SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699976

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130989
Wszystko jest pryskane.
Moje krzewy i drzewka też.
Czosnek mam niepryskany :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z warzyw u mnie na pierwszym miejscu znajdują się pomidory i ogórki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Na pewno nie pryska Pan tak jak gdzieś w Hiszpanii czy w jakichś Chinach, żeby to dowieźć do naszych marketów..

Pomidory to już w ogóle - sama woda, smaku nie mają - już wolę się wody napić. Ogórki drogo wychodzą...
Jak już, to kupuję jeszcze - kiszoną kapustę, albo właśnie ogórki.
(pomijam, że podbieram rodzicom z piwnicy różne takie!)
Papryka mi najlepiej wchodzi, ale też droga i nie chcę być taki monowarzywny
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kiszonki zdrowe, więc kapusta i ogórki wkomponują się zawsze dobrze w dietę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Mamine zdrowe.
Takie ze sklepu - z beczki, czy w worku/słoiku, to już nie wiadomo.

Są takie proszki, że wrzucasz do wody ogórki, zalewasz wodą, wsypujesz saszetkę i rano masz przepyszne kiszonki. Czy to zdrowe? Nie wiem..



Nawet książki o kiszeniu wychodzą.. Pobawiłbym się. Kiedyś kisiłem ogórki (raczej małosolne robiłem). Pierwszy rok - super. Drugi i trzeci - masakra. Potem się dowiedziałem, że to zależy od ogórków. Jakie się trafią... Kupowałem na targu w 2. i 3. roku, a za pierwszym razem dostałem od rodziny. I wszystko jasne.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Od kiedy wdrażam się w tłuszcze to z warzyw ziemniaki, cebula, ogórki kiszone, kapusta kiszona i czosnek. No i włoszczyzna. Wcześniej to jeszcze sałata, papryka, szpinak (mrożony). Surówki z pora, selera, kapusty. Czasem jakieś gotowce mrożone. A i groch, fasola, fasolka i groszek, marchew, kalafior. Starałem się urozmaicać a raczej nie jestem wybredny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Fasola u Kwaśniewskiego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
panteon
Fasola u Kwaśniewskiego?


Wcześniej, czyli przed tłuszczem. Kwaśniewski uważa białko fasoli za bardzo niskiej jakości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Rozumiem.

Mi fasola raczej zastępuje zboża/ryże/itd niż jest źródłem białka.
Ferriss poleca, bo ona ma na 40g WW ze 20g błonnika - czyli się nie wchłonie. A syci...
Tyle, że mogą się pojawić gazowe sprawy poboczne.. Jem ze 2 porcyjki dziennie.

Jak mam rosół, to z makaronem
Wczoraj sobie zrobiłem jak radzą na grupie KETON - cienki omlet z jajka i pokroić. Łee...

Waga w dolnej granicy normalności, ale brzuch nieelegancki. Nie pasuje do reszty.. Zbyt krótko żeby oceniać. Co do czystości miski - długi WOLNY weekend jej nie sprzyja. Choć dzisiaj było ładnie.

W sumie to te strączki wpadły do menu i jakoś tak mniej chleba (prawie wcale!).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
200g fasoli (suchej, po ugotowaniu waży to trochę ponad 400g) styka mi na 4-5 posiłków. Może też jest taka akcja, że jak jemy coś w kółko to się nudzi i po prostu nie chce się jeść.
Sucha wychodzi trochę ekonomiczniej, bo taka puszkowana ma 220-240g i na 2 posiłki idzie (2zł), a sucha - 200g to też jakieś 2zł, ale po ugotowaniu wychodzi jej jakby 2x więcej. 4 solidne posiłki. Ciekawe ile kosztuje godzina gotowania (12h moczenia w wodzie nie liczę).

Dziś trochę spraw musiałem załatwić i jakoś apetytu na obiad nie było. Wpadła kawa...
i trening:

S&S

goblety (16) - 3x5


wymachy jednorącz (24) - 5x 10L+10P =4:53
1min przerwy

tureckie wstawanie (24) - 5x 1/1 =8:00

część główna = 13:53
!!!!!!!!!

Tak o to psim swędem "zaliczyłem" sobie S&S z 24kg

Komentarz:
GOBLETY - rozgrzewkowo w sumie, ale czuję, że schodzę coraz głębiej. Coraz lżej też.. Niby takie 3x5 3x tygodniowo.. Może wykroki w TGU też temu sprzyjają. Synergia jakaś, czy cuś??

WYMACHY - męka dla skóry dłoni (palce serdeczne i śródręcze), poza tym - chwyt ok, serducho zabiło mocniej, ale w sumie.. weszło przyzwoicie. Set 10L+10P zajmował mi 35s. 25s odpoczynku. W ostatniej serii wydłużyłem odpoczynek, żeby skończyć wymachy bliżej 5:00.
Przy 14-15powt czułem już zmęczenie w udach.
Wywaliło mi jakiś mięsień wewnętrzny ud - krawiecki czy jakiś taki. Uda mi się ocierają w miejscu gdzie się niedawno nie ocierały!! Niedobrze.. Chyba, że to fatu przybyło. Też nie dobrze! Taka ciekawostka. Ludzie piszą, że przy S&S rośnie tyłek (tego bym nie chciał).

TGU - weszło. MaGor pewnie by się przyczepił, ale.. Przyzwoicie. Czasem mną zachwiało.


Muszę przyznać, że lepiej idzie mi to ćwiczenie bez planu niż ćwiczenie z programem. Akurat taki czas..
Treningi częste i nie wypalające, a do tego progres jest


Niuans z regulaminu S&S, może ktoś coś wie!

Ciekawi mnie ta minuta przerwy pomiędzy TGU a SWINGAMI. Czy to ma być minuta odpoczynku od momentu zakończenia swingów? Czy może odpoczynek do końca piątej minuty i potem 10min na turki. Czy z tych 10min na TGU mogę sobie jeszcze np. urwać minutkę/dwie na odpoczynek?

Przykładowo:
Kończę wymachy w 3:45.
kiedy wystartować TGU?

Może np. odpocząć 3min i potem w 8min wykonać 10TGU? (2min przerwy z tych 10min na TGU + 8min pracy).

Osobiście robię tak, żeby nikt się nie przyczepił: kończę wymachy i po minucie już układam kettla w dłoni na glebie.


Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-01-09 20:03:26
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium