SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699914

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Można chyba w trakcie wskoczyć na większy ciężar.

Przydały by się trzy treningi w tygodniu. Ew. połączenie z innym programem, tak jak piszesz. VWC ciężko mi było wytrwać przez odciski od tylu rwań. Może S&S ze średnim ciężarem albo zupełnie inna aktywność, np. pływanie, rower.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
VWC zaliczyłem z 16kg, protokół 15/15, ale te odciski...masakra była


Zmieniony przez - novyneo w dniu 2016-06-21 10:39:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Młodego pod pachę (na plecy) i zamiast jednej sesji treningowej długi spacer z plecakami. W połowie ognisko, kiełbasa (bez chleba i piwa ) i powrót. Da więcej niż można oczekiwać.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
VWC robiłem z 16kg i chyba po 6powt. (a może po 7, ale raczej 6).
15/15s przeszedłem (40min = 80 serii), a rwałem w rękawiczkach.
Przy protokole 36:36 wychodziło mi 17 powtórzeń i tutaj już rękawiczki się rolowały i było niewygodnie. Odpuściłem.
Może teraz byłoby inaczej z 16kg...
A pamiętam, że brzuch mi wtedy zassało!!
Jak niedawno próbowałem zrobić test, to nie mogłem rwać przez 60s non stop!! Mało praktyki w rwaniach mam ostatnimi czasy..

Plan mógłby wyglądać tak:

Prometeusz
VWC albo jakaś inna balistyka
wolne
Prometeusz
VWC albo jakaś inna balistyka
wolne
wolne

U mnie takie coś nie przejdzie. Czasem mogę ćwiczyć 2dni z rzędu, a czasem nie.

Mniejsza o Prometeusza!! (póki co!)

Rano weszła kawa (właściwie to dwie, ale można uznać, że to jedna duża i bez tłuszczu!)
Wypad na zakupy.
Parno, duszno, to i rozgrzany byłem po powrocie.
I weszło:

Dzień lekki (20kg):

SWING - 6/6
HIGH PULL - 6/6
11x
=264powt.

20min

Zestaw zajmował 45s, a przerwy najpierw 60s, a potem 75s.
Z doświadczenia w programach - rób ile możesz w X minut i co trening dodawaj jedno powtórzenie w seriach wiem, że liczba powtórzeń na cały trening niewiele się zmieni. Wydłużą się serie, ale też wydłużą się odpoczynki.
Jak to potem wyskalować? Jest ciężej czy nie??
10x5 albo 5x10 w tym samym czasie..
Może lepiej pozostać przy stałej liczbie powtórzeń, a dodawać serii?? To tak na marginesie, bo jadę wg Dżefa!

Nie wiem co to będzie jak mi dojdą do kompletu rwania na następnej sesji.

Za poradą Ojana - nabyłem BCAA i sobie popijałem Smak pomarańczowy. Mniam!
W sumie to trening na czczo!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
panteon
Nie wiem co to będzie jak mi dojdą do kompletu rwania na następnej sesji.

Będzie ciekawiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Chciałbym wykonywać te zestawy bez odkładania kettla w trakcie.
Ćwiczyłem 3dni z rzędu - i to konkretne sesje weszły. Jestem z siebie dumny!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
panteon
Chciałbym wykonywać te zestawy bez odkładania kettla w trakcie.
Ćwiczyłem 3dni z rzędu - i to konkretne sesje weszły. Jestem z siebie dumny!

PIerwsze starcie z KBM też wyglądało tak że odstawiałem kettle. Po konice cyklu już nie, więc i TY z czasem nie będziesz kettli odstawiam. Rób kompleksy, kondycja i siła sama przyjdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
U mnie było odwrotnie - chyba 3tyg nie odstawiałem kul, a potem już ciągle (w heavy day w KBM).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może to kwestia mentalności, podejścia do treningu? Zanim złapałeś kule wiedziałeś że będzie bardzo ciężko i tak było?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Odnośnie KBM??
Robiło się coraz ciężej i po prostu musiałem odkładać.
Dochodziły kolejne sety i skracał się czas odpoczynku. Widać moja kondycja/siła/wytrzymałość nie nadążały rosnąć!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium