SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699870

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Ja mam do ogarnięcia 24, a już jak pisałem - łazi mi po łbie 2x24 i jeszcze 28 (to już kompletnie nie wiem po co TERAZ).
Pewnie skończy się na zakupie 24.. Na zaś..
Potem tylko 28... 32... Wyżej pewnie już nie.
Może nawet z pominięciem 28! HEHEHE!!
Przyznam - ledwo te moje 25 z dna szafy wytargałem do pokoju..

Jeśli chcesz robić JS - rób jak w rozpisce.. Zresztą - KOMU JA to piszę..

U mnie metoda się sprawdzała-taka kolejność ogarniania:

12
16
20
2x16
20
24 - nieudane podejścia do ROP
2x20
-- no i teraz pasowałoby 24
(następnie 2x24)
albo 28
2x24

Tak czy siak - potrzebne 24 i 28kg
Długoterminowy plan..

Czas na regeneracyjny sen. Już dzisiaj mi się kettle śniły!!

Zmieniony przez - panteon w dniu 2014-08-28 22:28:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A dlaczego nie wyżej? Ja mam cel jasny: SIŁA. I niezmordowanie będę dążył do złapania się za Bestie w wersji nawet double Tylko wiadomo, że nie jutro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panteon

Możesz rozwinąć "drabiny w wersji smarowania gwintów"??

Robiłem parę podejść . Czyli drabiny 1,2,3,4,5 i tak dalej z 2 min przerwy. Efekty były siła szła lekko do przodu tylko jeden minus. Jakość życia po treningu spadła byłem obolały nic mi się nie chciało, prócz po treningowego siedzenia a w dni rozmaitości to się nie chciało nic robić. Więc zacząłem wydłużać czas pomiędzy powt. czyli 1p 2min odpoczynku 2p 3min odpoczynku 3p 4min odpoczynku i tak dalej .Jak mam dzień wolny to rozkładam drabiny na kilka godzin.Metoda w moim przypadku się sprawdza odważnik staje się lekki a wchodzi więcej powtórzeń i siła idzie do przodu mniej obolałości niekiedy prawie w cale na drugi dzień. Wiadomo że przy rwaniach i wymachach to jedziesz w jednym kawałku wytrzymałość to inna para kaloszy. Marzy mi się 48kg bestia "muszę ją mieć ,czerwony jak cegła itd ale diabelnie droga. A jeszcze ciekawa informacja jak ktoś mieszka blisko Bytomia to rusza od 08.09.2014r sekcja Hardsyle Kettlebell w oparciu o system Strongfirst. Będzie prowadzony przez instruktora od Walusia czyli raczej pewna jakość jadę sprawdzić i poćwiczyć liczę na dobry wycisk.Panteon bież 28kg zobacz jakie szczuplaki w Zielonej Górze wyciskają ciężary chłopak waga 70kg należy do top-timu w kettlach tak że waga ciała nie jest wymówką siła to siła + wytrzymałość to w kettlach jak Paweł i Gaweł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
O takim podejściu do drabin ktoś na SF pisał i ogólnie - sposób był godny przetestowania. Widać, na Ciebie zadziałał - i super!
Na mnie może też by zadziałał, ale nie mam takiej opcji.

Robię swoje i potem zobaczę (ale pewnie tę 24CKB kupię bo mnie tak korci, że ho ho !! d****izm lekki).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Trening 16:
C&P (2x20) - 7x3
9:30

Robiłem work+rest=90s;
Wyszło 20s pracy i 70s odpoczynku.
3xC&P w 20s, to chyba ok?

Tak sobie rozkminiam te zakupy i łyknę 24 z CKB.
Prędzej czy później i tak bym kupił, a że kasę już nazbierałem i boję się, że się rozejdzie, to już sobie kettla sprawię.
W końcu czasem trzeba zaszaleć..

KBS - cykl przechodzenia od 10x1 do 10x3 kończy mi się za 8treningów.
Jeśli będę ćwiczył co drugi dzień, to ostatni trening wypadnie mi 14.09 - w niedzielę.
Potem albo tydzień przerwy - coś luźnego, albo zabawy z 2x24! Zabawy...
I wejście na cykl 10x3 do 10x6.
Jest opcja SHORT:
3 treningi tygodniowo przez 4tyg - nie wiem czy podołam, jest tam zawsze 10 serii; po 2-6powt.
2 treningi tygodniowo przez 6tyg - j.w. ale jest więcej czasu na regeneracje.

Opcja dłuższa:
2-3 treningi tygodniowo i jest to 48 sesji (16-24tyg - 4-5miesięcy!!!) - Łagodniejszy progres, ale po 24 sesjach z C&P nie wiem czy dałbym psychicznie radę kolejnym 48!

Jak nie dam rady z shortem 3xtyg, to będę go robił 2xtyg - mowa o samym C&P; wtedy może 1 dzień robiłbym drążek i siady. W sumie dobra opcja:
C&P
wolne
siady/drążęk
wolne
C&P
wolne
wolne

W ostateczności złapię te 48treningów..

Po 4tyg KBS:
Coś tam jestem silniejszy - maxa nie testuję, bo nie chcę zaburzać procesu.
Waga bez większych zmian - 73,5-74,5kg
brzuch - jutro rano zmierzę, ale raczej się nie poprawił, ani specjalnie nie pogorszył..

Jestem zadowolony, bo treningi są naprawdę niskoobjętościowe. Nie męczą specjalnie. Bywa ciężko, ale nie jest to jakaś masakra i sporadycznie mam zakwasy czy obolałość mięśniową. Raczej powodują to ćwiczenia dodatkowe (siady), ale teraz z nich zrezygnowałęm.
Na tak niski wkład pracy, to utrzymanie wagi i wzrost siły (+może troszeczkę mięśnia?), to jest OK.
Miska kulawa, ale piwa mniej!!
Jedno kupiłem sobie do domu... Tydzień temu. Wypiję chyba jutro.

W tym dziewięćdziesięciodniowym BLOODWORK Geoff proponował treningi:
dni:
1-30 - trening siłowy 3x + 2-3 spacery
31-60 - trening siłowy 3x + metcon 1x +2-3spacery
61-90 - j.w. , albo trening siłowy 2x i metcon 2x i spacery:
siła
metcon
wolne
siła
metcon
wolne
wolne

Jak się uda, to raz w tygodniu chyba będę robił swingi... Około 10min. Jakieś interwały - 10x10 czy coś w ten deseń.
1x24 albo 2x16, czy 2x20 (próbowałem - ciężko!!)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Drobny update.
Nic ciekawego się nie dzieje.
Coraz chłodniej na dworze, to ciągnie mnie do cięższych potraw.. Chleba jem więcej.. A ogólnie, to chyba jem mniej

Poprzednio weszło C&P-8x3.
Dziś w planie C&P-10x2, ale to dopiero wieczorem.

Planowałem we wrześniu zacząć ESE - 24h postu 1xtyg - może jutro po śniadaniu..
Muszę tak wycyrklować, żeby w pracy być, bo w domu, to będę miał ochotę coś skubać, czy jak dziecku ciastko spadnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1x24 weszło?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
24 kg wyciskam bez problemu jeśli o to chodzi..
16+12 nawet mam na koncie 3P+2L wyciśnięte. Kiedyś..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Zjadłem rano śniadanie - tak przed godz. 9. i od tamtej pory liczę sobie 24h postu.
Niebawem idę spać,więc próba powinna się powieść

Czekam na polskie wydanie ESE - powinno być wczoraj, ale chyba za dużo ludzi podręczniki szkolne kupuje, bo księgarnia się spóźniła..
Może w poniedziałek/wtorek..

Wziąłem też książkę kucharską pani Adamskiej (Orzegów polecał autorkę) i "500 surówek i sałatek" i jeszcze taką książeczkę o Mamedzie za 3zł...
Za te powyższe ogólnie, to ze 25zł z wysyłką.. Tanio, ale mam nadzieję, że jakość będzie OK.

Przyszło mi pościć i pichcić: BOGRACZ; pierwszy raz robiłem z wołowiną, a dzisiaj z szynką wieprzową..
Fotek nie ma bo i nie ma czym się chwalić.
Nawet nie kosztowałem. Dopiero jutro.
Staram się nie używać gotowych mixów/fixów i jak mi się będzie chciało to kiedyś zrobię ze skomponowaną przez siebie mieszanką przypraw i ziół.. Papryka słodka, ostra, kminek mielony i szafa gra

Coraz bliżej końca cyklu (przyszła niedziela - 14.09). Zrobię sobie po nim tydzień przerwy, bo ból łokcia mi nie przeszedł. Następnie wezmę program na dojście z 10x3 do 10x6, który zakłada treningi 3xtyg przez 4tyg (ewentualnie 2xtyg przez 6tyg).

Bardzo wzrośnie objętość i mam nadzieję na jakieś pozytywne zmiany w sylwetce - czy to brzuch zleci, czy barki urosną - wszystko co pozytywne mnie ucieszy Logiczne!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
POST zakończony.
O 9.00 zjadłem sobie musli z serkiem wiejskim.. i prince polo (są w tesco 28szt. za 13zł!!)
Zleciało 1,5kg jakoś w ciągu te doby.
Wiem, że to nic nie znaczy, bo to się zaraz uzupełni, ale mam nadzieję, że parametry zdrowotne coś się poprawiły i organizm jakieś korzyści z tego postu wyniesie.
Kolejny planowany w przyszłym tygodniu, ale dokładnie nie wiem kiedy..
Może dla odmiany od obiadu do obiadu...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium