SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699957

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Po kolacji mnie tchnęło, żeby coś poćwiczyć

Weszło 50 pompek. W 5 seriach..
8,10,12,10,10.
Szału nie było. Zasapałem się nieco. Zajęło to kilka minut.

Pamiętam swoje dawne treningi jak robiłem np. 3x10... 3x15.. miałem z 15lat i zaczynałem
Pamiętam też treningi trwające godzinę, czy ile tam, gdzie wchodziło 200-300 pompek w setach po 20-60. Coś około 20-21lat.

Wygodniej mi pompować "na szeroko" - gdzie ramiona są pod kątem prostym do tułowia (albo prawie prostym):



W filmikach o "prawidłowych pompkach" polecają łokcie mieć przy tułowiu:



Kojarzy mi się to z wyciskaniem żołnierskim i nie czuję tego w klacie.

Muszę podpytać Wycwiela


Raczej nie ma sensu zdawać relacji z takich wyczynów, ale będę czasem wrzucał co tam sobie robię.

Straszne braki mam w ćwiczeniach z masą ciała. Już nawet takie pompki są problematyczne.

Jak robicie pompki, jak już robicie??




Zmieniony przez - panteon w dniu 2016-12-28 22:08:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Całe życie, na szerokość barków na dwóch pierwszych kościach, jak ma zrobić na takiej szerokości na dłoniach, to czuje dyskomfort:)
Ostatnio pompki, robię w ramach "parterówki", na przemiennie z podciąganiem, po boksie, 3-4 serie jednego i drugiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130986
Kiedyś robiłem tylko w linii barków i klatka do podłogi.
Potem tak i tak.
Teraz tylko WL (sporadycznie przed WL - gdy czułem, że jednak muszę gdyż jestem za słaby na ciężar do WL)
Ciągle uważam pompki za doskonałe ćwiczenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Jak robię a robię rzadko to trzymam łokcie przy tułowiu. Pompki fajna sprawa a słabo Ci idzie bo dawno nie robiłeś. Silny jesteś to migiem dojdziesz do dużej ilości powtórzeń tylko organizm musi sobie przypomnieć co i jak

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Mam nadzieję, że szybko sobie przypomni. 15 lat temu byłem nieco lżejszy, co też ma znaczenie.
Jestem za wszelkimi wariantami w pompowaniu ogólnie, ale jak chce zrobić "na ilość" to wiadomo, że pewne układy rąk będą lepsze niż inne.

Zazwyczaj zaczynałem wąsko (szerokość barków) a jak słabłem (tricepsy), to dawałem dłonie coraz szerzej.
Aktualnie też czuję dyskomfort pompując na dłoniach. Jak robiłem pompki w PPL to robiłem je na podpórkach, ale to bardziej po kuturystycznemu (za szkołą Ojana) - powoli, głęboko.
Właśnie takiej parterówki mi brakuje. Sporadyczne TGU to jedyne co robiłem na ziemi ostatnimi czasy.. + trochę resetów czy rozciągania/mobilizacji.

Na razie będzie bez ładu i składu, ale coś będę działał
Może przetestuję maksa jutro, żeby mieć jakiś punkt wyjściowy.


Zmieniony przez - panteon w dniu 2016-12-29 08:31:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
To co za problem? takie 3-4 serie bez spiny, łączone z drążkiem, to jakieś 5 max 10 minut. Można zrobić po treningu właściwym. Polecam na kościach, i nie chodzi tu o żadne utwardzanie, a raczej o stabilizację nadgarstka, przydatną choćby w takim TGU.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Panteon w linku poniżej masz fajne zestawy ze swingami i pompkami. Dan John układa niezłe te combosy. Część z nich robiłem i wydają się nie takie ciężkie a jednak tyrają na maksa

https://www.t-nation.com/training/maximal-fat-loss-minimal-equipment 

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424


Dzięki.

Pomysłów mi nie brakuje, a nawet mam ich zbyt dużo!

Brakuje mi miejsca i czasu..

Nie chcę robić jakiejś nauki z tych treningów. Byłoby to znowu wpędzenie się w schematy - których, jeśli bym nie utrzymał, to bym się denerwował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130986
Właśnie!
Zachowaj spokój teraz i w przyszłości.
Niech miłość będzie z Tobą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Tak, tak.... tak

Po tych pompkach miałem 2dni zakwasy..
Dziś też w przypływie chęci zmiany - rzuciłem się na glebę!

POMPKI:
10,10,10,
35 - test maksa
18,17
(za naukami Tsatsouline'a - po teście maksa na ilość należy wykonać tę samą liczbę powt. w dwóch seriach: 18+17=35)
= 100 pompek

Natomiast za poradą Wycwiela - nie przejmuję się układem rąk. Pompuję.

Kiedyś byłem fanem tego ćwiczenia. Aktywnym fanem!

Spokojnie mogę robić sety po 15-20 powt, a może i po 25.
Nie wiem czy coś sobie postawić za cel? Na razie chodzi o pompowanie. Poprawę klaty. Zarówno wytrzymałości, jak i wyglądu.

Miałem nie marudzić, ale nie potrafię

Chcę się podciągnąć w ćwiczeniach z masą ciała. Podciąganie, pompki, może pistolety, jakieś brzuchy, a może i coś pod elementy gimnastyczne.
Na razie brzuch przeszkadza, kilka nadprogramowych kilogramów też nie pomaga. Ładuję do głowy różne paleo-mądrości, ale nie przekłada mi się to na praktykę (jednak te kanapeczki i łakocie wpadają). Trochę tłumaczę się okresem świątecznym, trochę słabą wolą..
Trochę też szum informacyjny w związku z określeniem "prawidłowego odżywiania".
A po części i lenistwo..
Postanawiam poprawę. Jak już zjem i wypiję to co mam na stanie..

Zaraz zabieram się za ładowanie śmieci do żołądka, także:

ŻYCZĘ WAM WSZYSTKIM SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium