SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699953

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najtrudniej zrobić połączenie z HD drugiej połowy. Tam jest:
5x FSQ
5x DSN
5x DMP
5x (DCL+DPP)

5x FSQ
... i na koniec właśnie rack. Dasz radę. Do tego czasu barki wzmocnisz i będzie git
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Trudności pokonać - o sukcesach meldować!

Spoko, jakoś to będzie! Coś tam się wzmocnię, ale czy na tyle, żeby nie odkładać kul? Zobaczymy. Mam nadzieję!
Muszę się fizycznie przestawić z automatycznego niemal C&P na te wariackie kompleksy

Uwielbiam kompleksy i ten ból!! Byle otoczenie mi nie przeszkadzało i nie wchodziło w tor lotu kuli!

Dzisiaj nawet ładnie jadłem.
Mięso, jajka, twaróg, zupa pomidorowa z ryżem, ziemniaki..
Kromkę z dżemem po synku.. To już niemal jak jakiś cheat!
W każdym razie dobry początek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
KBM
LD

SW
SN
SSP
(see-saw press)

4x/90s

7:20

Light day bez szaleństw. Pod koniec już pressy czułem. Jeszcze trochę zakwaszony jestem po poprzednim.
Już niemal tydzień "z głowy", ale HD to już się obawiam.
Generalnie hard-core zacznie się od 4. tygodnia, a potem - od 7., to już tylko gorzej (podobno)

Kolejny dzień ładnej miski (nic nie liczone, ale mało WW), wpadły 2 MERCI, ale to potreningowo

Geoff wrzucił taki jakby challenge:





Wykonaj na treningu 3x20/20 (po 20 na stronę)
Zrobiłem jedną serię na koniec treningu. Za późno sobie przypomniałem..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
OS RESETY
raczkowanie, rolowanie, kołysanie

15min na podłodze
Takie tam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
KBM

HD #1

CL
MP
SQ
PP
SQ

3x/120s


Pierwszy set - OK.
Drugi - Przeszkadzajek wpadł mi do pokoju!! Nie złamałem jednak serii, ale kortyzol podskoczył, bo musiałem łazić w trakcie kompleksu.. Taki trochę spacer farmera w rack posiotion bonusowy
Akurat głównie grindy były, także dosyć bezpiecznie (gorzej, gdybym miał robić jakieś double snatch!!) Już wykombinowałem - będę wyciągał klamkę! To mi nie wpadnie do pokoju.. Zastawianie drzwi nie ma sensu, bo już próbowałem. Silny skurczybyk
Trzeci set - aj, czułem czułem i to jeszcze w przerwie pilnowałem, żeby młody kettlami sobie krzywdy nie zrobił.. Ech... Nie było opcji szybkiego relaksu miedzy setami.. Takie życie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pierwszy HD z bani. Dobrze. Jeszcze tylko 11 tygodni. Jak miski pilnujesz to i efekty się pojawią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nawet nic nie czuję po tym HD. Dobrze..
Bardziej sponiewierał mnie medium day..

Waga właśnie nic nie poleciała, a przyciąłem zboża.. Liczyłem chociaż na jakiś kilogram wody.. A tu nic :-/
Będe dalej kombinował..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
panteon
Nawet nic nie czuję po tym HD. Dobrze..
Bardziej sponiewierał mnie medium day..

Waga właśnie nic nie poleciała, a przyciąłem zboża.. Liczyłem chociaż na jakiś kilogram wody.. A tu nic :-/
Będe dalej kombinował..

Sól wyrzuć i cukier pod każdą postacią. I opij dużo wody. Pozbędziesz się wody Dla komfortu psychicznego.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Praktycznie nie solę.. Chociaż kupiłem właśnie sól himalajską - taką różową..
Słonego też nie jem dużo - boczek wędzony do jajek, czasem trochę wędliny, to wiadomo, że z solą.. Poza tym - nie widzę.

Cukier - tutaj już jest większe pole manewru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Przeczytałem "Pierwotne ciało. Pierwotny umysł".

Autorka zaleca paleo, co popiera różnymi badaniami

Sporo jest o insulinie i z takich ciekawostek to (luźne streszczenie/cytat):
Insulina im niższa tym lepiej. Ludzie długowieczni mają niższy poziom. Jest to jakby wyznacznik długości życia.
Trochę mi się kojarzy z jedną publikacją o joginach - ludzie mają wykonać konkretną liczbę oddechów. Potem umierają.
Jeśli oddychasz wolniej, to żyjesz dłużej..
No i tak tutaj pani Nora pisze o insulinie.
Poleca ketozę, jako naturalny stan - ketony w co drugim zdaniu (Maćku!!). Właściwie to wpisuje się w dietę doktora Kwaśniewskiego, bo poleca umiarkowanie białka - 50-60g (podaje że zwykłemu Kowalskiemu styknie 0,8gB/kgmc),a atleci 1,2-1,7gB/kgmc.

Znowu przypomniało mi się kontrowersyjne 56g białka na dobę w "Skazanym na trening" Paul'a Wade'a
Pewnie podparte tymi samymi badaniami..

Tłuszcz nie podnisi poziomu cukru we krwi, także insulina nie podnosi się.
Białko - niewykorzystane zamienia się w glukozę, a następnie włazi do tkanki tłuszczowej (nie pamiętam, czy to też podnosi poziom insuliny i ina je tam skierowuje).

Jakby to podsumować, to wychodzi na to, że należałoby jeść powiedzmy 60g białka, a resztę to tłuszcze i jakieś włókniste warzywa.. Owoce - najlepiej jagodowe (mało cukru).

Pewnie nie pojąłem tam czegoś, bo sporo się tam przewinęło - leptyna, mTor, kortyzol, trochę o glukagonie.

Doświadczenie na małpach:
1. grupa jadła co i ile chciała.
2. grupa jadła 30% mniej (ale nie podali czy poniżej zapotrzebowania, czy 30% mniej niż powyższa grupa kontrolna, czy 30% mniej niż wcześniej)

Małpy z drugiej grupy żyły dłużej i szczęśliwiej...

Nie wiem czy ta książka mi rozjaśniła temat, czy raczej zamieszała w głowie.
Zainteresowanym biochemią mogę polecić.
Trochę kojarzy mi się z Taubs'em..


A co do mnie, to może wrócę do rozpisek z potreningu.pl - były tam jajka, ser, chleb, makaron, ryż.. Pełne spektrum
Ale to po weekendzie!!

Jutro planowo medium day. Już się cieszę! Jeszcze jakby tak udało się wykonać trening na czczo..
Może muszę się rozkręcić po ROPie i fat zacznie lecieć..
Ewidentnie te siłowe programy działają niekorzystnie na moją sylwetkę.
Wina miski.. wiem, wiem..


Klamki nie mogę wyjąć z drzwi - tj. nie ma tej śrubki, żeby samą klamkę zdemontować - musiałbym rozkręcać cały mechanizm.. Lipa.

Zmieniony przez - panteon w dniu 2015-02-27 16:52:14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium