SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 700029

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Fajnie

Dobrze skonsultować z innymi takie rzeczy, bo człowiek jak ma swoją wizję, to ciężko mu samemu zmienić tory myślowe

Dalej mam zakwasy!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Trochę pourlopowałem.
Średnio aktywnie - sporo spacerów, trochę piwa (sporo w sumie, ale rozłożone w czasie) stołówkowe jedzenie w wersji IF (śniadanie + obiadokolacja). Śmieci pomiędzy posiłkami i na kolację/po kolacji.

Muszę się przestawić na normalny tryb. Brakowało kulek!! Zastałem się, ale już trochę się rozwałkowałem - głównie chodzi mi o kręgosłup w odcinku piersiowym.
Poćwiczę jutro, albo może i dziś, jak się uda (wątpię, bo mam lenia większego niż tęsknotę).

Ciekawy wariant TGU:




Nie wiem czy bym sobie poradził, ale jestem zainteresowany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Wróciłem do gry!

Ostatni trening to była 300 Maxwella 2.07, a dziś mamy 12. czyli 9 dni bez treningu.. Nie pamiętam tak długiej przerwy!!

Musli z serkiem wiejskim na śniadanie. Popite kawą. Godzinka na dworze z małym, a po powrocie crea shot 2.0 - myślałem, że powyrywam sobie włosy z głowy!! Tak mnie te "igiełki" denerwowały (po CS). Potem przeszły w dół - na łydki.... i zniknęły!
Tak ma być, ale czy mi to daje kopa?? Raczej kortyzol mi podnosi!

Trening wszedł taki:

BASIC 6:
(20kg)
1H SWING - 10/10 = 70/str
TGU - 1/1 = 7/str
7x
+ drążęk podchwytem 5x
+ bent press 2/2/1


27min

Następnym razem dam TGU jako pierwsze ćwiczenie, bo to nie ma znaczenia (przerwy można robić kiedy się chce).
Lekko nie było, ale TGU dobrze czułem.

TGU na dwie strony zajmuje około minuty, a swingi 10/10 - 30s.
Daje to 90s pracy "na serię", a do tego są przejścia, wstanie/położenie się - niech to będzie 2min. Jeszcze jakieś przerwy dla złapania oddechu.. Postaram się dodawać powtórzeń raczej niż zwiększać liczbę serii.
Bez przerw dałoby się zrobić całość 10x. Zobaczymy.

Jak mi się nie odwidzi, to 6tyg planuję się tego trzymać:

- TGU/SW
- CL/MP
- SQ/SN

Na obecną chwilę nie widzę opcji wskoczenia na odważnik 24kg!!

Nie ma co się zbytnio spinać, bo są wakacje i trzeba wypoczywać (w sensie psychicznym, bo trening czasem musi być ostry!)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dziś wpadła kolejna para
Tak jakoś się złożyło, no i dobrze - jak się da, to nawet dzień po dniu te treningi powinny być do wykonania.

20kg
CLEAN 5/5x

PRESS 5/5x
10x

19:20

+ BP (20) - 3,2


Weszło 10x5/str czyli po 50 cleanów i pressów na rękę.
Robiłem różnie. 3 serie nawet C&P robiłem.
Robiłem z przerwami po cleanach i bez przerw. Nie wiem który wariant najcięższy (chyba 5CL+5MP i zmiana strony).
Urozmaicałem sobie.
Pot popłynął Trochę mnie to dziwi, ale dobrze!! Przy LCCJ chyba tak się nie pociłem!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To TGU faktycznie ciekawe ale ja bym przy klasyku pozostał. Zresztą, dla mnie na razie podstawa podstaw to BP + Swing (podkreślam że dla mnie). Kombinować można jak tylko się chce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Do tego TGU to trzeba by mieć z 10stopni progresji!! Trudne! Trzeba być mobilnym, rozciągniętym itd.. żeby sobie balachy nie założyć!

Dziś poranne wyjście na orlik i piłka kopana - takie tam zabawy z dzieckiem i żoną (!), ale pogoda taka, że już samo wyjście powodowało zadyszkę i pot!

Po powrocie mały poszedł spać, a tato trening zrobił:

SQUAT - 5/5 = 70x = 35x/str
SNATCH 6-7/6-7 (ostatni set po 10/str) = 100x = 50/str
całość 7x
20min
+ BP - 3,2

Przysiady i rwania po kopaniu piłki, to słaby pomysł, ale tak wyszło.
Przysiady niszczą chyba bardziej niż rwania. Program zaleca rwania w setach po 10powt, ale to zbyt dużo na tę chwilę dla mnie.

W planie jest wykonanie każdego treningu 6x - czy zajmie to 6tyg, czy 5tyg. nie ma to znaczenia. Jak będzie możliwość, to będę ćwiczył bez dnia przerwy. Wydaje mi się, że zestawy na to pozwalają, nic się nie dubluje

Przyszedł mi taki pomysł do głowy na prosty program treningowy:

A)
double front squat 10x5 --->10x10 (!!??)
1 hand snatch 10x5 --->10x10

B)
drążek - wyjście od nie wiem jakiego punktu, ale 5serii do 5x5, a potem do 5x10 (takie założenie, żeby zwiększać do 50powt na trening), a może lepiej od 10x1 do 10x3 i potem na 5x5?
pompki - 5x10 ----> do nie wiem..

C)
double clean&press
10x5 --->10x10

To tak na kiedyś.. Podstawy..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Bez dnia przerwy (jutro nie będzie opcji poćwiczenia, a nie chcę 2 dni wolnego, to zrobiłem 2dni z rzędu) weszło:


TGU 2/2 - robiłem lewa,prawa,lewa,prawa === 20x = 10/str
SWING - przeważnie 10/str === 120x (w sumie, bo robiłem też 2H SW)
5x
+
BP (20) - 3 na rozgrzewkę i 3,3 na koniec = 9/str

POMPKI - 4x15[ = 60x - a jakoś tak mnie wzięło. Niewiele, ale zawsze..

całość +30min

Pot popłynął. Zaduch taki, że nawet się pociłem nic nie robiąc.
Wolę skupić się na TGU niż gonić za liczbami w swingach.
TGU sprawia pewną radość, daje satysfakcję - sam nie wiem dlaczego, ale aktualnie podoba mi się to ćwiczenie. Może dlatego, że dawno nie robiłem..
Swingi jednorącz jakieś takie cienkie są - oburącz wchodzą dużo lepiej. Może będę dodawał TGU, a swingi będę robił oburącz - będzie bardziej eksplozywnie i szybciej.
Mam wrażenie że moje swingi jednorącz są bezwartościowe, za to jak się zepnę (dosłownie!) to oburącz idzie jak należy. Takie odczucia..



Zmieniony przez - panteon w dniu 2015-07-17 21:50:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
panteon

Swingi jednorącz jakieś takie cienkie są - oburącz wchodzą dużo lepiej

Spróbuj klepnąć drugą ręką odważnik w górnej pozycji (w momencie gdy "zawisa" - jak nie zawisa to robisz miękki swing a'la GS )
Za wszelką cenę nie dawaj się wciągać między nogi (dziwnie to brzmi ) Antyrotacja tułowia to jest to! Pomimo tego, że swingujesz jedną ręką pochylaj cały tułów. Twoje mięśnie skośne znienawidzą mnie za tę radę.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
panteon
Mam wrażenie że moje swingi jednorącz są bezwartościowe, za to jak się zepnę (dosłownie!) to oburącz idzie jak należy.

Słabe skośne? MaGor dobrze radzi. Popracuj nad tą wersją Swing bo warto. Weź coś lżejszego żeby sobie technikę dopracować a potem na cięższe wskoczysz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Wypróbuję patent z klepnięciem (kiedyś to widziałem i wiem, że to właśnie po to, żeby nie rotować) - jakoś wcześniej nie próbowałem.
swing oburącz ma to do siebie, że jestem w stanie zatrzymać kettla na górze - taki stojący PLANK, a jednorącz tego nie potrafię.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium