SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 700024

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Wow 10x10 wymachów w 10 minut! I do tego TGU w kolejne 10. Jest moc! Takie rozszerzone Simple, Magor takie robił. Służy Ci ten program, czas dokupić kettla
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Też mam drążek w futrynie i jest ok. Aczkolwiek jak ostatnio na siłce robiłem podciągania to mi kolega zwrócił uwagę na pewne elementy ale niestety... Drążek w futrynie "uczy" pewnego rodzaju techniki i potem ciężko robić inaczej. Mimo wszystko robię jak mogę i się nie przejmuję

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
10x10 = 100swingów...


Trochę inaczej zapisałem niż zwykle.

1H SWING - 5x 10/10 (32) w 10min
TGU - 5x1/1 (32) w 10min


MaGor mógł sobie cisnąć 2xSIMPLE (nie pamiętam jak on to dokładnie zrobił, ale dowalił do pieca).
Dla mnie 32kg, to prawie połowa masy ciała... Dla Maćka to niecała 1/3, prawie 1/4. On tam coś koło 105-110 chyba ważył.
Z 20kg mógłbym tak pocisnąć

Faktem jednak jest, że zwykłe SIMPLE jest do osiągnięcia przez każdego, zdrowego faceta.

Co do drążka w futrynie - jak miałem możliwość poćwiczenia na dworze, to dowiedziałem się, że nie potrafię dopiąć ruchu - przenieść brody ponad drążek. PONAD, nie tylko - dać wyżej niż drążek. To jest właśnie ten ból - w domu rozwaliłbym głowę i te kilka cm ruch się skraca.
Chodziło mi o chodzenie do drążka podczas treningu, a nie o te kilka cm.
Jak ćwiczę, to się zamykam w pokoju Odizolowuję sie. Nie chcę żeby mi się ktoś kręcił. Drążek musiałbym robić jakoś osobno - jeśli już bym go robił.
Drążek w futrynie daje radę. Ma go każdy mocny zawodnik!!

Co do treningów.
Jest 12. tydzień tego roku - dobry moment, żeby zakończyć S&S (co nie znaczy, że nie będzie takich treningów).
Chcę nieco urozmaicić sesje i spróbuję przycisnąć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To jaki kierunek teraz obierzesz? B&S? Co do drążka to zawsze można zamontować coś takiego do sufitu i problem z tą brodą zniknie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nie ma opcji montażu do sufitu:
1. nie ma miejsca (nawet na kotwy pod ringi nie ma; znaczy ja bym znalazł!!) - żona dała zakaz
2. miałbym obawy, że mi na łeb spadnie
3. nie zależy mi aż tak bardzo.

Podałem przykład, jak taki drążek w futrynie wypacza technikę. Plecy można spokojnie robić i nie twierdzę, że drążek w futrynie trzeba olać. Trzeba działać z tym co się ma

W tym tyg jak będzie opcja treningu, to czyste S&S wpada.

Dalsze losy...
1. ZABAWA!! treningiem.
2. zrobić testy - typuję raczej spadki niż wzrosty maksów. Muszę wiedzieć na czym stoję.
3. treningi raczej siłowe (1-5powt) w podstawowych ćwiczeniach (clean, press, squat) + element kondycyjny/power (swing, snatch, jerk, pushpress).
4. B&S - to chyba będzie podstawa treningowa - stety, niestety - program nie jest ściśle opisany i pozostawia szerokie pole do popisu.
5. pompki Poprawa muskulaury klatki piersiowej. 5-10serii po 10-20powt na początek (daje to 50-200powt)

Jak tak popatrzeć na S&S, gdzie zmiana kolejności ćwiczeń robi program "PROGRAMEM NIE-S&S", a Perfecting the Press ma wytyczne niezbyt wyjaśnione, to takie B&S - to istna samowolka!!

Czytam co tam piszą na strongfirst. Jakieś przebłyski mam. Trochę się wypościłem przy S&S i teraz chciałbym wrzucić za dużo ćwiczeń do jednego worka.
Oszczędzę sobie pisania, a Wam czytania (i marudzenia, że kombinuję!) - po prostu - będę wrzucał na bieżąco co i jak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Żywy marsz 50min.

Coraz szybciej pokonuję moją trasę. Nie wiem czy to dobrze czy źle. Kończy się trasa a mija nieco ponad 30min.. Potem kręcę się wokół domu jakbym zabłądził...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Waga i obwody bez zmian.
Spodziewałem się. Nie wiem dlaczego... Złe proporcje może.

2298 kcal
B - 133,59
W - 154,79
T - 124,76

Taka średnia z tygodnia (od soboty do piątku).
B +130 - ok
W zeszły też OK
T - chyba za dużo.. Gdyby były tak bliżej 100g to byłoby spoko.
te 25g tłuszczy mniej, to prawie 250kcal i akurat byłoby 2050kcal średnio..
Zjadłem krążek żółtego sera (300g), trochę masła (w kawie, ale nie chce mi się liczyć - dużo w sumie) i masło orzechowe (z samych orzechów).
Śniadania były bez WW i to widać elegancko.
Przeważnie wychodziło mi średnio 40-50gWW na posiłek ("zbilansowany").
Jadłem nieco inaczej, ale czy przez to waga nie leci?
Tydzień temu waga podskoczyła, ale obwody zeszły. Dziś nic.

W planie mam jeszcze trening. Jeśli wejdzie, to będzie to 36. sesja w 12tyg - idealnie 3treningi na tydzień średnio. Zgodnie z planem.
S&S kończę.

Podsumowując - od początku roku (czy tam od końcówki stycznia) zeszło 5kg, 5cm z pasa; sił przybyło, bo zaliczyłem SIMPLE, a jeszcze niedawno walczyłem z wymachami jednorącz z 24kg
Na spokojnie wchodzi mi kula 28kg (w S&S); 32 też wchodzi solidnie, ale musiałbym jeszcze trochę czasu jej poświęcić, żeby weszła do codziennego menu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
5kg i 5cm to spoko, jakieś 0,5kg tygodniowo, to chyba książkowo.

Masło orzechowe na mnie źle działa - mogę zeżreć pół słoika od razu. Albo więcej. I zauważyłem, że tyje od niego, może przez sól.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003020117841?utm_source=google&utm_campaign=dotcom_dec_jan&utm_medium=feed&gclid=CMXP8ZH98dICFZ7Jsgodt5YARQ

Takie mam. Łycha waży 30g i ma mnóstwo kalorii
Trochę jakby człowiek jadł klej..

Ogólnie to spadki przyzwoite jak na tak niski nakład pracy (nie ćwiczyłem ostro, nie głodziłem się) i moje obecne warunki.
Tyle, że zastój...
Program treningowy i tak planowałem zmienić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Ja zazwyczaj jadłem https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003006954207 chyba się skuszę na te Twoje...

Raczej bym nie nazywał tego zastojem, tylko spokojnie robił swoje.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium