SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699878

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
_Szajba_
panteon
@Szajba, aż tak to mi nie zależy



Wierzę Chciałem Ci tylko zwrócić uwagę na to, że w tym ćwiczeniu oprócz siły ważna jest waga zawodnika i jego długość.Nie ma sensu gonić za czymś niedoścignionym, skoro jest wiele innych ćwiczeń dających nieźle w kość.

Dokladnie,ale z waga do byla dobra rada,wszystkie cwiczenia z cc ida latwiej przy nizszej wadze i nie jest to odkrycie tylko oczywistosc.


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2018-02-18 16:59:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Zrobiło się bardziej treściwie i fajnie

Jak uda mi się kiedyś wykonać kółko ze stania, to wrzucę film (inaczej chyba nie będzie się liczyło!!).
Jak się nie uda - trudno. Będę musiał z tym żyć.

Muscle Up - szybko zweryfikowałem ile mi brakuje.
Kółko - jestem w trakcie weryfikacji.

Ojan motywuje do kółka ze stójki, jakby motywował do zrobienia spaceru. Brakuje tylko, żeby podał - podciągam się 8x, 10 pompek mnie męczy, a kółko ze stójki i tak zrobię - to już w ogóle wyjdzie na to, że kółko jest dla ludzi osłabionych chorobą (a jednak Drazekm pisze, że go nie robi, bo jest kontuzjogenne).
Czysto siłowe ćwiczenie. W MU jeszcze można się wesprzeć super dynamiką i koordynacją.

Z kettlami różne bariery przełamywałem, ale moja waga nie miała aż takiego znaczenia. Kule były coraz cięższe i ja też. Z ćwiczeniami bodyweight dochodzi element "stosunek siły do wagi" który jest u mnie cienki.
Pracuję nad tym.
Moja masa ciała wystarcza do treningu i nie muszę dowieszać ciężaru.
10kg mniej wątpię by było osiągalne, ale każdy kilogram (smalcu) mniej byłby pomocny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
drazekm
Jsdolan zgadza sie nie rozumiesz,dam przyklad taki:
Jakbym napisal probuj muscle up to by byla bzdura bo najpierw trzeba dysponowac odpowiednia baza silowa aby zaczac je probowac.
Radze wszystkim najpierw wzmocnijcie swoje miesnie malymi kroczkami,moze najpierw wymyk,podciaganie i dipy z obciazeniem zeby wzmocnic miesnie i sile potrzebna do rozjazdu ze stojki.
Gdy ja zlapalem pierwszy raz kolko od razu zrobilem ze stojki nawet nie mialem pojecia i nie pomyslalem ze mozna z kolan,ale zrobilem to bo mialem juz odpowiednia wytrenowana sile.
Teraz przychodza na silke ludzie co nie robili wczesniej pompek i nie podciagali sie na drazku,ja jak pierwszy raz zawitalem na silce to juz podciagalem sie wczesniej 30 razy i robilem po kilkanascie pompek na jednej rece.Takie mam zdanie najpierw baza silowa a potem kolko i muscle upy,mozecie miec inne nie ludze sie ze kogos przekonam uswiadamiam tylko na czym to polega,ale jesli ktos chce po swojemu to powodzenia i chetnie sie przekonam jesli sie myle.


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2018-02-18 16:44:18


W przypadku muscle up w poradnikach zazwyczaj polecają opanować podciąganie, pompki na drążku, wznosy kolan, robić musle up z wyskoku, z gumą, negatywy. Są podane poszczególne etapy progresji. Jeśli chodzi o kółko to do tej pory spotkałam się jedynie z dwoma wersjami - trudniejsza czyli ze stania i ta łatwiejsza, czyli z kolan. Z kolan polecana jest początkującym i ma przygotować ciało do tej trudniejszej. Nie zagłębiałam się jeszcze szczegółowo w temat, więc nie wiem czy jest jeszcze jakiś dodatkowy, pośredni element progresji pomiędzy kolanami a stójką? Uważam, że na siłę nie ma co robić ze stania, ale z kolan kółko raczej nie zaszkodzi. Być może sama pozycja startowa i izometria w stójce mogłaby być jakiś etapem pośrednim. Moim zdaniem nie ma co odpuszczać, bo oprócz siły potrzebna jest też technika i jakoś tą technikę trzeba wypracować. Czasem drobny szczegół sprawia, że czegoś nie możemy zrobić, wystarczy coś poprawić i nagle wszystko staje sęe łatwe. Poza tym każdy jest inny, ma inne słabe punkty, więc drogi do osiągnięcia celu tez mogą być różne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130984
" nie wiem czy jest jeszcze jakiś dodatkowy, pośredni element progresji pomiędzy kolanami a stójką? "

Tym elementem są planki (dynamiczne z głębokimi ...)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
Drazekm - my się chyba nawzajem nie rozumiemy . Ja się w zupełnością z Toba zgadzam że do każdego ćwiczenia trzeba mieć odpowiednia bazę siłową i sprawnościową. Do jednych mniejszą do drugich większą. Ja wcale nie twierdzę że ktoś prosto z ulicy weźmie kółko i będzie pykał powtórzenie za powtórzeniem, czy będzie "fikał" na drążku . Jasne ze dużo robi waga, ogólna sprawność i baza siłowa, czy ja gdzieś napisałem ze tego nie trzeba. Jeżeli tak jest to posypuję głowę popiołem i przepraszam ze kogokolwiek do tego namawiałem, bo rzeczywiście są ciency i nie dają rady . Ja jak trenowałem jako nastolatek to ważyłem 72kg a w pasie miałem 76cm i wtedy nie było ćwiczenia którego bym nie próbował wykonać.Teraz do tego muszę dodać około 20kg /cm i dwa razy tyle lat czy dlatego mam nie próbować? Zawsze będę zachęcał do próbowania i dążenia do celu choć droga może być czasami bardzo długa. Może powinniśmy to wszystko traktować mniej poważnie a bardziej na luzie. To nasze ćwiczenie ma nam sprawiać przyjemność a nie być katorgą .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
ojan
" nie wiem czy jest jeszcze jakiś dodatkowy, pośredni element progresji pomiędzy kolanami a stójką? "

Tym elementem są planki (dynamiczne z głębokimi ...)


Znaczy co, mam przy tych plankach trzymać kółko
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
jsdolan5
ojan
" nie wiem czy jest jeszcze jakiś dodatkowy, pośredni element progresji pomiędzy kolanami a stójką? "

Tym elementem są planki (dynamiczne z głębokimi ...)


Znaczy co, mam przy tych plankach trzymać kółko


No co raz ciekawsze te ćwiczenia

Przypomniało mi się coś, co może być elementem pośrednim Robiłam takie ćwiczenie i w sumie to ono mnie skłoniło do prób kółka ze stójki. Wygląda dokładnie jak wersja z kółkiem, tylko... bez kółka "Wędruje się" po prostu rękami, jest bezpieczniejsze i łatwiej wrócić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Viki juz nie bede cytowal bo pisze ze smartfona,chcialem napisac to u Ciebie w watku ale poco rozwlekac temat powatkach,podziwiam Twoje wyczyny na torach przeszkod i twierdze ze masz znacznie wieksza sile wzgledem wlasnego ciala niz Panteon i Jsdolan i pewnie dasz rady predzej zrobic kolko ze stojki niz Oni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Jsdolan probowac zawsze mozna tylko ze w niektorych przypadkach i tak to nie doprowadzi do osiagniecia wymarzonego celu no chyba ze zle robie ze pozbawiam zludzen i chce oszczedzic czyjs czas i uchronic od kontuzji.
Mozna pisac przeciez robic wiele innych cwiczen zamiast kolka,na nim swiat sie nie konczy,tez wiele cwiczen nie umiem i nigdy nie bede umial tylko ze ja wiem ze niema sensu na nie sie porywac.


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2018-02-18 21:10:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
drazekm
Jsdolan probowac zawsze mozna tylko ze w niektorych przypadkach i tak to nie doprowadzi do osiagniecia wymarzonego celu no chyba ze zle robie ze pozbawiam zludzen i chce oszczedzic czyjs czas i uchronic od kontuzji ?




Zmieniony przez - drazekm w dniu 2018-02-18 20:42:52


Drazekm ta dyskusja zaczyna przypominać przekomarzanie się . Wygląda na to że czytasz tylko wybiórczo to co piszę . Dlatego nie będę już więcej zaśmiecał Panteonowi dziennika

Zmieniony przez - jsdolan5 w dniu 2018-02-18 21:20:02
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium