SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 700014

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Jak tak patrzę na tą rozpiskę z tymi burpee to na początku wygląda niewinnie ale potem to
Co do TGU po swingach też mi to nie do końca pasuje tak samo MaGor wrzucał Deep6RKC i wszystko mi się podoba (nawet bardzo) tylko nie TGU na sam koniec na dużym zmęczeniu a tam to się dopiero idzie zmachać. Przy S&S jeszcze jakoś ujdzie bo parę razy próbowałem i szału nie ma ale da się zrobić natomiast jak się kiedyś wezmę za D6RKC to TGU od razu idzie na początek w kilku powtórzeniach a potem obwody. Dla mnie TGU na zmęczeniu to taki sam pomysł jak w CF robienie rwań sztangi na ilość/czas - bezsens.
A no i mi też na początku swingi jednorącz jakoś nie pasowały ale teraz już jest klasa Kwestia wprawy i kilku treningów tak naprawdę.

Zmieniony przez - adam77 w dniu 2015-01-02 21:43:22

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Odnośnie S&S to nie mam doświadczeń. Sporo osób chwali, ale mi to się kłóci z logiką - najpierw ciężkie/trudne ćwiczenia, a potem dynamiczne lekkie/łatwe technicznie.
Gdyby te swingi były rozgrzewkowe jeszcze, a to jest 100x/5min, więc da się zmachać..
Wstępnie jest swing z 24 (raczej bym sobie nie poradził w 5min), a tgu z 16, ale potem jest 32/32kg..
Wiadomo - program na dłużej niż 8-12tyg
Pozostanę przy klasycznym podejściu TGU a potem swing.

Zresztą - to dla mnie przerwynik pomiędzy doublami 2x16 a ROPem z 24.. Tydzień-dwa, chyba że mi się spodoba, to 4tyg maks.

D6RKC - zależnie od podejścia - jak chcesz się zmachać, to to TGU na koniec też mi się nie podoba (o czym pisałem), ale jeśli weźmiesz taki ciężar, że będziesz w stanie to TGU wykonać, to będziesz ćwiczył technikę itd, a nie się zayebywał..
Widzisz - to tylko trening - nie ma głębszego kontekstu. Nie ma programu. Można sobie gdybać i każdy może podpasować pod siebie. Nie ma gotowca.
Mi też się podoba motyw zmiany ciężaru w poszczególnych obwodach, ale musiałbym chyba robić 16,20,16,20,16 - w najlepszym wypadku. Chyba żebym 12kg chwycił Z 24 już tego sobie nie wyobrażam - zwłaszcza TGU na końcu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
TGU na końcu jest sensowne. Cały obwód musisz pamiętać, że ono tam czeka. Ba! Planując cały trening, cykl masz pamiętać, że na końcu jest TGU! Jak umiejętnie dobierzesz ciężar, to dotrzesz do TGU w stanie umożliwiającym poprawne wykonanie. Jeżeli dobrze oszacowałeś swoje siły, to uda Ci się to również w 3, 4 czy 5 obwodzie. Jak wrzucisz je na początek, to trochę odbierasz mu ten walor grozy. To nie jest ćwiczenie do odpękania. To jest ćwiczenie do chwili zadumy

Słuchajcie robię "Simple" jak każe Partia. 5 x 1/1 w mniej niż 10 minut, z odważnikiem 32 kg. A jednak mam łzy w oczach przy TGU w trzecim obwodzie D6RKC. Po prostu w trakcie tego czegoś (treningu? metcon-u?) barki (całe ciało) dostają wszelkie możliwe bodźce. Pchasz, ciągniesz, izometrycznie, eksplozywnie, balistycznie i jeszcze na koniec masz taki zestaw baletowo-defiladowy jak TGU.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MaGor
zestaw baletowo-defiladowy

..i kropka Genialnie ujęte
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Tak też napisałem - TGU jako wentyl bezpieczeństwa jest OK
Czyli trening nie na umęczenie się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
A ja dalej podtrzymuję to co napisałem wcześniej, że w S&S jak najbardziej to ogarnięcia mimo, że bez komfortu. Natomiast w D6RKC pomysł nie trafiony - moim zdaniem obwody są po to, żeby się właśnie zmęczyć a nie się oszczędzać,żeby wyrobić w TGU które jest na koniec, żeby mi na ryj nie spadł odważnik. Dla mnie TGU to jest typowo siłowe/techniczne/na mobilność zaj**iste ćwiczenie i szkoda go robić w obwodach.

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Hehe

Ile ludzi tyle opinii

Trening sam w sobie jest OK, tylko brakuje szerszego kontekstu. Chyba, że ktoś chce jako challenge to robić.

W S&S masz dojść do takiej sprawności/kondycji/? żeby po 100 swingach w 5min zrobić jeszcze 10TGU.
Założenie piękne. Sporo osób chwali.
Mi się jednak to nie widzi i tyle Celuję w coś innego, ale może kiedyś..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
No to mu trzeba nadać kontekst i po sprawie.
Cel: zrobić Deep6RKC - 5 obwodów bez odpoczynku Można z bardzo małym odważnikiem Wyobrażacie sobie kondycję gościa, który potrafiłby to zrobić z 32 kg? Obawiam się, że nawet Terminatorowi popaliłoby styki i rozwaliło hydraulikę

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do odważnych świat należy Samo wyobrażenie tego powoduje gęsią skórkę. Jak to musi być koncentracja Siły i kondycji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Program powinien prowadzić do tego celu. To byłby kontekst, bo teraz to każdy na własną rękę kombinuje. Zmieniać kule, czy nie zmieniać? Zrobić 3x z 24, czy 5x z 16? itd..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium