SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 700083

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
panteon
Wyciskanie pochylone - 20,24,28,32
Rwania - 20,24,28


Nie będzie szczegółów treningu, bo pomieszanie z poplątaniem..

Czym są rekordy bez multimediów w dzisiejszych czasach !!??








Pierwszy raz! Bariera jak widać była w głowie, bo spokojnie wchodziło. Nawet na początku ten wymach był niepotrzebny.

Dla mnie teraz takie kule dźwigać w taki sposób jak Ty to kosmos i zupełnie nie realne,chyba że zrobiłbym się 30 lat młodszy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Co do dźwigania, to a tych bojach nie goniłem za ciężarem. Praktykowałem i jakoś mogłem dźwigać coraz ciężej.
Rwania - trudne ćwiczenie, bo trzeba sporo dynamiki, no i potem można fiknąć koziołka przy zrzucaniu kuli. Ciężkie dla kręgosłupa piersiowego (u mnie) - znaczy, zła technika, lub za duży ciężar..
Wyciskanie pochylone - trzeba się powyginać jak paragraf, ale jest to najlepsza opcja na wyciśnięcie czegoś nad głowę. W sensie największą liczbę kilogramów. Jest to wyciskanie ciałem właściwie i średnio się ma do wyciskania żołnierskiego. Klasyczne ćwiczenie

Jak już się nieco załapie ruch, co i jak w którą stronę, to idzie naturalnie. Jak zmiana biegów w aucie - najpierw trzeba myśleć, a potem już z automatu idzie.
Zaczynasz z 8kg.. ćwiczysz jak możesz, na ile organizm pozwala - wraz z praktyką wzrasta siła i mobilność pod kątem tego ćwiczenia. Ogólnie, to supersprawa to wyciskanie pochylone. Tureckie wstawanie też jest ciekawe

Odnośnie "wizualnej puszystości" to możesz uściślić, czy chodzi np. o krągłą buźkę, brzuch, czy ogólnie - że taki dzik ze mnie jak na 70-75kg ??
Bary, łapa, nawet klata nieźle wyglądają na filmie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Podobają mi się te snatche, wchodzą jak trzeba! A bent press widać, że masz obcykany. Graty!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Jak na pierwszy raz z 28, to jestem bardzo mile zaskoczony.
Myślałem, że z 3 wymachy, 3 high pulle będę musiał zrobić i potem dopiero MOŻE 1 rwanie...

Na SF się czepiają, że kolanami dygam i takie tam, że to jeszcze nie hard style, ale - wyrwałem 28 i tyle
Na koniec sezonu zimowo-masowego może pójdzie 32 w rwaniu Czemu nie??

A! Pięt nie odrywam nawet przy 28. Na razie na stopach się skupiłem (odkąd takie wytyczne z Centrali wyszły). Idę do góry z poprawną techniką

Praktyka! czyni mistrza, daje moc.

Jeszcze dodam odnośnie filmu z wyciskaniem pochylonym - trzeba nabrać powietrza do brzucha, żeby ustabilizować korpus, dlatego z profilu brzuch wygląda jak bęben!


Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-10-09 21:15:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Dobra napisze prosto z mostu zrob film bez koszulki i bedzie wszystko jasne,bo w koszulce wyglada ze albo wazysz znacznie wiecej albo jestes nizszy niz 170 cm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Nooo piękne te rwania Tak jak pisałem wcześniej te 24kg to luźno powinno wchodzić u Ciebie i się nie pomyliłem skoro 28kg tak łądnie wygląda. O co im chodzi na SF z tymi kolanami i że nie HardStyle?

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
fajne rwanie
sie nie znam ale wtrącę , z przodu wyglada miękko ... wlasnie w kolankach
wymach na poczatku daje luza , szarpiac od razu z ziemi to mozna sobie kuku zrobic
jeszcze raz brawo !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dzięki Panowie!
Nawet Drazekm zawoalowaną pochwałę wrzucił (ale nie skusi mnie na trening topless).

Coś musi być z tą "miękkością w rwaniu". Obadam sprawę.
24kg rwę spokojnie, ale chyba trochę za ostro jak na mnie, bo potem mam różne bóle. Może błędy techniczne, a może zbyt ciężko.
Jestem w stanie wyrwać kulę, ale to nie znaczy, że potem jestem świeży itd. Swoje muszę odcierpieć (zregenerować się), dlatego z 24 nie będę szalał, a powoli budował objętość.
28 wyrwałem dla spróbowania, no i była kamerka gotowa, to też +1 do motywacji. Poszło z marszu. Kebul, na lewą już rwałem bez wstępnego wymachu

Może i 32 by w rwaniu poszło, ale na razie się nie podejmuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Do rwania trzeba się dobrze rozgrzać a później porozciągać, to krócej boli ładne masz kettle, przy takich moje wyglądają jak ze złomowiska
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Jak dbasz, tak masz

Praktycznie wyciągam ze schowków tylko do treningu. W domu.
16-tki są dosyć już powycierane (rączki, bo kule delikatnie tylko obite)
20-tki mają gładziutkie rączki - farba pozłaziła i normalnie - chrom! Jak ćwiczę z parką, to sporadycznie tylko się obiją. Staram się nie stykać, bo boję się że mi popękają (ponoć żeliwo jest kruche i wrażliwe)
24 i wyżej - to prawie nieużywane, a w parach to już w ogóle (jeden epizod miałem z C&P na 2x24) - ciągle single.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium