SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699857

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na bicka najlepsze akurat podciąganie. Pompki możesz czasem robić wąsko i masz tricka z głowy. Barki - kule wyciskasz, więc także sprawa załatwiona. Mnie by taki trening pasował, zresztą, lada dzień moje będą wyglądały podobnie i zamierzam trochę dłużej z nim powalczyć niż 6 tygodni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Tak ogólnie, to całe ciało przetrenowane. Z grubsza..
Miałem zamiar dodać jakieś kompleksy, czy wymachy, ale nawet z wymachami mam problem. Brak sił na nie!! A co dopiero na kompleksy!?

Skupiłem się na podstawowych bojach i takich ciężarach, żebym mieścił się w 6-12 powtórzeniach.

Przydałoby się wzbogacić trening o jakąś balistykę, trening brzucha, czy zwykłe resety i mobilizację.. Na razie skupiam się na fundamencie.
6tyg to takie założenie. 4, to mało.. 8 to znowu za dużo, żeby aż tyle planować!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
DOUBLE FRONT SQUAT (2x20kg) - 10x6.......................serie 6-10 w pasie!
POMPKI (różnie, na podpórkach) - 10x7
40min

Przysiady - pierwsze pięć serii już na koniec z trudem. Musiałbym ciąć powtórzenia, ale że o pasie była ostatnio mowa, to założyłem. dosłownie +1 do każdej serii
Niespecjalnie jest jak dodać powtórzeń. Muszę podzielić przysiady na lekko/ciężko, także na lekko będzie 10x4, albo jakieś drabiny.

Pompki - dawniej robiłem szeroko, "na klatkę", a teraz wolę wąsko. Nie miałem takiej pompy tricepsów jak ostatnio (i dobrze).
Lędźwie nieco przemęczone, co odczułem w ostatnich seriach pompek (na koniec serii i jak już trzeba się podnieść z podłogi).

Zadowolony jestem. OK!


Zmieniony przez - panteon w dniu 2016-09-09 14:26:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12125 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130979
Proponowałbym trzymać się na następnym treningu tych 6p w przysiadach - może się tak stać, że później będziesz wykonywać nawet więcej powtórzeń gdyż organizm się zaadaptuje a nawet wzmocni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nie wiem czy dam radę.

Planowo kolejny trening to DRĄŻEK + PRZYSIADY (w niedzielę jak się uda, a jak nie - to w poniedziałek).
Nie wiem czy mi się nogi zregenerują, dlatego zaplanowałem nieco lżej, ale skoro radzi Pan 10x6, to spróbuję utrzymać ten poziom.

Na nogi robię tylko przysiady 2xtyg
PUSH - wyciskanie kul i pompki
PULL - drążek nachwytem i wiosłowanie kettlem

Przysiady 10x6 + drążek, to dwa ciężkie ćwiczenia. Czarno widzę pójście na maksa w obu..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12125 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130979
Dasz radę.
Gdy miałem 16 lat trenowałem nogi 3 razy w tygodniu wg planu amerykańskiego mistrza kulturystyki. Z efektami!
Teraz robię 3x6p przysiadów 3 razy w tygodniu - ale jest ciężko! (nie liczę tzw. rozgrzewkowych). Też wydaje mi się, że z dobrym skutkiem. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
3x6 x3 na tydzień daje 9x6.
Wszystko zależy od regeneracji. Jak będzie moc, to pocisnę. Dzisiaj bez pomocy pasa byłoby pewnie 6,6,6,6,6,5,5,4,4,3. Pas odciążył nieco organizm, a nogi swoje dostały. Inaczej - przez osłabienie korpusu nogi dostałyby mniej.

Postaram się pocisnąć!

Pan robi przysiady 3x 3x6, ale do tego inne ćwiczenia, spacery i rower (na twardym przełożeniu). U mnie te przysiady to jedyne ćwiczenie na nogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12125 Napisanych postów 30540 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130979
Te 6p w przysiadzie to prawie maks bez strzelenia orła po ich wykonaniu.
Zaczynam jeździć na rowerze.
Marsz na tradycyjnej trasie zabiera mi za dużo czasu i na razie nie maszeruję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Jeśli chcesz dzielić przysiady na lekko/ ciężko to proponowałbym chwycić za 2KB24 i zacząć choćby od 2-3 repsów. Kiedyś już z nim siadałes. Później z 2KB20 pójdzie znacznie łatwiej i spkojnie podbijesz do 6-8 repsów.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Jeśli 10x6 z 2x20kg jest ciężko, to jak nazwać sety z 2x24kg??

Chyba, ze jakieś 5x1, czy 5x(1,2,3)??

Jakiś pomysł podsuniesz?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium