SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 700027

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dzięki! To ma tak lekko wyglądać.
Kula swoje waży, a najłatwiej poznać to po kolorze twarzy i karku
Jest zapas sił. Na SF ktoś mi proponował od razu 40kg kupować, ale się cykam... 32 jeszcze nie oswoiłem, ale pokazałem jej kto tu rządzi
Najpierw robiłem BP zamiast wiatraków, nawet nie myślałem, że będę szedł w kilogramy, ale cóż - trening siłowy tego wymaga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Wchodzi elegancko! :)
Podoba mi się pomysł zakupu 40 - do 32 możesz podczepić rzepy i masz 36, która pewnie już teraz jest do zaliczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Musiałbym spróbować coś z rzepami pocisnąć.
Wyciskanie żołnierskie z rzepem mam na koncie - niewygodne to, chwiejne..
36 nie wiem czy do zaliczenia, ale 34 myślę że tak (przynajmniej na prawą). Rzep może mi utrudnić.
Szkoda mi też kupować kulę dla jednego ćwiczenia... Jednak te cięższe są naprawdę drogie! Zakup zaplanowałem na styczeń, le zobaczę. Póki co - myślę o 36kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
fajne te wyciski, wyglądają na o wiele bardziej naturalne aniżeli po prostu stojąc w kulturystyczny sposób
pracuje całe ciało.
Kettle 32 to cholerstwo, robię nimi wykluczanie zapaśnicze na czas. Wazą, ważą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nie wiem, czy mi na naturalne wyglądają - zarzuca się ciężką kulę, potem się pod nią schyla, kuca, skręca - porąbane trochę

Te wykluczanie zapaśnicze to co to? Podlinkujesz jakiś filmik?


Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-11-15 15:26:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319




od 2:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Yhm... to hantle chyba są wygodniejsze do tego ćwiczenia niż kule.
Spoko, ćwicz i 48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Krótki oldschool'owy trening, z jednym ćwiczeniem.

Wrażliwcy niech oglądają w pionie!









Co dalej??
Nie wiem czy jest sens kupować 36, skoro już "poszła".. Może jakąś tańszą
40 to znowu zbyt dużo, żebym to w domu trzymał..
Dojadę do końca miesiąca aktualnym programem, a potem - nie wiem..
Albo powrót do S&S, albo coś pod sylwetkę - dublety na 6-10powt? 2x20kg? split, FBW, a najlepiej kompleksy..
Częstotliwość treningów u mnie mizerna, także ciężko coś wymyślić.. Poziom energii i czasu na trening też kiepski.
Chciałbym jednak podnieść nieco intensywność treningów, ale nie wydłużać ich. Akcje typu tabata i inne "zajedź się w kilka minut" odpadają.

Gdyby dalej miało być olschool'owo, to chyba 2 hands anyhow bym wprowadził - jest tam uginanie na bicka, przysiad, wyciskanie pochylone i żołnierskie (chociaż 2HA równie dobrze może zacząć się od rwania, a nawet TGU wyciskanie żołnierskie pary kettli to też 2HA - w sumie łatwiej chyba byłoby mi wycisnąć 2x24 niż podnieść to w 2HA).

Z wyciskania pochylonego nie zamierzam rezygnować - nadal będzie się pojawiać, tylko nie jako główne danie.
Ćwiczenia bez kettli też wchodzą w grę oczywiście

Ktoś coś podpowie?




Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-11-17 12:11:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130992
Kulturystyka najlepsza
Można użyć kettli. (Najlepiej par
Zawsze znajdziesz 20 minut na dobę.
Ćwiczenia złożone i nie trzeba będzie Cię oglądać z nadwagą większą niż masz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
20min dziennie wystarczy? Brzmi jak jakaś ściemniana reklama!!

To nie tak, że nie mam 20min, tylko ciężko zorganizować mi jednocześnie czas i przestrzeń kiedy dzieci są w domu. Maks jedno może być!! 20min treningu, a trzeba doliczyć czas na rozłożenie klamotów, rozgrzewkę (!!!), potem to poskładać, wywietrzyć pokój i go ogrzać. Musiałbym syna wygonić na jakieś 40min.. Synek tego nie lubi. Żona tego nie lubi.. też nie lubię jak mi ktoś za drzwiami marudzi czy coś, bo mnie to rozprasza i zamiast dźwigać, i się relaksować, to dźwigam i się wkurzam, a na koniec treningu boli mnie głowa i jeszcze się potem muszę nasłuchać..
Takie organizacyjne problemy mam.

Co do (nad)wagi - a jak wpadnę w cykl na masę??? Dopiero by było!
Aktualne treningi nie pobudzają specjalnie apetytu; nie patrzę, że np. ćwiczyłem, to muszę zjeść białko czy coś - jest to jakby normalna aktywność w ciągu dnia (ten trening).
Jak będzie po kulturystycznemu, albo kompleksy kettlowe, to apetyt może mi się poprawić..

Neupert kiedyś polecał kompleksy na redukcję (krótkie i intensywne), a potem dla zabieganych i zestresowanych polecał coś w przedziale 3-6powt...

W ogóle z tymi interwałami nadal się kłócą, czy są lepsze od aerobów, ale to już można sobie doczytać.
Lepiej zrobić 200 wymachów w miarę spokojnym tempem w 15-20minut, czy 100 rwań w 5min ?

Wyciskanie pochylone nie pobudza apetytu, ale też kalorii pewnie niewiele spala.. 4 rwania na minutę też specjalnie kaloriożerne nie są
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium