SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 700004

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Zabijcie mnie, ale te kettle - magnesy niemal mojej wagi (a w sumie to więcej!) PRZYCIĄGAJĄ MNIE!!

No i zamiast pompeczek i drążka weszło LCCJ:


LCCJ (2x20kg) - 10x7
work+rest=2:15.


20:35

+ BentPress (20) - 3x3/3

całość <30min

Nie było już krzepy na drążek ani na pompki.

Długiego cyklu po 7powt się trochę bałem, ale postanowiłem ograniczyć się do 10 serii i poszło. Całkiem fajnie (nie lekko!! zwłaszcza pod koniec).
Skoro weszło 10x7 w 2:15, to mógłbym uderzyć w Geoffowe rozpiski z 10x6 i skracanie przerw z 2min do chyba 1min..
Jednak - wszedł mi pierwszy tydzień PRAWDZIWEGO BUDOWNICZEGO MIĘŚNI I ZABÓJCY TŁUSZCZU, to szkoda to marnować

Przyszły tydzień zapowiada się tak:
- 6powt - można powiedzieć light day
- 3-5-7 - medium...
- 8powt. - heavy, ale postaram się wrzucić 10x8, choćby miało być work+rest=3min

Nie planuję ograniczeń do 20min czy coś, ale chciałbym na świeżo wszystko wykonać. Aktualnie oscyluję pomiędzy 62-75powt (z 15x5 nie jestem zadowolony, bo jakościowo pod koniec kiszka była, ale nic to!).

W samym LCCJ też się wyrobiłem, bo poprzednio 5powt zajmowało mi 35-45s, a dzisiaj robiłem po 7powt i zajmowało mi to tyle samo czasu Ogólnie to tak 30-40s...

Trochę skóra dłoni obrywa, ale nie ma dramatu.

Postaram się rozbudować trening o BP przed i po LCCJ, albo lepiej chyba byłoby tak:

TGU - 1-3 single
LCCJ - ile tam trzeba w te 20-30min
BP - 5-10powt /stronę

Pompki i drążek to nie wiem kiedy będę mógł robić..
Postaram się jakoś to wcisnąć w dni nietreningowe, a raczej niekettlowe!!
5 serii pompek i 5x5 na drążku to nie tak wiele, a nie mogę sobie poradzić z regularnym wykonywaniem tego..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130990
Nie tylko Ty masz problem z regularnym wykonywaniem ćwiczeń!
Co chyba nawet nie jest takie złe - robienie czegoś od czasu do czasu też rozwija (a może nawet bardziej?).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Miałem w planach 4-6tygodni robić trening z masą ciała. Kettle jedynie, jakby się udało wcisnąć to 1-2xtyg jako dodatek - wyciskanie pochylone/tureckie wstawanie i jakiś wymach/rwanie, dla podniesienia tętna.
Trzy tygodnie ładnie się tego trzymałem. W czwartym zacząłem próbować swoich sił z długim cyklem (LongCycleClean&Jerk = LCCJ) i przepadłem!!
Miał być rekonesans, a wyszło rozpoznanie bojem i tak ni stąd, ni zowąd (O!! pierwszy raz w życiu TO napisałem!! "zowąd", co za słowo!?) - w każdym razie - pierwszy tydzień czterotygodniowego programu za mną!!

Trochę jestem wystrachany, ale widać że sobie poradzę. Pewnie lepiej byłoby trzymać się sesji 30min, a nie 20, ale LCCJ to dla mnie w miarę nowe ćwiczenie (w takiej objętości), więc 20-25min będzie OK.
Będę się starał zwiększać liczbę powtórzeń z treningu na trening. Czasem może jakiś krok w tył - zwłaszcza w dniach z dłuższymi seriami.
Na razie było 75,62,70 - drobne różnice, ale nabieram wprawy i z optymizmem patrzę na dalszy ciąg programu

Zmieniony przez - panteon w dniu 2015-06-07 20:46:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@Panteon-Zabijcie mnie, ale te kettle - magnesy niemal mojej wagi (a w sumie to więcej!) PRZYCIĄGAJĄ MNIE!!


Mają siłę przyciągania. Być może dlatego że są krągłe . A może ruchy wykonywane w ćwiczeniach z kettlem wprowadzają w swoisty trans.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pantepn
TGU - 1-3 single
LCCJ - ile tam trzeba w te 20-30min
BP - 5-10powt /stronę

Lepiej zamień LCCJ z BP. Potraktuj BP rozgrzewkowo,bo po cięższym LCCJ jakoś BP będzie słaba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Ja bym Ci jednak radził monotematyczność w długim cyklu. Po prostu jeden trening - jedno ćwiczenie. Na rozgrzewkę rób sobie co chcesz, ale nie TGU i nie BP. Do LCCJ musisz być totalnie rozluźniony. Nie wiem czy będziesz rozluźniony po takich statycznych ćwiczeniach.
20-30 minut? Toż to 3 boje z zawodów. Rób może w układzie: objętość/gęstość? Np. drabiny albo EMOM. Jeden trening robisz na ilość powtórzeń. Drugi na ilość powtórzeń w określonym czasie. Itd. To jest jedno z najcięższych ćwiczeń z odważnikami. W ROTK Paweł twierdzi, że chłop po ROP-ie (press z 1/2BW) może zaczynać od 2 x KB16

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Może do ROTK 2x16 jest dobre - na dzień lekki..
Tam się zmienia waga kul, a liczba powtórzeń zostaje taka sama.
(gdzie to dokładnie wyczytałeś? podasz rozdział/stronę?)

Program Geoffa zakłada 10RM i te 2x20kg to takie coś dla mnie.

BP - dla mnie to ćwiczenie na zakończenie - nie siłuję się z ciężarem. Kiedyś robiłem po kilka wiatraków na koniec treningu, a teraz wyciskanie pochylone.
Jedno TGU nie powinno zaszkodzić,ale może racja.. Zazwyczaj cienko z czasem stoję, także nie będę specjalnie wrzucał dodatkowych ćwiczeń. Teraz mam do pracy na popołudnie, to już w ogóle lipa. Po pracy nie poćwiczę bo późno kończę, a przed - niespecjalnie jest moc.. KBM wlatywało przed pracą to i teraz powinno wchodzić!

Progresja - czy to zrobię więcej powtórzeń, czy tyle samo w krótszym czasie, czy tyle samo w tym samym czasie ale w dłuższych seriach - dla mnie każda opcja to progres.

Staram się robić jakby EMOM, tylko że nie "na minutę" a np. praca+odpoczynek=2min. Akurat niemal każdy trening będzie inny - inne drabiny, inna liczba powtórzeń w seriach, także raczej sam dla siebie to zakładam, a takim ogólnym wyznacznikiem póki co jest to, że czuję, że idzie mi lepiej - jest lżej, a to też progres.

30min, to 3 boje, ale nieprzerwane!!
Moje 5-7powt, to jakieś 40s, czyli jak zrobię 5 serii w 10min, da to 200sekund, a to 3min20s pracy..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Weszło (na jajkach z razowcem i kawie):

LCCJ (2x20kg) - 11x6 =66x w 19:45
BP (20) - 3,3, i 1,1 = 7/str
WINDMILL (20) - 3,5 = 8/str
+ mobility 2min..

30min.

LCCJ - work+rest=2min - to był punkt wyjściowy, bo na pierwszej sesji robiłem tak sety po 5powt, a teraz po 6 miało być.
A że 60x / 20min to mało, to pod koniec zacząłem przycinać czas przerw po 5s i znalazłem czas na jedenastą serię w dwudziestu minutach
Mogłem nie cudować i zrobić jedenastą serię od 20. minuty, ale... byłoby 20:40, a udało się poniżej 20minut.
Takie tam biadolenie i czepianie się szczegółów - nie wiem czy one mają jakieś specjalne znaczenie dla zwykłego śmiertelnika.

BP i WINDMILL - relaksacyjnie.
3BP, 1BP+3WINDMILL, 3BP, 1BP+5WINDMILL - na obie strony, tak to wyglądało. Zajęło kilka minut
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
panteon
BP i WINDMILL - relaksacyjnie.

I tak ma być, relaksacyjnie. Przy LCCJ to powinna być raczej jak rozgrzewka. Tak jak MaGor napisał, LCCJ to ciężkie ćwiczenie i nie powinieneś się za mocno "dodatkami" obciążać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
MaGor pisał o rozgrzewce. Ja tam się tym nie przemęczam. Robię tyle, żeby poczuć, ale nie tyle, żeby się umęczyć jakoś specjalnie.. Ot - praktykuję
TGU po LCCJ już bym się nie podjął, bo to bez sensu. TGU nie na zmęczeniu trzeba. O BP Pavel pisał, żeby próbować np. przy zmęczonych trickach robić (chyba chodziło o to żeby sobie trickiem tego nie wyciskać).

LCCJ - fajnie się robi, byle nie za dużo, bo w kręgosłupie też czuję. No, to jaki program następny?? Z LCCJ??
Czy jakiś stonowany GRIND z CLEAN-PRESS-SQUAT z "Olimpików"?

A, już chyba wiem - 2 ćwiczenia przez 20min, 3xtyg.. przetestowany program.. CL/SQ, CL/MP, SQ/SW i powtórzenia odpowiednio w każdym tygodniu: 3,4,5,4,5,6 6tyg w sumie.
Z 2x16 kiedys robiłem i było spoko, to teraz z 2x20!
Przyznam, że parka 2x20 to mój ulubiony dublet. Jest ciężki, ale można wejść w zakres wyższych powtórzeń (6-10).

Jeszcze 8 sesji LCCJ, także niemal 3tyg, to może i mi się z 5x zajawka zmieni (Moving Target też mocno stoi!!).
No i coś na 2x24, z bardzo niską liczbą powtórzeń - TO !! (klik!)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium