SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699996

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Osobiście chyba nie znam nikogo kto lubi portery... Jak już wspomnę o tym stylu piwnym to słyszę raczej: "a, to to ciemne i mocne (i do piwa niepodobne)" + grymas na twarzy..

Niepodobne - aż sprawdziłem (klik!)

Dziś skromnie, ale się udało:

Kółko z kolan - 5x10

Jakoś bez uczucia mocy, ale weszło. Było spięcie i rozpięcie.
Chyba zacznę próbować ze stójki - wszak to ćwiczenie na całe ciało!

Awaryjnie pomyślałem o bardziej sylwetkowym treningu - clean&press z 2x20, albo 2x24 (z tymi byłby pewnie problem)... pewnie jakiś przysiad też.. 5x5, czy coś koło tego.. Albo jakiś Geoffowy zestaw (klik!)

Taka luźna myśl. Miałem nie ględzić i nie marudzić!


Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-11-02 13:03:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Już mogę powiedzieć na co wczorajsze kółko podziałało:
- mięśnie proste brzucha
- tricepsy
- piersiowy - tak po zewnętrznej stronie, lekko pod pachę
- najszersze grzbietu (od łopatek na zewnątrz)
- czworogłowy uda

Na brzuchu to mam taki zakwas, że ledwo mogę się podnieść z leżenia!!

Jutro w planie kettle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Planowany trening na wczoraj nie wyszedł poza sferę planowania..
Za to dziś weszło:

Rwania 4/4x - (20,24,24,20,20,20,20)
Wyciskanie pochylone (28) - 2,2,3,3,2 /str
Pompki na podpórkach - 3x15


Rwania 20 - lekko..
Rwania 24 - ciężko.. jakaś taka za duża różnica jest. Będę powoli dodawał..
Wyciskanie - 20kg i 24kg po razie na stronę rozgrzewkowo i potem 28. Czuć..
Próbowałem dać rękę na udo po tej samej stronie, jak mój Mentor zaleca. Pomaga to wystartować z dolnej pozycji, czyli - można dźwignąć kilka kg więcej.

Taka opcja:


Normalnie daję prawą dłoń na lewe kolano. Muszę zaprzyjaźnić się z powyższym sposobem.

Pompki - ciężkawo, bo jeszcze jest zakwas na brzuchu po kółku (który to już dzień!!??). Jednak solidnie wykonałem
Trening na plus.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Tak czytam o tym kółku i chyba sobie sprawię takie cuś Wydaje mi się, że brzuch mam trochę słaby a robienie brzuszków jakoś mnie nie rajcuje. Za to kółko ze stania kiedyś tam to by było coś

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Pewnie wielu je ma, ale mało kto używa.. Jeszcze dziś mam zakwasy, ale ostro pojechałem po przerwie (mimo że w czasie treningu mocy jakiejś specjalnej nie było).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Robiłem jak ten twój Mentor zaleca ale nie pomagałem sobie przy wyciskaniu. Jednak wygodniej jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dawniej robiłem trzymając wolną rękę w gardzie
Jak się prostowałem to pozostawała garda, albo po prostu ręka zostawała na dole (ciągle napięta, zaciśnięta pięść).

Za poradą Whitleya - spróbowałem ręki na przeciwległym kolanie (prawa dłoń na lewe kolano, lub lewa dłoń na prawe kolano) jak i przedramię oparte o udo po tej samej stronie.
Opieranie przedramienia o udo jest dla mnie niewygodne.
- gniecie mnie ta ręka
- nie mogę się bardziej pochylić, bo ręka mnie blokuje, a robię tak bardziej w "stylu wiatrakowym" niż "przysiadowym".
Przy obniżaniu pozycji kula powinna być jak zawieszona w jednym miejscu, na jednej wysokości. Ręka na udzie nie pozwala mi się wystarczająco schylić i musiałbym albo lekko przysiąść, żeby kula nie poszła do góry a łokieć się wyprostował.
Schylam się, schylam, w pewnym momencie bardziej nie mogę, bo ręka mnie blokuje, a ręka z kulą nie jest jeszcze wyprostowana.

Whitley tak robi:







Uuuuu.. tylko 68kg..

Złapanie przeciwległego kolana za to stabilizuje moją pozycję. Dlatego odszedłem od "trzymania gardy". Jest to jak dolna poprzeczka w krześle
No i jest to też już ułożenie ręki pod two hands any how







Robię tak jak wyżej - nogi coś tam się uginają, ale przysiadu nie widać.







Jedyny AKTUALNIE widoczny dla mnie pozytyw tego przedramienia na udzie, to możliwość wystartowania w górę z pomocą tejże ręki, czyli pewnie mógłbym podnieść więcej.
Póki co - nie mam takich ciężarów w planach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Skromnie:

kółko z kolan na rozgrzewkę,
kółko ze stania - 140cm
kółko z kolan - 15x..
kolejna seria już nieudana..

Zmierzyłem miarką do ilu cm jestem w stanie się rozjechać, abym jeszcze mógł wrócić
Od palców stóp do najdalszego rozjazdu było 140cm.
Musiałbym się nagrać, żeby zobaczyć to z boku. W pozycji "pompki" z kółkiem mam 110cm.
Robiąc z kolan - w pełnym rozjeździe mam 140cm (od linii kolan).

Ogólnie - ciężka sprawa..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Przyszedł m do głowy taki pomysł, na progresję to kółka ze stania, tylko ktoś kto próbował musiałby się wypowiedzieć.
Rozjazd na desce ustawionej pod kątem na jakimś podwyższeniu. Progres realizowałoby się przez stopniowe obniżanie drugiego końca.
Chyba sobie to jutro wypróbuję

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
_Szajba_
Przyszedł m do głowy taki pomysł, na progresję to kółka ze stania, tylko ktoś kto próbował musiałby się wypowiedzieć.
Rozjazd na desce ustawionej pod kątem na jakimś podwyższeniu. Progres realizowałoby się przez stopniowe obniżanie drugiego końca.
Chyba sobie to jutro wypróbuję


No tak to się chyba robi. Panteon nawet chyba dawał filimik z youtuba na sposób progresji w tym ćwiczeniu i tam min właśnie był sposób o którym piszesz.

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium