SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699975

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I ostrzeżenie jeśli posłuchasz mojej rady zrób sobie badania wydolnościowe jak zachowuje się serce to nie żart. Ja mam takie badania za friko w ramach badań okresowych ale prywatnie nie powinny być drogie.Tak sądzę a jeśli nie zostań przy twoim schemacie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Obawiam się pięciu drabin w HD, ale dokładnie, to tego, że TERAZ nie będę w stanie wykonać 5x(1,2,3)!!
Nie tego, że nie wykonam ich w dalszej przyszłości.

Swing oburącz - czuję moc, bo jestem w stanie wyrzucić kulę w górę, a potem ją zastopować. Jednorącz nie jestem w stanie zatrzymać kuli. Dlatego macham lżej.. Właśnie - macham.. Jednorącz - kula sobie leci, jak już nieco zwalnia, to mogę ją zatrzymać i cisnąć w dół.
Oburęcznie idzie to lepiej

Kulę wyrzucam biodrami/nogami, więc nie ważne czy trzymam ją jedną ręką czy dwoma.
Kulę należy zastopować - i tutaj dwie ręce to 2x więcej siły

Co do schematu swingowania.
Jeśli są 2-4min, to mogę sobie robić na maxa, chwilę odpocząć, maxa itd..
Ale 10min to tak nie wytrzymam. Wypluję płuca po 4-5min i tyle będzie. Swingi interwałowe (X powt i odpoczynek do końca minuty) za to dobrze się u mnie sprawdzały.

Z 24 robiłem challenge Flynn'a - 300 swings a day.

---------------

Czuję wczorajszy trening.
10 C&P, 10 drążków, 100 rwań.. Niewiele w sumie..

Dajcie mi się rozkręcić, a nie już o przesiadce na 28 mi tu Novy pisze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zanim się obejrzysz na 28 wejdziesz. Wspomnisz moje słowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nawet jak do końca lutego ogarnąłbym C&P - 5x(1,2,3,4,5), to sporo do zrobienia będzie ze snatchem..
Postaram się skracać przerwy w C&P.

Z 20kg stopnie 1-2-3 to robiłem bez przerw. Potem moment i 4, moment i 5.

Chcecie żebym się w pierwszym tygodniu zajechał. Spokojnie

Na 28 też przyjdzie czas - ROP, albo Perfecting the Press - ale to to już pod kątem wyciśnięcia połowy masy ciała. Nie potrzebna tu wytrzymałość tylko siła. SIŁA!

Wstępny cel na rwania to 100x w 5min z 20kg.
Robiłem kiedyś tabatę rwań z 20kg, nie pamiętam ile powtórzeń zrobiłem, ale pewnie z 7-9 w 20s.
Daje to 60-70x w 4min. Czyli 100x 20kg w 5min - jak najbardziej do ogarnięcia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
MEDIUM DAY

C&P (24) - 5x (1,2)
=8min
SWING (24) - 7x15/min
16min

+ BP, poza kilkoma BP, to próbowałem tych pomocniczych ćwiczeń.
Jak robię Kneeling Bent Arm Bar - to kiedy chcę opuścić rękę, to ona stopuje mi się w znacznej odległości od tułowia!!
Nie wiem czy to przeszkadzają moje najszersze grzbietu, MaGoriceps, czy taka cienka jest moja mobilność??
Mam nadzieję, że wraz z praktyką będzie się to poprawiać.
Jak mam tułów w poziomie, to nie przyłożę ramienia do niego. Nie wspominając o łokciu za żebrami!
BP w klęku - Kneeling Bent Press - za to bardzo przyjemnie poczułem. Nie wiem jak to wyglądało,ale czuję,że jestem na dobrej drodze
Próbowałem różnie - z 16 i 20kg. Z 5min..

+ AB WHEEL 3x5

--- 30min ---

Podszedłem jeszcze do drążka, ale moje plecy miały już dosyć.

Trening uważam za udany.
W C&P zostało trochę zapasu, a w SWINGACH pojechałem jak trzeba.
Sam trening zassał mi brzuch
Kolacja to odmieniła.

No to czekam na HD!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podstawa to Arm Bar i Bent Arm Bar. Potem spróbuj Iardelli Kneeling Elbow To Knee. Te powoli, wymagające są ale z czasem mobilność przyjdzie. A, opuszczaj ciężar najszerszym a nie żeby grawitacja działała tylko i wyłącznie, jeśli rozumiesz co mam na myśli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
ROP
H-DAY

C&P (24) - 5x(1,2,3)
-------- 21:30
2H SWING (24) - 4min - 30, 25, 20 ------ jazda na (prawie) maxa i przerwy około 1min

+ BP (16) - 1/1
+ BP w klęku, (16) - 3/3
- spodobało mi się ćwiczenie

30min razem z mostkiem, twisterem itp..

Po treningu zupa grzybowa z makaronem (zdobyczna!) i takie jakby burgery z mięsa mielonego (indyk mielony - promo w lidlu -20%; w ogóle na drób jest tam -20%).
Solidny trening i posiłek też solidny.
Jakiś czas temu przestałem się certolić w odżywianiem okołotreningowym, białko, banan, jabłko itd..

Trening był ciężki.
Pierwsze trzy drabiny weszły jak należy, chociaż te trzecie powtórzenia to już nie za każdym razem były ładne. Oswajam się z tym kettlem dopiero. W drabinie 4. i 5. już czułem wyczerpanie mięśni. Poszło - bez problemu, ale poczułem.
Swingi - krótki czas, to spróbowałem 3xmax z 1min przerwy. Gdyby było dłużej, to chyba bym tak nie robił, albo zostawiał sobie większy zapas powtórzeń - czyli nie jechałbym maksa..

Czyli tak jak planowałem jadę:
LD - 10x1
MD - 5x(1,2)
HD - 2x(1,2,3,4), 3x(1,2,3)
- jak się uda oczywiście. Jeśli będzie moc, to i tak nie chcę wyjść ponad to co podałem.

Cienko widzę dodanie czegokolwiek do tego programu..

Zmieniony przez - panteon w dniu 2015-01-15 19:23:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Rano do sklepu, a po powrocie pojawiła się okazja na trening. Weszło na czczo:

ROP
LIGHT DAY

C&MP (24):
2x(1,2)
3x1

SNATCH (16) - 10x 5/5 /min = 10min

+ stal - 2x5mm
+ stal - 1x6mm FAIL...
naruszyłem, ale nie zgiąłem..
+ BP (16) - 1x5/5
+ BP na kolanie (16) - 1x3/3
+ HLR - 3x5


<30min

HLR - hang leg raises - podciąganie nóg w zwisie na drążku.
Odkryłem, że po kółku z kolan mam solidne zakwasy tricepsów, dlatego musiałem podmienić, bo nie chcę, żeby jakieś kółeczko hamowało moje pressy.

Po treningu już za to musli z serkiem wiejskim, blok czekoladowy i kawa (właśnie kończę).



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Blok czekoladowy, mhm... wypas :) kiedyś robiłem wersję fit, bez cukru, na maśle orzechowym i z białkiem wpc - dawało radę, ale w konfrontacji z klasycznym smakiem bez szans.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
No to robiłeś coś całkiem innego!





Na kolejny raz..

Do tego MaGorowy przekładaniec - schab/indyk/boczek/ser - MNIAM!

Polecam!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium