SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699881

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Zajechać się to szybko można, tylko czy to przyniesie jakieś korzystne efekty na dłuższą metę??

Ciężko stwierdzić co autor miał na myśli. A że był mail do niego, to oczywiście napisałem
Może odpowie..

KIF przestałem kupować, ale w sumie wyszło że chyba 1-2 numerów nie kupiłem, a od stycznia już znowu kupuję.. Najbardziej lubię numery takie przed wakacjami - o redukcji, albo już wakacyjne - wtedy jest często o pompkach, drążku, kettle też się pojawiają.. No i metody - jak wypoczywać nie tracąc formy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
panteon
Zajechać się to szybko można, tylko czy to przyniesie jakieś korzystne efekty na dłuższą metę??


To zdanie powinnam sobie wydrukować i powiesić w widocznym miejscu Mam ogromny talent do zajeżdżania się, a później się denerwuje, że treningi nie dla tak jak chcę. Niby wiem, że więcej nie znaczy lepiej, ale... nie dociera
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Proszę, drukuj, nawet możesz sobie wydziarać, albo komuś

Na CF tak głównie robią i jakoś to wszystko pięknie kwitnie

Jest takie pojęcie MED - minimum effective dose - minimalna efektywna dawka.
Zrobić najmniej ile trzeba, żeby uzyskać pożądany efekt. Ani grama/powtórzenia więcej.

Jak wiem że czaka mnie kilka dni przerwy od treningów to ostro cisnę ostatni trening przed przerwą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Mam takiego jednego w rodzinie co siedział prawie 30lat przed TV (skinny fat, taki chudy z brzuchem) i poszedł na CF.
Był bardzo zadowolony. Aktualnie niestety nie może uczęszczać na zajęcia ze względów organizacyjnych.
Ostatnio o pompkach z nim rozmawiałem; powiedziałem, żeby zrobił test maksa w jednej serii i pochwaliłem się swoim testem "maks serii po 15 powtórzeń z 1min przerwy pomiędzy".
Zrobił test maksa (30 pompek) i test seriami po 12 powt. Wyszło mu 7 serii. Powiedziałem, żeby został na tych 12 powtórzeniach (12 z 30 to 40%, tak samo jak moje 18 z 45 ) i robił 6 serii - będzie to samo co u mnie, ale odpowiednio do jego możliwości.

Co zrobił na kolejnym treningu??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
panteon


Drążek wdrożyłem, pompki wdrażam, czas na trening brzucha. Nawet jak od brzuszków się nie chudnie, to jednak mięśnie się napinają, bebechy ugniatają - jest sporo pozytywów.
Kółko boję się wplatać, ale wypadałoby chociaż spróbować!


Panteon rób kółko . Nie słuchaj ze trzeba mieć silną górę, że trzeba zaczynać tak czy siak, rób jak Ci wygodnie i jak Ci pasuje a po pół roku będziesz wymiatał w kółku tak jak w pompkach . Jakbym słuchał wszystkich " doradców " nigdy nie robił bym kółka. Posłuchałem tylko Ojana który mnie motywował no i jest to jedno z moich ulubionych ćwiczeń. Pompki, drążek, kółko, przecież to piękny zestaw
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
jsdolan5
panteon


Drążek wdrożyłem, pompki wdrażam, czas na trening brzucha. Nawet jak od brzuszków się nie chudnie, to jednak mięśnie się napinają, bebechy ugniatają - jest sporo pozytywów.
Kółko boję się wplatać, ale wypadałoby chociaż spróbować!


Panteon rób kółko . Nie słuchaj ze trzeba mieć silną górę, że trzeba zaczynać tak czy siak, rób jak Ci wygodnie i jak Ci pasuje a po pół roku będziesz wymiatał w kółku tak jak w pompkach . Jakbym słuchał wszystkich " doradców " nigdy nie robił bym kółka. Posłuchałem tylko Ojana który mnie motywował no i jest to jedno z moich ulubionych ćwiczeń. Pompki, drążek, kółko, przecież to piękny zestaw


Zgadzam się
1

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Panowie,

nie chodziło o to, że ktoś stwierdził (słusznie bądź niesłusznie), że kółko nie jest dla mnie..
Boję się łączyć te 3 ćwiczenia ze sobą.

Pompa po drążku pogarsza trening pompek. I odwrotnie.
Po kółku zawsze mam zakwasy w tricepsach (znaczy, jak je regularnie robię, to nie mam).
Z kolan w miarę sprawnie idzie. Ze stójki - jest taki punkt, którego przekroczenie grozi katastrofą. Normalnie - ściana taka! Dlatego nie robię.
Było kilka sporadycznych treningów na kółkach podwójnych. 5x5. Nawet nie raz na tydzień od świąt.. Bardziej próbowanie i oswajanie się niż trenowanie.

Ale, weszło dziś:

POMPKI NA PODŁODZE
rozgrzewkowo - 5, 10
serie właściwe - 6x 18 /1min odpoczynku

PODCIĄGANIE NACHWYTEM - 5,4,4,3,2 /co 2min rozpoczynałem kolejny set

KÓŁKO Z KOLAN (pojedyncze) - 4x10


31min bez rozgrzewki

Pompki - szły dobrze, poczułem już ich ciężar w 4. serii (poprzednio w 3.), ale nie było wielkiej pompy, a już skamieliny to bankowo nie było. Pot też już nie był tak obfity jak poprzednio. Zajęło to 6:55
7min przerwy.
Podciąganie - krótkie przerwy jak na ćwiczenie po pompkach, bo jednak nie do końca do siebie doszedłem. Ogólnie OK, choć technicznie lepiej jest na świeżo
Kółko - ze strachu złapałem za to pojedyncze - szło... że palce lizać! Może źle robiłem.. brzucha jakoś specjalnie nie czułem. W czwartej serii za to poczułem łokieć, więc piątej serii już nie było. Potem jeszcze złapałem za kółka podwójne, żeby porównać, ale nawet jednego powtórzenia nie zrobiłem. Zero kontroli.

(właśnie zrobiłem 5x)

Różnica w poziomie trudności jest spora. W kółku pojedynczym wystarczy się spiąć, jakbyśmy chcieli złamać rączkę i już człowiek jest ustabilizowany. Za to na tych podwójnych - każda ręka musi się sama stabilizować - można się rozjechać na różne sposoby.
Przed chwilą zrobiłem 5powt. z kolan na podwójnych kółkach - poczułem brzuch (albo teraz zapracował, albo czuję po poprzednim kółku pojedynczym, a ćwiczyłem z pół godzinki temu).

Rano wyjdzie, jak tam zakwasy. Czy brzuch dostał czy nie.
W każdym razie - w końcu udało się to kółko podczepić do sesji treningowej. Był też na to czas.. No i mała pompa po pompkach i drążku (o dziwo)

Zerknąłem w dziennik treningowy z 2018r.
Kettle zrobiłem 6. stycznia, a od 11. stycznie podciąganie zacząłem (dziś 14. trening), pompki 19. stycznia zacząłem (2x(5,10,15,20,25)).
Kettle mogę pominąć, bo dużo ich nie było. Za to trening z masą ciała - jest widoczny progres. Pamięć mięśniowa działa chyba Pamięta co było lata temu i z 10kg temu..
Dawno tyle nie wypompowałem ani się nie popodciągałem.
Możliwe że pompki i podciąganie przełożyło sie na dzisiejsze kółko.. Bo kółko ostatnio się nie pojawiało.
Pompek zrobiłem w tym roku chyba 861 Do 19. lutego jeszcze czas, więc 1000 powinien pęknąć w ciągu miesiąca, a idąc dalej tym tokiem - 12000 w roku Może najpierw niech poleci 6000 do końca czerwca. O! Cel!

@Jsdolan
Ćwiczę pompki - oficjalnie komunikuję



Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-02-04 17:06:14
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Noo i bardzo fajnie poćwiczone Jednak kółko nie takie złe a ten drążek po tylu pompkach też fajnie

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dziwne, że wszystko razem weszło.
Czuję plecy, klatkę i brzuch - tak normalnie, lekki zakwas.
To mnie cieszy!

Tymczasem niestety kilka dni przerwy w nadawaniu i w ćwiczeniach. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Drążek na górę pleców i ramiona, pompki klata i ramiona, kółko na brzuch - jeszcze coś na nogi by się przydało, choćby gołe przysiady. :)

Fajnie, że znalazłeś sobie odpowiedni trening, oby Ci się nie znudził za szybko! :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium