SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kemot83 DT / redukcja / krata do lata

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13097

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez masti z działu Dzienniki treningowe dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1138
Witajcie. Przyszedł i czas na mnie. Wcześniej tylko zaglądałem na to forum anonimowo i czytałem wasze dzienniki próbując się jakoś zmobilizować. Teraz nie ma już przebacz.

Wiek:

30 lat - W tym roku mi stuknęła 30stka i to jeden z bodźców, który sprawił, że postanawiam się za siebie "wziąć"...

Waga:

76 kg - Kolejny bodziec, w kalkulatorze BMI wyszło, że to już "nadwaga" ;)

Wzrost:

174 cm


Staż treningowy:

Niewielki, jakieś 3 lata temu przez pół roku ćwiczyłem FBW wg wytycznych trenera z konkurencyjnego portalu, bez diety. Muszę przyznać, że efekt był i to całkiem niezły jak na tak krótki czas, ale później straciłem motywację i powróciłem do "lenistwa".

Obwód pasa: 90 cm... - masakra
Obwód klaty: 102 cm
Obwód uda: 56 cm
Obwód łydki: 39 cm
Obwód bicka: 34 cm

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często):
Jazda na rowerze, spacery z psem ;) - rzadko (tzn. nie tak często jak bym chciał)

Dostęp do siłowni / sprzętu domowej siłowni:
Siłownia domowa, na razie nie mam zbyt wielu sprzętów, ale jestem w stanie ją trochę rozbudować.


Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby):
Uczulenie na orzechy włoskie i laskowe, kiwi, brzoskwinie, nektaryny i cośtam jeszcze

Stan zdrowia: ogólnie zdrowy, bez historii typu złamania, przewlekłe choroby itd.

Preferowane formy aktywności fizycznej:
Siłownia, rower, chcę zmusić się do biegania rano...

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: dieta babci Stasi :/

Możliwości finansowe: typowo polskie - umiarkowane

Twoje pytanie -cel/problem/opis:
Styl życia jaki dotychczas prowadzę to co najmniej 10h siedzącej pracy przy komputerze dziennie, permanentny problem z bólem odcinka lędźwiowego pleców, brak jakiejkolwiek diety - jem co popadnie i ile popadnie, w zależności od zachciewajek. Niestety mój wygląd z miesiąca na miesiąc się pogarszał, do tego dochodzi coraz gorsze samopoczucie - jestem ospały, mam problemy z porannym wstawaniem, generalnie nic mi się nie chce ;)
Tak było do wczoraj.
Splot okoliczności życiowych sprawił, że wszystkie powyższe bodźce poskładały mi się w jedną całość i postanowiłem, że muszę się wziąć w garść i co nieco pozmieniać.
Na zmianę pracy nie mam szans - a też i nie chcę bo w tej kwestii jest bardzo dobrze - więc praca siedząca pozostanie.
Mam za to szanse robić sobie przerwę - 30-45 minut w trakcie pracy i wtedy co nieco poćwiczyć. Ponadto dochodzą późne popołudnia i wieczory.
Wykupiłem dzisiaj sobie pakiet w PoTreningu.pl dieta + trening i mam zamiar się do niego zastosować.
Ponadto czytając forum chcę zgłębiać wiedzę nt. treningów i diet, poznawać swoje ciało.

Cel jaki sobie stawiam to redukcja zbędnego fatu i poprawa kondycji fizycznej, jeśli przy okazji porzeźbię trochę ciało to nie zaszkodzi ;)

No i fotka z dnia wczorajszego...



Zmieniony przez - kemot83 w dniu 2013-11-08 10:07:59

Zmieniony przez - kemot83 w dniu 2013-11-08 10:09:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1138
To, że sam tłuszcz u mnie to nie ulega wątpliwości, nie ma co nawet do Ojana porównywać - i bardzo daleko mi do takiego porównywania :). Chodziło tylko o wymiarowość. Rzeczywiście na tym zdjęciu trochę to nie jest prostopadle, ale generalnie przy ułożeniu prostopadłym pomiar jest podobny, różnica 3-5 mm, czyli dalej 38 cm, które mam w tabelce... Moje priorytety się nie zmieniają, przede wszystkim redukcja, ale też żeby przy okazji nie tracić mięśni.

Zmieniony przez - kemot83 w dniu 2014-01-06 18:03:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1176 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17372
powodzenia w osiągnięciu celu, będę zaglądał

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
start : 131kg / obecnie : 119,4kg / cel : 105kg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 828 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6015
powodzenia- styl życia podobny do mojego- czyli praca = siedzenie przed kompem i później bóle w ledzwiowym. Chociaż jak porobisz ćwiczenia na prostownik grzebietu (wzmocnić mięsień) to powinno być lepiej - mi pomogło ;)

Obecny cel: wytrzymałość + redukcja
zapraszam do dziennika:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_czas_odmłodzić_ciało!_-t1094862.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2143
życzę powodzenia, będę zaglądał. ;)
ciekawe co za trening i diete od PoTreningu.pl dostaniesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 828 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6015
Też jestem ciekawy :)

Obecny cel: wytrzymałość + redukcja
zapraszam do dziennika:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_czas_odmłodzić_ciało!_-t1094862.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 536 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 13401
Powodzenia !!! Jeśli będziesz pilnował miski, rano zmusisz się do biegania i w tej 30minutowej przerwie zrobisz intensywny FBW to efekty przyjdą same



Zmieniony przez - Kkkris91 w dniu 2013-11-08 14:47:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1138
Dzięki za wsparcie ;) Takie słowa są dla mnie motywacją.
Dzisiejszy trening niby żaden hardcore ale jak na samiuśki początek dał mi trochę w kość i spociłem się jak dzika świnia :) Jeśli chodzi o miskę to muszę najpierw rozkminić jak przerzucić rozpiskę z PoTreningu do takiej fajnej postaci jak tu niektórzy wrzucają, a nie widzę tam takiego przycisku jak w sekcji trening "zapisz jako png".

A propos png - trening na dziś wyglądał tak:



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1138
A w ogóle to czy mógłby mi ktoś pomóc określić czy jestem egzo czy mezo czy co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jesteś zalany kolego. Na moje endo a nie egzo. CHyba, ze z ciepłych krajów to egzotyczny jestes hehe. Poczytaj. Masz endomotfika, ektomorfika, mezomorfika. Diete na forum wrzucisz poprzez potreningu.pl tzn. kliknij se generuj zrzut i potem wstaw na forum. Powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 536 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 13401
Raczej endo jak ja... czyli gorzej nie można
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja też endo. Ale chvjnia kris :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pippina ucieczka przed zawałem

Następny temat

35 lat,jak cwiczyc???

WHEY premium