SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699937

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nie pamiętam dokładnie ale wyglądało to niej więcej tak:
5x20 do sniadania
5x20 do obiadu
40,30,20,10 do kolacji.

Gdyby zrobić jakiś ostry interwaly typu 20x15powt, to by człowiek z regeneracja nie wyrobił. Idea była taka żeby wykonać codziennie założona ilość powtórzeń. Tego się trzymałem.

Za to przy 10000 Dana już mi trochę smalcu zeszło, a może tylko mięśnie się ponapinaly w każdym razie z brzucha i z ud ubyło. Tyle że to już ciężka praca takie 500powt 4x tygodniowo..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
panteon


Napisz proszę tak ze swojego doświadczenia o korzyściach z wymachow!


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-12-04 07:37:53


Po pierwsze kondycja - wymachy dają popalić, tylko trzeba dobrze dobrać kettla i ilość powtórzeń. Wiadomo, że snatch - car ćwiczeń z odważnikami - daje silniejsze bodźce, ale to wymach robi robotę, bo można go robić choćby codziennie. Doskonała alternatywa dla treningu cardio.

Po drugie chwyt i siła przedramion - ten element bardzo mi się poprawił od czasu, gdy ćwiczę z kettlami, a wymach dużo tutaj daje.

Po trzecie core - spięcie brzucha, poślady, uda, po konkretnej sesji wymachów zawsze czuć, że sekcja środkowa brała udział.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dzięki!
Do tego dążę!
20kg lata jak piórko, dlatego działam z 24. Jest poprawa względem poprzedniego miesiąca.
Może dzisiaj uda się coś poćwiczyć.

Poszukam w sobie pasji do swingu jaką miał MaGor!
Robię ich mało, więc staram się robić je dobrze!


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-12-05 07:31:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ostatnio widziałem u Magora żonglerkę, więc zawsze możesz tak urozmaicić swingi :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nie moja bajka.. Jeszcze ćwiczę w domu!
Za duże ryzyko. Dopiszczam podstawy!
Wiadomo że jedne ćwiczenia lubię bardziej niż inne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
ja póki co swingi amerykańskie 16 kg, rosyjskie też 24 ... no chyba że mam ich zrobić na WODzie naprawdę dużo czyli w granicach 100 to wtedy biorę trochę lżejsze ... technika jest ważna żeby nie puszczać napięcia i nie zrobić szkód dla lędźwiowego
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Spinam co się da, żeby jakaś korzyść była z treningu, a nie odklepanie.
Swinguje najlepiej jak umiem.

Push Pressy mi się spodobały..
Malo miejsca trzeba. Mniej niż do wymachow czy tgu..
Praktycznie można je zrobić w wysokiej szafie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
No i stało się, gdzieś tam ta odrobina pasji w swingach została odkryta

S&S - kula 24kg
Wymachy jednoracz 5x10/10
TGU 5x1/1
Pompki 6x20/40s (bez akcentów)


W swingach ogranicza mnie ból skóry palców.. Jak pęcherze stwardnieja, to problemu nie będzie. Już kombinuje z uchwytem - bardziej tak przy rogu łapię..
Takie tam techniczne niuanse.
Kettle zajęły niecałe 18min.

Na akcenty w pompkach sił nie było, ale te zwykłe weszły spoko i to bezpośrednio po kettlach. Pewnie do techniki można by się przyczepić, ale.. Filmu nie ma, to i nie ma czego komentować

Teraz trochę poroluje stopę


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-12-05 18:46:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Jeszcze pompki na koniec Ci się chciało - spoko! Najtrudniejszy pierwszy krok...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
S&S nie jest aż tak wymagający.
Pompki po kilku TGU to nie tragedia.
Gorzej tgu po pompkach, bo kiedyś w tej kolejności probowalem.
No ale na akcenty sił nie było..

Może też już nieco się przyzwyczaiłem. Pompki od października znowu. W listopadzie doszły kettle. Zaczyna to wyglądać. Oby tak dalej.
Akurat u Jsdolana dyskusja w temacie.. Dzieci, rodzina i treningi.

Tak swoją drogą, to pompki po kettlach dobrze weszły (pomijając akcenty), bo byłem rozgrzany.
Jak robię tylko pompki to ciężko idzie, bo do 6min treningu pompek się nie rozgrzewam. Kilka krazen ramionami robie, w barkach, lokciach i nadgarstkach.
Właśnie! Dlatego mi ciężko!


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-12-05 21:05:24
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium