SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699837

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Dzięki wielkie. Jak wrócę do zdrowie, to chyba właśnie wypróbuję S&S plus ćwiczenia na moje kontuzje. Przynajmniej tak gdzieś do czerwca, bo potem mam przerwę w boksie i planuję Strong Lifts przez trzy miesiące. Z moje doświadczenia mogę powiedzieć, że w boksie kettle raczej nie pomagają, ok. da się nimi zbudować moc, ale w moim przypadku, dość mocno spinają lędźwia, przez co, nawet pomimo mobilizacji, mam mniej luzu w biodrach przy skrętach i cios na pewno nie jest mocniejszy. Podejrzewam że w przypadku sportów chwytanych sprawdzą się lepiej.
Mimo to mam zamiar znów parę miesięcy pomachać, bo frajda jest duża:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
S&S
goblety (16) - 3x5
wymachy jednorącz (24) - 5x10/10
=4:47
1min przerwy
tureckie wstawanie (24) - 5x1/1
=6:40
całość 12:27

+ chwila dodatków.

20min!

Miał być dzień lżejszy, ale postanowiłem spróbować zmieścić się w limitach z kulą 24. Nie było problemu
Problem był z podjęciem treningu, bo ciągle coś/ktoś. Weszłyby pompki, ale się udało.

Dzień może nie był idealny, ale ogólnie - do przodu!

Za 40dni impreza garniturowa. Jest okazja do spięcia pośladków - żeby wbić się w ten fajniejszy!
Jestem przejedzony tym odświętnym jedzeniem i całą resztą - nie powinno mnie specjalnie ciągnąć. Zobaczymy..




Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-01-23 21:10:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130979
Z tym wbiciem się w garnitur to będzie może nawet ciężej niż myślisz :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Garniturowy challenge zawsze kończył się porażką...
Chciałem sobie wyznaczyć jakiś cel - konkretny, z datą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
S&S
goblety (16) - 3x5
wymachy jednorącz - 5x10/10
- (24,28, 28, 28, 28) =9:20
1min przerwy
tureckie wstawanie - 5x1/1 - (24,28, 28, 28, 28) =10:50
=21:10

całość 30min,

nie wiem czy jest sens za każdym razem pisać ile co zajęło. Może będę podawał tylko bardziej spektakularne wyniki czasowe

SWINGI - dobrze weszło. O dziwo - lewa ręka lepiej chwyta (odciski nie dokuczają, a w prawej skórę mi ciągnie). 10powt/min - mój standard, ale spokojnie.
TGU - poczułem, ale ogólnie - bardzo fajnie weszło!

Takie przemyślenia - postaram się nie zwracać uwagi na czas... Znaczy - nie patrzeć, czy zrobię wymachy w 10min, czy w 11, czy 8..
Przy normalnych treningach - trening ma rozwijać, a nie zajeżdżać (nie zawsze przynajmniej!).
Podobnie z TGU.
Początkowo chciałem robić wymachy w 10min i tgu w 10-15min, ale raczej nie będę się tego ściśle trzymał.
Testy oczywiście pozostają testami - jazda na maksa.

Najważniejsze!
Po 3-4tyg jakiegoś programu, zaczynam kombinować. Co by tu zmienić, co dodać, co wywalić i w ogóle..
Teraz NIE MAM TAKICH MYŚLI
Robię swoje, widzę że nawet jest chęć żeby odpuścić presję czasu. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu. Myślami już jestem przy wykonywaniu całości z 32kg kulą. Śrubowanie wyniku w zadanym czasie zostawię sobie na później
Dojrzałem??

Czuję ciężar! Czuję też moc!

(miska przyzwoita! )


Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-01-25 19:36:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130979
"Czuję ciężar! Czuję też moc!

(miska przyzwoita! ) "

Sądzę, że to trafienie w sedno treningów.
Niczego więcej bym nie chciał oprócz dodatku sylwetki fit.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Jak to już Nieraz pisał - zmiana sylwetki jest efektem ubocznym.
Myślę, że jak będę stosował ciężary, których jeszcze nie stosowałem - a 28kg to taki właśnie ciężar (nie wspominając o 32kg), to jakaś zmiana nastąpi.
Ćwiczenia też takie... no, nieco zapomniane przeze mnie.
Nie jest to trening kulturystyczny, więc sylwetki tym nie zbuduję. Nie ćwiczę też 4-6xtyg; średnio 3xtyg.
Do redukcji mam nadzieję się nada, bo redukuję w kuchni
Więc nieważne, jak będę ćwiczył.

O misce napiszę więcej, jak będzie jakiś pozytywny efekt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
S&S
goblety (16) - 3x5
wymachy jednorącz - 5x10/10
(28, 28, 28, 28, 28)/ 90s =13:49
1min przerwy
tureckie wstawanie - 5x1/1 (28, 28, 28, 28, 28)/1min =9:22
całość 24:11


Dyspozycja dnia - niespecjalna, bom niewyspany. Coś tam oko przymknąłem popołudniu, ale sen to to nie był.
W każdym razie pod wieczór strzeliłem napój:



pooglądałem MEGASKNERY i poszedłem ćwiczyć.

SWING - skóra cierpi, a poza tym - OK. Nie są to tak dynamiczne wymachy jak z 20 czy 24, ale uczciwy poziom klatki piersiowej jest. Im cięższa kula, tym bardziej pojawia się element przysiadania..
10powt i odpoczynek do końca 90s, to sporo czasu

TGU - bez niespodzianek. 10tgu w 10min z 28. Dobrze weszło! Jestem silniejszy niż wytrzymalszy, bo progres w swingach idzie przeważnie szybciej niż w turkach. Dołożyłem kilogramów i nadal mieszczę się w testowym limicie czasu

Teraz pozostaje mi zagęszczanie wymachów i pozostanie na tym ciężarze, albo dokładanie 32kg i w sumie - nieprzejmowanie się limitami czasowymi przy 28kg.
Może dojść do wszystkiego z 32kg (niechby to nastąpiło za 3 miesiące czy kiedyś tam) i dopiero wtedy test z 28???
Właściwie element testu to tylko sprawdzian SIMPLE i SINISTER. Nic nie ma w książce, o przechodzeniu do kolejnej kuli po zmieszczeniu się w limicie czasowym z mniejszymi kulami.

Muszę podmienić kulę 20 na 32 w podręcznej szafce.
Będą tam: 16, 24,28,32 MOC!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Elegancko!

W S&S jest chyba test co dwa tyg w postaci treningu, w którym idziesz na całość.

Dokładaj, dokładaj zwłaszcza w TGU, bo jest zapas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
W S&S jest o teście - zrób na maksa swingi lżejszą kulą.
Powiedzmy, że zrobiłbym test swingów oburącz - 24kg. Potem znowu i znowu..
A mam zagwozdkę odnośnie tego czy zagęszczać pracę z 28, czy dodawać 32 już do poszczególnych serii.
Napisałem do mojego Mistrza, to dam znać. Może czegoś nie doczytałem..

Nie pamiętam, żeby było - zrób całość w odpowiednim czasie i weź cięższą kulę.
Było raczej - rób na spokojnie, dodaj ciężką kulę tu i tam jak czujesz się na siłach. Jak się nie czujesz na siłach - lepiej zrobić trening lekki niż żaden.
Raz na dwa tygodnie idź na maksa. Lżejszym kettlem (chyba!) i maksymalna seria oburącz, albo jednorącz i zmiana co 10powt..
Raczej w celu sprawdzenia poprawy kondycji niż badanie progu przejścia.

W TGU zapas jest. Jestem w szoku. Zacząłem łagodnie, bo z 20kg, ale że tak szybko do 5x28kg doszedłem, to się dziwię Pozytywne zaskoczenie!
Czasy przyzwoite. Jestem za tym, żeby dokładać kilogramów.. i delikatnie zagęszczać wymachy..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium