SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699831

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Wykręcę się jak Ojan - celem jest poprawa sylwetki

Chcę nowych bodźców - zawsze jechałem kompleksy/obwodówki (średni ciężar i zajazd), potem robiłem siłę (spokojnie, do 5powt) i tak się kręciło. Dochodziły jakieś epizody.

Teraz chcę spróbować czegoś dla mnie nowego - serie, powtórzenia, zakres powtórzeń średni, pomiędzy 5-10.

Z dużymi ciężarami tego nie wykonam. Na drążku też tego nie wykonam (chyba, że dodam gumę do pomocy, ale wolałbym te swoje marne serie robić).
10x10 - to jest kierunek w którym idę. Nie wiem czy tam dojdę, ale idę.

90% sukcesu - pewnie przeszkadza mi te 10% śmiecia.
Waga około 75kg, w sumie nisko, ale brzuch jakby bardziej okazały..
Kawa z masłem jakoś od połowy sierpnia mi wpada z rana. Bywają dni bardzo niskowęglowodanowe, a i bywają dni z węglami. Na typowym LCHF nie mam siły. Jakoś żyję, ale o treningach nic dobrego nie mogę powiedzieć..
Menu bywało często takie:
- kawa z masłem
- tłusty twaróg ze śmietaną i pomidorami
- obiad różnie - mięso + kiszona kapusta
- jajka na kolację..

W brzuchu czułem swobodę, ale poza tym uczuciem lekkości to nic ciekawego się nie wydarzyło.
Zerkam teraz ile węgli jem - jak nie wciągam śmieci to jestem w okolicy 50-80g.
Białka coś koło 100g
Tłuszczu nie liczę..

Możliwe że się przejadam ogólnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130978
Jeśli tak jak ja to:
więcej białka
uważać na tłuszcz i węglowodany
trening w zakresie 6-10p
trenować brzuch (w Twoim wieku robiłem codziennie)

Powodzenia!


Zmieniony przez - ojan w dniu 2016-09-11 10:31:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Wyrzuć nabiał i zboża. Na początek. Na 14-21 dni. Krócej nie ma sensu. Zobacz co się będzie działo. Zaokrąglanie brzucha może znaczyć, że masz tendencję do zbierania tłuszczu wisceralnego, a nie podskórnego. Zazwyczaj wiąże się to z konsumpcją alkoholu i niezbyt dobrą kondycją jelit, a to preludium do dalszych komplikacji.
Nie wierzyłem w czarną moc nabiału, ale dopiero rezygnacja nawet ze śmietany i serów coś tam mi dała. Zbyt dużo czynników pojawiło się równocześnie w mojej misce, ale wykluczenie nabiału mogło mieć swoją wagę.

Objętość 10 x 10 wymaga czasu. I robisz góra dwa ćwiczenia na sesji. Thrusters z zatrzymaniem dla ciężarów lekkich (2 x 16). Double Clean & Press dla umiarkowanych (2 x 20) i squat dla ciężkich (2 x 24). Oczywiście trzeba by rozpisać jakąś progresję do tych 10 rep w 10 seriach. Drabiny? Piramidy? Mieszane? Rzuty kostką (są takie na 10 płaszczyzn)? Trudno powiedzieć.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Ojan - cenne rady! Dzięki!

MaGor - nabiał wstępnie jakiś czas temu wywaliłem, ale naczytałem się dra Kwaśniewskiego a tam ciągle pełnotłuste sery ze śmietaną...
Także jedna porcja dziennie: 100-150g twarogu i tyle samo śmietany (18% a sporadycznie śmietanka 30%) wchodziło.
Zboża - 3-4x tygodniowo zjadam jakiś makaron, czy kaszę (sporadycznie kanapki )
Alko - przyciąłem, ale nie wyeliminowałem. Ciężka sprawa..

Czyli tak trochę w stronę paleo, ale pewnie węgli nie za dużo? Coś konkretniej skrobniesz?
Ja to jeszcze myślę, że może kawa mi szkodzi. W sensie - alergii nie mam, ale jakieś akcje z kortyzolem..
W książce Iwony Wierzbickiej jest w spisie treści podany protokół odstawienia kawy - czyli może coś być na rzeczy..
Kawa wpada codziennie. Często nawet 2x dziennie, a sporadycznie 3x.. Z masłem raz dziennie, nie więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Kwaśniewski pisze o nabiale ale w ŻO. W DO odradza. Wiesz jaka jest różnica? Żywienie Optymalne jest dla tych, którzy już przebudowali organizm Dietą Optymalną. Na DO nawet zaleca jedzenie całych jaj, a na ŻO już tylko żółtek. A w ogóle to założenia tej diety narodziły się w trudnych czasach kiedy faktycznie nie było dobrych alternatyw białkowych dla serów itp. Potem coś napiszę.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Wiem, że jedna jest da schorowanych, a druga dla zdrowych.
Czyli kolejność taka powina być:
1. DO
2. ŻO
?

Niedawno przeczytałem Tłuste życie. Tam są porady pod kątem konkretnych dolegliwości i chorób..
Ciekawi mnie Twoja opinia, ale nie widzę się na dłuższą metę w tym modelu żywienia.



Zmieniony przez - panteon w dniu 2016-09-11 13:27:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Panteon za dużo książek czytasz o jedzeniu Jak już chcesz iść w stronę odstawienia mocnego ograniczenia ww to tak jak pisze Maciek wywal wszystkie zboża. Nie wiem czy Maciek miał też na myśli pseudozboża (gryka np) ale z tego bym akurat nie rezygnował i zostawił jako źródło należnych ww w diecie.
Co do nabiału to osobiście nie jem go prawie wcale od połowy stycznia (zdarzyło się dosłownie kilka razy przez te parę miesięcy) i czuję się znakomicie. W końcu przeszły mi różnego rodzaju alergie.
Jak chcesz kombinować z dietą to trzymaj się jednej opcji przez kilka tygodni. No i nie ma gadki, że się nie da Jak chcesz wprowadzić zmiany to trzeba kilka tygodni a nawet miesięcy trzymać się założeń a potem raz na dwa-trzy tygodnie zjeść kawałek czegoś "niedozwolonego" ale nie częściej. Ale i tak często się nie ma ochoty
Co do alko to już lepsze jakaś łycha czy koniak aniżeli browar a najlepiej zrezygnować na jakiś czas.

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Wiem wiem...
Wiem też, że kręcę się w kółko...

Nie chcę się umartwiać, bo nie żyję z sylwetki, a dla kilku minut frajdy też nie będę się jakoś specjalnie męczył.

Dlatego przestałem tu pisać o diecie, a że Szajba zapytał, to napisałem jak się sprawy mają.

Nie odczuwam żadnych dolegliwości jeśli chodzi o nabiał, czy o jakieś inne produkty (jak wypiję 2 piwa, to dzień później czuję je w brzuchu - taka pełność, czy wzdęcie brzucha).
Możliwe, że po wykluczeniu sylwetka by się poprawiła. Możliwe.
Z nabiału to jedynie twaróg ze śmietaną ostatnio często gościł u mnie, a tak, to może 500g serka wiejskiego tygodniowo (powiedzmy miesiąc wstecz); mleka raczej nie pijam, śmietany też nie używam (miesiąc wstecz!!).

Lubię czytać o odżywianiu!! Tak jak ktoś lubi romanse, czy kryminały.. Co poradzę??
Nie jeść, nie czytać..??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130978
Mniej jeść a więcej się ruszać!
Można czytać kręcąc na rowerku w domu.
Jeden w tym dziale pisał, że najlepiej wstawić rowerek do wanny!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Zawsze inspirowały mnie Pana treningi i podejście. Pierogi, wino, ciasta, sąsiadki..
Niestety na mnie to podejście nie działa - słabe sąsiadki mam i ciast mi nie przynoszą.. Chociaż to może na moją korzyść!!

Postaram się pójść za pańską radą i robić brzuch (w ogóle!! a jak się uda to i codziennie..), a reszta sety po 6-10powtórzeń.

Kiedyś pisał Pan, że drążek, pompki na podpórkach, przysiady i skłony wystarczą do wypracowania fit-sylwetki.
Napisze Pan coś więcej?
Jakbym przyszedł po poradę, jakiś taki schemat dla początkującego, czy tam średnio-zaawansowanego..

Byłem na "street workout platz" - chciałem zrobić drążek, a jutro dorzucić siady do kompletu, ale synek mi się wywalił (poryczał) i musieliśmy wracać.. weszły 4 sety po 4 podciągnięcia w chwycie neutralnym. Planowałem 10x4..
Fajnie wchodziło, bo można się szarpać, a nie jak na drążku w futrynie (jak aptekarz, czy chirurg).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium