SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 700030

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A jeszcze sprawa uchwytu. Sprawdzałeś siłę chwytu na ręczniku. Przewieszasz mocny zwinięty w rulon ręcznik przez drążek i chwytasz podciągasz się i wisisz na czas . Sprawdzałeś?. Ja tak wyszło 20 sekund waga (84 kg).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dzięki Orzegów!
Na filmiku to jakoś tak szybko wygląda, a w rzeczywistości - obyło się bez kłopotów, ale czułem ciężar.
Chwyt - zwis na ręczniku - nie robiłem tego nigdy. Tj. podciągałem się na ręczniku, ale nie robiłem zwisów na czas.
Planuje uderzyć w trening z masą ciała, ale jakoś tak te kettle mnie ciągną.

Geoff pisał kilka razy o treningu z masą ciała, ale takim "ciężkoatletycznym":
- dipy
- drążek
- pistolet
Chyba tyle...

Podpatrzę jak Tobie będzie szło i może coś odgapię

Ja to bym klasycznie pojechał - pompki (z czasem może dipy), drążek, przysiady/wykroki/pistolety, jakieś cuda na brzuch i do tego elementy gimnastyki jakieś

Właśnie, bo szukałem sobie książki i chyba znalazłem, tylko jeszcze nie było premiery!! hehe



Ksiażka na AMAZONie


------------

Trening wszedł wg planu!

Dzień 11/12
2x16kg

5 SN
5 PP
5 RR
5 CL&SQ
5 SW


6x/3min rest

26min


+ BP (16) - 5/5
+ BP (24) - 1/1

całość = 35min.

Sam nie wiem co o tym myśleć.
Gdyby nie renegade row, to byłby dobry trening stawiający na balistykę, a RR rozbija to wszystko.

Myślałem, że nie lubię rutyny, ale ten program na psyche źle mi działa
Lubię sens i logikę, a tutaj tego nie dostrzegam.
Choć jak pisałem - poszczególne treningi same w sobie są OK.

Zmieniony przez - panteon w dniu 2014-12-29 19:24:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
orzegów
Panteon ty to się czaisz z tą siłą. A tu ci 28kg śmignęło do góry jak by to była wydmuszka. Nieźle.

Zapomniałem napisać! No właśnie. Nawet se nie stęknąłeś regulaminowo jak każde Kodeks Śmiało 32 kg wyciśniesz. Albo niesamowicie opanowany jesteś.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
A dzięki dzięki!
Nie było potrzeby stękania..

Dzisiaj po treningu zarzuciłem sobie 2x16kg w jednej dłoni, ale nie było mowy o wyciśnięciu. Po treningu!!
Na świeżo też raczej nie, a dwie połączone szesnasttki to zły materiał do eksperymentowania z podrzutami.
O 32kg to się nie boję.
Za Kennethem:
Trening A: 120-150 pressów z 16/20kg
Trening B: 10x1 pressów 24/28

i by 32 poszła, a może i 36..
Muszę poszukać obciążników na nadgarstki.

Na razie pierwszy szczebel to dojście do 5x(1,2,3,4,5) z 24kg i cicha nadzieja, że 32kg wycisnę, ale nie jest to konieczność.
Tyle siły, czy siłowytrzymałości.
Dalej bardziej sylwetkowo. Wiem wiem - miska najważniejsza..

Pewnie dałoby się wycisnać 36kg w ciągu roku,ale mi się nie spieszy.
Co bym zrobił gdybym to uzyskał??
Sprzedałbym kettle, czy kupił jeszcze cięższe!!??
A tak, jest cel i się do niego dąży..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
panteon
2x16kg w jednej dłoni

Też próbowałem tylko z 24+16, i tak sie układają że generalnie ciężko utrzymać je w takiej pozycji, żeby nie spadły, nie wspominając o wyciskaniu. Lepiej podczepić takie właśnie obciążenie do biegania na kostki. Masz 28kg więc dwie sztuki 2-kilogramowe załatwią sprawę 32-kilogramowego. Sprawdzisz się. Za swoją parkę 2x2kg dałem w GoSport coś koło 30 PLN.
panteon
..i cicha nadzieja, że 32kg wycisnę..

Zacznij pisać "wierzę w to że wycisnę 32 kg!!! To działa na podświadomość, a nie takie może się uda może nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Znalazłem dzisiaj w piwnicy kule do gry w cośtam. Takie metalowe. 8 sztuk. W cośtam nie gram, a z kul zmajstruję sobie dodatkowe obciążniki. Na początek umieszczę je np. w skarpecie

Pisz: "32 kg wycisnę, choćby miało mi to zająć dwa lata" Wtedy prawie pewniak

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wszytko lepsze od tego "może daj Boże, może żona pomoże" Dasz radę i już!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nie chciałem grzechu pychy popełnić, ale mam takie myślenie - jak wejdzie ROP z 24, to wycisnę 32kg.
Jeśli nie wycisnę, to... Nie, no Panowie - wycisnę i filmik już na wiosnę!

Maksa nie mierzyłem, ale "jeśli wyciskasz X poprawnie technicznie jeden raz, to nie jest to twój maks". No to maksa obstawiam na jakieś 30kg.
Jak będę w stanie wycisnać 24kg 75x w jakąś godzinę (x2 bo na dwie strony), to raz tę 32 też wycisnę.

Chciałem tak, że niby ja tylko tak o... wiecie.. i potem kilka osób zaskoczyć, no,ale - na Waszą prośbę!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panteon spokojnie wyciśniesz 32kg po ROP z 24kg tylko jedna rada przed podejściem do 32kg odpocznij z 3-4 dni. Z marszu w dni ciężkie jak radzi Paweł mi nie wchodziło. Wtedy sfrustrowany rzucałem kule w kont i po paru dniach podchodziłem z lekka nutką nieśmiałości a wtedy szły w górę jak ta lala. Tak miałem w przejściu na 32kg i 36kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Cenna rada - tyle, że jeszcze nie czas..
W marcu 2013 miałem:
3x(1,2,3,4)
2x(1,2,3)
i to uznaję za mojego maksa. Liczę, że teraz dociągnę do 5x(1-5)
Jeszcze jeden trening SAP, potem trochę TGU i swingów (myślę, że ze 2 tyg), dalej dopiero ROP, ale przyznam - motywację mam konkretną!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium