SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699995

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nawet Drazekm jak zaczął ćwiczenia z kółkiem to pisał o zakwasach ramion, a nie brzucha - a trica ma konkretnego..
Pisał też o problemach z kręgosłupem w odcinku lędźwiowym, ale w kółku mu to nie przeszkadza (to do Paatik).
No i Ojan, który pisał, że ledwo 10 pompek robi, to też kółko ze stania trzaskał!

Teraz wiecie dlaczego nazywa się to "wałek rehabilitacyjny"!!

Zakwasy w tricepsach - to przez nie odpuszczałem kółko, bo mi to kolidowało z kettlami (wyciskanie, tureckie wstawanie, wyciskanie pochylone). Robiłem sporadycznie, miałem potem kilka dni zakwasy i odpuszczałem. Inne priorytety były.

Co do tego, gdzie się zakwas pojawia..
Chodzi o przyzwyczajenie do ruchu i obciążenie. Gdybym pół dnia grabił działkę/zamiatał halę, to mimo iż to lekka praca - pewnie miałbym zakwasy, bo to byłoby coś nowego dla mnie. W kółku - nie dość że ruch nowy, to jeszcze ciężki!
Teraz reakcje są nieco inne niż kiedyś. Nieco przywykłem. Kółko z kolan nie sprawia trudności. Mowa o takich 10 powtórzeniach, bo na ilość nie testowałem.

Bywały i takie zakwasy (po 5x5 z kolan!!), że jak leżałem na plecach, to nie mogłem usiąść bez pomocy rąk, albo musiałem najpierw na bok się obrócić
Poważnie!

Lędźwie - nie wiem co jest przyczyną a co skutkiem, ale od noszenia dziecka, pompek i kółka je czuję. Nie wiem co to spowodowało.
Robię lordozę i tyle. Może powoduje to obciążenie przy wadzie postawy ? Czuję krzyż.

Na szczęście czuję i w brzuchu!! W trakcie ćwiczenia brzuch specjalnie napinam a ruch tak jak pisał Ojan - idzie jakby głównie z ramion.
Kilka sesji będzie tylko z kolan.

@Garp
Jak tam film? Nagrałeś? Tydzień już minął. Wrzucisz?


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-03-18 22:24:02
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Zakwasy/DOMSy:
Brzuch, przedramiona, tricek, trochę bicek, do tego mięśnie obłe. Mięśnie barków nie zakwaszone, ale mocno ubite.
To po kółku z kolan i podciąganiu nachwytem.

Odczucia takie jak trzeba - są "boleści", ale życia nie utrudniają. Regeneracja i kontynuacja akcji.

Dziś OFF
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
panteon

@Garp
Jak tam film? Nagrałeś? Tydzień już minął. Wrzucisz?


Nie, nie wrzucę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
garp
panteon

@Garp
Jak tam film? Nagrałeś? Tydzień już minął. Wrzucisz?


Nie, nie wrzucę.


Szkoda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dziś bezpośrednio po powrocie z pracy byłą opcja, to poćwiczyłem.

Pompki na podłodze:
10, 12
6x18 /45s przerwy
=130x


Serie 1-3 spoko, a od 4. już z problemami..Widać po falowaniu
5s krótsze przerwy i pojawia się mocna pompa uniemożliwiająca wykonanie ćwiczenia. Do druga sesja z 45s przerwy. Raczej ciężko będzie coś podgonić, ale to nic nie szkodzi.

Dla wytrwałych (a głównie dla Wycwiela):


1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Nie miałem w planie żadnych ćwiczeń na dzisiaj ze względu na domsy w klacie i nie tylko ale jak zobaczyłem Twoje pompki to postanowiłem nakręcić serię instruktażową mimo bólu,a tak w ogóle jestem ciekaw co napisze Wyćwiel na temat Twoich pompek ?
W sumie dobrze że je nakręciłeś bo teraz jest jakieś rozeznanie i możemy co nieco Ci pomóc w poprawieniu techniki.
Jak zapewne zauważyłeś ja nie prostuję całkowicie rąk gdyż na treningu nie jest to tak istotne,ale Tobie chciałbym zwrócić uwagę na niższe zejścia klatką (nie głową)
i po to ten film mam nadzieję że odbierzesz go jako pomoc nie uszczypliwość





Zmieniony przez - drazekm w dniu 2018-03-20 17:14:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Spoko luz. Dzięki

Po to się m.in. nagrałem. Sam widzę, że jest garb i głowa wysunięta do przodu. Bywa, że nos dotyka podłogi, albo czoło, a klatka ma jeszcze sporo przestrzeni pod sobą.

Gdybym się bardzo wstydził, to bym tylko na priva wysłał linka Wycwielowi. Może nie mam wstydu!

Poczekam na jego opinię.

Pompki pod kątem zawodów wyglądają nieco inaczej niż takie "poprawne pompki" - z tego co widziałem na filmach z zawodów.
Tak czy siak - ćwiczę dla siebie i robię najlepiej jak umiem
45s przerwy, to mój maks na obecną chwilę w tym układzie (6x18). Z przerwą 40s bym nie zrobił tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627508
drazekm - przyjemnie było popatrzeć. Ten garb jak u Panteona to trochę zlikwidowałam za pomoca rady Viki - aby ręce wkręcać w podłoże, przez co nadaje się zewnętrzną rotację i łopatki inaczej sie ustawiają. Panteon a u Ciebie te łopatki spotykają się w trakcie pompki? Drazekm nagrał filmik od przodu - więc nie widać miednicy - ale ona tez chyba powinna być bardziej skręcona - podwinięty ogon - to trochę garb zniweluje...
Sorki za wpis - ale kwestia garbu bardzo mnie interesuje osobiście:)


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2018-03-20 17:35:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Jest nie żle
Zwolnij tempo akcentując wyprost mocniej poczujesz triceps przez co łatwiej nie będzie ale przecież zależy Ci na efektach w sylwetce.
Z biodrami też mam problem który poprawiam "wysokim" plankiem ( pozycja przy wyproście ramion).
Trzymaj się planu
Wykorzystaj porady drazekm będą się różniły od moich bo i budowę ciała mamy inną (25kg przynajmniej różnicy) mi głównie chodzi o zawody na których trzeba się zatrzymać w dolnym położeniu i górnym. Mam nagrany filmik w takim ustawieniu ( od przodu) jak drazekm robie na nim 100x w tempie 10x/min.Jak odzyskam kamere to wstawie urywek (bo 10min. może znudzić) dla porównania.


Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2018-03-20 18:02:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Pomyliłem się,niestety mamy diametralnie różne zdania z Wyćwielem,trudno pozostawiam to innym do zastanowienia.
Ja piszę o treningu a nie przygotowaniu do zawodów.

Paatik filmik dla Ciebie,ja się nie zastanawiam nad ułożeniem sylwetki i tak to u mnie wygląda





Zmieniony przez - drazekm w dniu 2018-03-20 18:08:36
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium