchy, kółko z kolan
po kółku mam jeszcze zakwasy w tricach

3. kettle.. dzisiaj:

Wymachy jednorącz (24kg) - 5x 10/10
Tureckie wstawanie (24kg) - 5x 1/1

jako że nie robiłem rozgrzewki to na koniec
Goblet squat (24) - 5x5
Pompki hinduskie - 10x






W nawiązaniu do dyskusji o treningu przy dzieciach. Kiedyś, jak miałem trening to się przebierałem, brałem wodę, ręcznik, magnezję, trampki zakładałem itp. ceregiele. Kettle wyjmowałem.
Teraz ćwiczę na boso, patrzę tylko, żeby kawałek podłogi był i żeby nikt mi nie podleciał. Jak wyjmuję kettle, to najczęściej jednego (w ogóle tak pod ręką to mam dwa a nie pięć jak kiedyś).
Minimalizm pełną gębą! To też czegoś człowieka uczy..

Nie zawsze mam energię na kompleksy, dlatego dzisiaj padło na S&S. Bardzo dobry wybór! Kiedyś już chwaliłem - można zrobić na ciężko, na lekko, na szybko (kondycyjnie) i na ciężko, albo jakoś to wszystko zmiksować
Samopoczucie po treningu rewelacyjne! Rozciągnięte co trzeba (za sprawą TGU).

Wymachy - brakuje nieco dynamiki, ale 24 to dobry ciężar na obecną chwilę. Robiłem 10x lewa, odpoczynek do końca minut, 10x prawa, odpoczynek do końca minuty.. EMOM ? Nie było zadyszki, nie ścigałem się z czasem. Było OK.
TGU - jest co poprawiać.. Ale kalectwa też nie było
Nie robiłem rozgrzewki (no kilka wymachów i krążeń ramionami jedynie), bo czas gonił. Za to jak zrobiłem S&S to okazało się, że dzieci zajęte - to się "rozgrzałem".
Pompki hinduskie robię na koniec treningu (nawet pompkowego), bo fajnie mi to rozciąga prostowniki i brzuch.

Kiedyś jak tylko kettlowałem to miałem problem z pompkami, bo bolały mnie nadgarstki (odgięte w czasie pompek) i prostowniki (miałem pospinane) - i takie hinduskie pompki to była dla mnie masakra. Dlatego teraz je robię
Dorzuciłem też ćwiczenie na brzuch. Odkurzyłem kółko (zakwasy tricepsów mam od czwartku!)

Wyszły 3 sesje po 30min w tym tygodniu. Zawsze coś
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
No i bardzo fajnie S&S zawsze spoko. Jak po takiej przerwie od ketli do 24kg całkiem dobre na wdrożenie się. Tak trzymaj panie
1

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium