SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 700067

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nieraz
Rób przysiady! Jak nie chcesz się trzymać sztywnej rozpiski w tym ćwiczeniu to improwizuj np. jeden dzień ciężko powiedzmy 5x5, następny goblety albo overhead squat a kolejny pistolety, bułgary albo zakroki (oczywiście z kettlami nad głową). Da Ci to solidną bazę pod wyciskanie dużych odważników - 36kg ok, ale chyba ambicje masz większe...


Idę za kolegą, masz możliwości z przysiadami różne. Od biedy możesz nawet robić bez obciążenia jak będziesz czuł DOMS'y w "czwórkach". 36kg to na początek chyba? Nie wierzę w to że poprzestaniesz na takiej wadze jak już pójdzie w górę. A gdzie Bestia?
Połowy w klasycznym MP chyba nikt nie wycisnął, przynajmniej się nie chwalił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Środa 19.10

Spacer około 4km w 40min, a po nim:
MP (28) - 6x1/1 - ciężko... ale rozgrzewka licha i późna pora. Ogólnie dzień bez mocy był. Zrobiłem co trzeba, a wcześniej ten spacer.

Czwartek 20.10

GOBLETY
3x { 5 powt z (16), (20), (24) }
- taka drabina ciężarów

SWINGI (20) - drabina oddechów 10-1-10 - a'la CKB:
10 swing
10 oddechów
10 swing
9 oddechów
...
i tak z oddechami zjechałem do 1 potem pojechałem do 10.
= 20x10 wymachów w 12:20

+ trochę rozciągania dwójek

Goblety - bardziej mobilizacyjnie niż po jakieś tam rekordy. Czułem prostowniki grzbietu.
Wymachy - bałem się, że nie podołam, bo poprzednim razem robiłem z 16kg (jakoś na wiosnę) i zdychałem. Więc miłe zaskoczenie. Pompa przedramion konkretna. Najgorzej było przy wchodzeniu: 2 oddechy, 3 oddechy, a potem już spoko. Ciężko z regeneracją
DW mówił, że robi takie coś zamiast biegania, bo bieganie osłabia mu dynamikę kopnięć. Chcę być dynamiczny! Nie biegam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Generalnie drabiny wymach-oddech są bardzo ciekawe. Ostatnio też się nimi bawię, ale stosunek mam stały 5do1 lub 2do1. Kula przeważnie 32kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Wdrażam się w swingi. Przeskok z 16 na 20 w tym układzie to i tak spoko.
Myślałem, że może 20min i 10powt/min, ale to bym się zanudził!!
Zrobię kilka razy taką sesję, a potem może przejdę na 24kg. Grunt, to żeby były warunki do wykonania!
Będę sobie przeplatał na różne sposoby te wymachy (i przysiady) - będzie lżej, będzie ciężej, będzie intensywniej itd...Cięższa kula, to dłuższe przerwy, albo mniej powtórzeń..

Zasady mam takie, żeby nie były to wymęczone powtórzenia, takie machanie z walką o życie.
5-20powt w serii. Póki co - 10powt daje popalić i mam wrażenie, że zachowuję poprawną technikę.
Nie chodzi o to, żebym się dzisiaj zajechał, tylko o to, żeby kondycja się poprawiała

Kulę dobieram odpowiednią do swoich parametrów. 32 jest na razie ukryta w szafie. Jak zakończę wyciskania 28 to wyciągnę ją do testów. Może i wtedy nią pomacham.
Nie kręcą mnie liczby w tym ćwiczeniu, tylko efekt jaki ono daje (piszę jak kulturysta!!).


Zmieniony przez - panteon w dniu 2016-10-20 18:49:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12128 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130992
Nie tylko kulturystów kręcą efekty ćwiczeń.
Powiedziałbym, że tego chcą wszyscy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Miałem na myśli motyw "ile bierzesz na klatę?".
Dla kulturysty ważne jest, jaki efekt da ćwiczenie, a nie, że ma być sztanga i 150kg.
Skoro do takich samych efektów doprowadzi sztanga 100kg.. czy tam rozpiętki z 2x20

Dla trójboisty już ważniejszy ciężar.

Często pojawiało się w wywiadach z kulturystami (KIF), że nie próbują maksów, ale robią jakieś ćwiczenie w seriach po 8-10powt z ciężarem 100kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Swingi na kondychę rzecz świetna

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Siła jakaś tam jest, ale kondycja - jestem pozytywnie zaskoczony (przynajmniej jeśli chodzi o wymachy)!

MP (28kg) - 8x1/1 na minutę - wycisk lewą, odpoczynek do końca minuty, wycisk prawą, odpoczynek do końca minuty itd.. 15min z hakiem. Ciężko, ale prawidłowo. Nie wiem czy by weszło po 2 powt. na lewą.. jeszcze czas do tego.

Wymach (28kg) - 15x10powt./min. = 150x - po 10. secie już dynamika spadła, ale zapał był to dojechałem do 15 setów. Pozytywnie zaskoczony jestem. Spokojnie mógłbym machać 32.. 10x10 pewnie w zasięgu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Jeśli program S&T spełni swoje zadanie, to sam będziesz go robił, zobaczysz.
Jeśli spełni... Na razie nie czuję się silniejszy w pressie. Za każdym razem jest ciężko, ale praktyka jest.
Wymachy dla ociosania sylwetki
W większych ilościach 24 nie machałem, a tutaj całkiem całkiem z 28 poszło. Łapy napuchły, ale moc była. Chwyt też wytrzymywał.

Jak patrzę w kettlowe dzienniki, to tam nie takie liszby (powtórzenia/kilogramy) padają, to się wziąłem do roboty!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium