SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699861

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Miło przeczytać

Było cholernie ciężko, ale nie okazałem emocji! Nawet tego sapania tak strasznie nie słychać.
Do 5. powtórzenia to jeszcze szło spoko. Jednak ciężko. Potem było bardzo ciężko. Totalnym błędem był odpoczynek w rack position (pomiędzy 7. a 8. powtórzeniem - niby taka chwilka, ale odcięło powietrze.

Chwyt kul z podłogi - w Wielkim powrocie jest o ułożeniu V - czyli jak piszesz Orzegów.
Neupert za o poleca odwrócone V - czyli rosyjskie Ł/L ?? /\ Chociaż jak zerknąć na jego filmiki na YT, to różnie robi...
Polecam spróbować!!
V - kettle same się wkręcają na przedramię i jest to dosyć delikatne, ale przy ciężkich kulach jest to dodatkowy wysiłek.
/\ - zwróć uwagę, jak pracuje najszerszy grzbietu - niemal jak przy podciąganiu/wiosłowaniu nachwytem - staw barkowy i mięsień najszerszy jest wtedy jakby jednością. Wszystko jest takie.. zwarte!

Gdybyś chciał kumpla ratować zwisającego nad przepaścią to wykręcałbyś rękę??
Co innego jak chciałbyś tego kumpla poczęstować ciosem prostym

I tak bym to przyrównał do pull/push - yin-yang.. clean/press

W GS na filmikach z zawodów widać trzymają kule na każdy inny sposób - poza V.

W ogóle, to można spróbować wszystkiego - /\ , \/ , -- -- , I I ;
Możliwe, że trzeba trochę czasu na przestawienie się. Spróbowałem. Mi pasuje. Przy dubletach!


Jak ćwiczę z jedną kulą, to robię wedle starej szkoły - kciuk do tyłu.
Jak kula leci między nogi to nie wyłamuję sobie łokcia

Co do samego C&P - im cięższe kule tym bardziej szarpią skórę dłoni - przy zrzucaniu kettli. Jak jedzie się jedną kulą to w ramach amortyzacji można skręcić się w tułowiu - taka lekka rotacja, bo kula ciągnie w dół (oczywiście w HS jest to na baczność zapewne, żadna rotacja ). Jak zrzucasz dwie kule równocześnie, to impet przejmują stawy różne i skóra dłoni..

Jak ktoś porobił dużo rwań, to pewnie zauważył, że zanim zabraknie tchu/sił to brakuje skóry na dłoni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dzień treningowy, ale czuję przysiady i pressy... Zrobiłem delikatnie drążek, ale zacząłem od kółka.

Ze stania - doszedłem do pozycji pompki na kółku. Dosyć swobodnie. Postanowiłem dalej się rozjeżdżać. I łupnąłem kolanami o podłogę
Z pozycji leżenia na brzuchu nie było mowy o powrocie!
Zrobiłem kilka rozjazdów ze stania do pozycji pompki - przyznam, że rozjazd był ze strachem, ale zjeżdżanie to już trochętaka szarpanina. Zakwasy na tyłku i dwugłowych ud nie pomagały!!
Zrobiłem kilka setów po 3 powt z kolan.
Kiedyś robiłem serie po 10-15powt, ale to chyba nie tędy droga.
Ze stania próbowałem pogłębiać, czyli z pozycji pompki (ramiona prostopadłe; kółko na wysokości linii barków) - kilka cm do przodu. W następnym powtórzeniu znowu kilka. Czułem w lędźwiach.. sety po 1-3powt robiłem. Ciężko się zjechać.
Z 10min walczyłem z tym kółkiem - jest nad czym pracować!!

Podsumowując:
AB Wheel - około 30 powtórzeń różnistych
Drążek nachwytem: 4x(1,2,3)


Mam nowy KIF - sporo o zdrowych tłuszczach i cięciu węglowodanów.
Chwalone są tłuszcze CLA i MCT (w sumie to o oleju kokosowym piszą) i tak sobie pomyślałem, żeby kawę pić z masłem i z olejem kokosowym.
Na razie pobieżnie przejrzałem numer. Jest co poczytać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Bardzo ładnie Ci poszły te C&P-resyy z tymi 24-kami. Gratuluję. Progres jest więc jest się z czego cieszyć
P.S. Specjalnie usunąłeś filmik?

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12125 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130981
A ja jeszcze nie dostałem zaprenumerowanego KIF
Podobno wcześniej dostawali zwroty - mieli niby zły adres.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dzięki.
Pisałem, że wrzucę filmik na chwilę.
Usunąłem, bo niemedialny był. Nie widać kul w górze (ale po minie było widać, że wyciśnięte, bo jak już stawy łokciowe zablokowane, to chwila na oddech była).
Ustawiłem aparat a potem włączyłem nagrywanie HD (co obcięło obraz w pionie).

http://petitecurie.com/2014/fit-for-fight-superhero-workouts/



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Zawsze wpadałeś na dziennik i pisałeś o dużych ciężarach w dziale. A tymczasem rośniesz w siłę. Rok temu taki ciężar to byłaby abstrakcja? Jak Cię na intro uzbroją w wiedzę... Dokładny jesteś... Będzie szło. Tak jak pisze Orzegów. Dublety i to ciężkie.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424


W siłę rosnę, ale jak tak popatrzeć na Was... KBM z 2x24... wyciskanie 40kg na liczbę powtórzeń... Wyciskanie BUlldoga/Bestii czy wykroki z 2x28 nad głową.. No..
Siła idzie odpowiednio każdemu

Ciężkie dublety będą po ciężkich singlach!
Każdemu tak polecam i sam też stosuję.
Przetarłem nieco szlak z 2x24 w C&P. Przyjdzie i czas na przysiady. Potem nieco więcej C&P, a może jakiś program całościowy - taki Moving Target z 2x24 - z 2x20 bardzo sobie chwaliłem!!
Albo Total Tension - tam nie ma gónej granicy powtórzeń i można zatrzymać się na 4-5 powt w szczycie piramidy.

Podobają mi się te sztandarowe programy. Byle nie trwały zbyt długo!! 4-8tyg. W porywach do 12...
Niestety - chodzi mi po głowie Kettlebell Burn - czyli program na jedną kulkę. Akurat po intro bym był, to szlifowałbym podstawy i za jednym zamachem robił KBB
Celowałbym w 24kg.

Na jesień - po sezonie plażowym - planuję coś opartego na przysiadach i pracę nad pressem.

Trochę za dużo rzeczy bym chciał, bo i być silniejszym w każdym boju, i sprawniejszym (trening z masą ciała się kłania), i wyglądać lepiej (trenować całe ciało, żeby nie było dysproporcji i odpowiednia miska do tego!), i te bajery na drążku mnie kręcą.. Kółko ze stania - też kiedyś mam zamiar wykonywać!

Może taki S&S (albo Bent&Sinister, a nawet IronTamer pisał Michałowi na SF - zamiennie TGU i BP) umożliwiłby mi dodanie jeszcze czegoś. Jak to Maćku ładnie napisałeś odnośnie biegania, nakłądu czasu, pracy i efektów - można inwestować mniej i zyskać więcej.

Na razie się bawię i testuję co tam chciałem.. Na przysiady z 2x24 za wcześnie jeszcze. Boję się robić 300 Maxwella!

Pewnie będzie tak, że po intro zacznę pracować z 16kg..

W dalszej przyszłości - jak będę miał kulkę 32kg, to zaczynam pracę nad pressem. Aż wycisnę 40!
Wiem, że to spory skok i jak tak czytam - to nie takie kozaki wyciskają 36kg, a 40 nie mogą... Ale trzeba mieć jakiś cel
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Z mojego nowego klubu chłopak będzie na Intro zakładał czerwoną koszulkę TT. Ale siła. Aż czuję, że też tak bym chciał. Suchy mięsień opleciony żyłami. Waży może 75-85 kg. Wczoraj robił wyciskanie kelnerskie z KB32. Technicznie czyściutkie jak łza. Ciekawe rzeczy mówi o jedzeniu. W ogóle wszyscy tam są solidnie zafiksowani na misce. Może to wpływ trenera-dietetyka, ale każdy wie co mówi i robi. Generalnie podłapałem kilka patentów (olej z czarnuszki na przykład ) Będę się dzielił.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Łykam ciekawostki jak pelikan. Niektóre testuję! Pewnie, że pisz co tam mówią! Stosują! I działa!

Całe to robienie sylwetki to zestaw wielu zmiennych - treningi, regeneracja, sen, relaks, zadowolenie (!), miska - a ta znowu też dzieli się na różne rzeczy...
Olej z czarnuszki, czy z czego tam innego - sam jeden nie załatwi sprawy.
Jak tak zebrać do kupy to wszystko - 3 orzechy brazylijskie, 2 ząbki czosnku, jedno jabłko, itd.. wiadomo o co chodzi, to nie zostanie miejsca na "normalne posiłki"

Odnośnie robienia siły - wystarczy jeść w miarę przyzwoicie (jak ja!) i siła idzie.

Tymczasem zamówiłem sobie olej kokosowy (planuję go dodawać do kawy z masłem, czyli kawa+kokos+masło+rodzynki; uzależniłem się, ale może to pohamuje głód chociaż przez 3-4h i nie będę potem nadrabiał).

Jeszcze taki patent!
Abisyńscy wędrowcy mieli tzw. "kołacz wędrowca", gdzie była to wymieszana kawa z tłuszczem zwierzęcym - wielkości kuli bilardowej (nie podano jakiej, a do snookera są mniejsze ) - wystarczało to na dobę pożywienia

Także rano kawa z masłem i kokosem, a do pracy kulki ze smalcu i kawy!! Ferrero rocher!


Po kółku czuję brzuch (niedawno po 5x3 z kolan miałem zakwasy - głównie tricepsów).
Dziś czuję niemoc - tak jak po przysiadach z kettlami - nie są to zakwasy, ale jak mam usiąść z leżenia, to ledwo mogę Muszę leżeć??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Jednak nie leżałem cały dzień.

Zakwasy mam na grzbiecie, barkach i trickach.. cała góra oprócz klatki i bicków. Po kółku i drążku.
Do tego pospinane mięśnie nóg... po przysiadach kilka dni temu.


Przekornie! Weszły przysiady (2x20kg) - 10x6 /2min odpoczynku (średnio 2:20-2:30 work+rest)
25min

Zadowolony jestem z tego że sobie poradziłem. Ciężko było ale.. Może czas spróbować siadów z 2x24kg??
Czy jeszcze ze dwie sesyjki zrobić z 2x20??

Drabiny przysiadów z 2x24?? Może TO (klik!) ??

Rozkminiałem sobie tutaj różne opcje programowe - co robić - ale Intro za 2tyg, to pewnie będę chciał szlifować technikę z jedną kulą..
Szkoda czasu na zadumę! Pozostawię ten czas na zabawę i testy - 300 Maxwella czeka!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium