SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699871

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Po co Ci te rolki,nie ublizajac nikomu mi sie to kojarzy ze zniewieszczeniem,nie wiem czy dobrze to slowo pisze robisz sie jak "baba" bo wg mnie to akcesoria dla kobiet.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12125 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130982
Te rolki są do masażu mięśni i nawet taki mężczyzna jak panteon może wiele skorzystać na ich używaniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Mam zaokrąglone plecy i czasem odcinek piersiowy mi dokucza - garbię się, do tego jeszcze wyrywam/wyciskam nad głowę, co powoduje ból/dyskomfort.
Rolowanie pozwala mi "odstrzelić" kręgami w kręgosłupie i rozluźnia pospinane mięśnie.
Jadę 5-10x kilka swoich pozycji:
- plecy poziomo
- plecy pod kątem (prawo/lewo)



- czasem pośladki - tutaj wyraźnie czuć różnicę przed i po rolowaniu



Przydatne po dawce przysiadów, albo wymachów.

- uda, łydki - sporadycznie..

Głównie na górę grzbietu - różne rozluźnienia z wałkiem pod łopatkami.





Mi przykładowo ćwiczenia na drążkach kojarzą się z dziećmi, czy nawet z innym gatunkiem... a nie przeszkadza mi to w ćwiczeniu na nich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Ale fajnie jak dziadek sprawny i kreci fikolki jak malpka lub dzieciak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Pewnie że fajnie
A że komuś się kojarzy tak, a nie inaczej, i mu to przeszkadza - jego sprawa..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Kawa z masłem, spacer 60min - mroźno, fajnie, ale czas zakładać czapkę - przynajmniej z rańca!

Pompki na podpórkach - 3x12
Rwania (24) - 5x 6+6
Wyciskanie pochylone - 2/2x (20, 24, 28, 28, 24, 24, 28(bonusowe))
Pompki na podpórkach - 2x20
Rolka..


40min

Pompki z rozgrzewki muszę jakoś przenieść, albo ukrócić. Za bardzo idzie to w tricki, taka szybka akcja 3 sety.
Rwania - ciężko.. 20-23s robię 6 powtórzeń. Z wyraźnym zatrzymaniem na górze - jak w wyciskaniu, tak, żeby utrzymać równowagę - kto rwie, niech spróbuje!)
Wyciskanie pochylone - spoko, ale po rwaniach... Dodałem jedną serię z 28kg 2/2x, bo miałem wrażenie, że na lewą rękę nie doprostowuję łokcia, zanim jeszcze zacznę się podnosić. Na prawą idzie to z automatu, a na lewą - muszę tego pilnować. Tak czy siak - pochylenie jest, ale te kilka stopni w łokciu dzisiaj wyłapałem - może przy 24 tego nie było. Ważne, że wyhaczone - będzie eliminowane.
Pompki na koniec - no, to chyba będzie lepsza opcja - kettle i na dobitkę pompki - 3-5 serii
Kółko po tym wszystkim spróbowałem - nie było sensu

Osobiście, to bym rwania zamienił na wymachy i byłoby spoko, ale jeszcze ze 2tyg pojadę tym schematem.


Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-10-20 12:18:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
Może się okażę ignorantem, może to już było, ale co tam . Co to jest "wyciskanie pochylone" ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12125 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130982
jsdolan5
Może się okażę ignorantem, może to już było, ale co tam . Co to jest "wyciskanie pochylone" ?
Wyciskanie jednorącz w stylu dawnych siłaczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
ojan
jsdolan5
Może się okażę ignorantem, może to już było, ale co tam . Co to jest "wyciskanie pochylone" ?
Wyciskanie jednorącz w stylu dawnych siłaczy


Dziekuję, teraz załapałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Wyciskanie pochylone (bent press):





Niuans z łokciem - należy schodzić w dół, aż zablokuje się łokieć; następnie trzeba się wyprostować.
Wydaje mi się, że na lewą rękę z kulą 28kg nie prostowałem ręki do końca, tylko w czasie ruchu w górę już "doprostowałem" ramię w łokciu. Pewnie gołym okiem tego nie widać, ale jest mały zgrzyt w duszy

@jsdolan
Warto byś umieścił to zacne ćwiczenie w swoim arsenale! Może być ze sztangą, będzie się dobrze komponowało z wizerunkiem dawnego siłacza
Poprawi też mobilność, rozciągnie tył ud, klatkę piersiową.. Nie żebym namawiał..


Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-10-20 13:33:57
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium