SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699979

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130989
Wznosy nóg na brzuch są bardzo dobre (wyprostowane lub zgięte) zamiast kółka a nawet może lepsze (2TB
Możesz robić pistolety np. po 2p a potem zwiększysz ilość
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Panteon a może bułgary? Zawsze drugą nogą można oprzeć o jakąś drabinkę, niski drążek. I może dałoby się skombinować chociaż niewielkie obciążenie? Ja na wakacjach robiłam przysiady z... kamieniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Właśnie, zapomniałem o bułgarach. Drabinka jest na placu, to technicznie nie powinno być problemu.

podciąganie nachwytem
dipy
bułgary 10x (już bym sobie dobrał wysokość tylnej nogi, żeby było tak akurat)
podciąganie na żmijce
pompki na niskim drążku, albo dipy na drążku, bo z tymi pompkami w obwodówce, to już pisałem wcześniej..
przysiady albo wykroki w tył (zakroki!?) ze 20x, czyli po 10 na nogę.
wznosy nóg w zwisie na drążku.

7ćwiczeń.
Zaczyna to fajnie wyglądać!

Nie wiem jak stoję z pistoletami. Musiałbym spróbować na świeżo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 36 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 489
A ja polecam to co Patik i Szajba -pistolety trzymając sie słupka:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dodam 1, albo 2 ćwiczenia na nogi do mojej obwodówki.
Pistolety muszę sprawdzić, czy jest sens, ale kiedyś miałem 10 w maksie, to teraz nie wiem.. lepiej na pewno nie będzie. Chcę trzymać zakres 5-15powt we wszystkich ćwiczeniach. Najlepiej 8-12

Pistolety/bułgary w środku obwodu, a na zakończenie przysiady, albo wykroki. Tak bym to widział.

Co do opinii Ojana - wznosy nóg są może i lepsze od kółka na brzuch, ale może dlatego że uderzają głównie w brzuch, a kółko - w całą górę.
Kółko 3x20 z kolan weszło, a wznosy nóg w obwodzie robię po 10-15powt. 3x20 nie wiem czy bym zrobił (@Szajba - nie próbowałem )

Wybrano mnie do testu supli na stawy. Bardzo mnie to cieszy, bo mam kilka "dolegliwości":
- ogólna sztywność Zwłaszcza rano; czasem śpię z dzieckiem obok, to muszę przyjmować różne niewygodne pozycje, albo niby wygodne, których nie mogę zmienić.
- nadgarstki - pewnie wina po stronie rozgrzewki i rozciągania (brak, albo po macoszemu), ale czuję je jak popompuję więcej. Nie jest to ból, ale "czuję".
- ostroga piętowa - chyba mi się coś takiego robi, bo często przy schyleniu się w kierunku lewej stopy "rwie" mnie w lewej pięcie (jakby pod wewnętrzną kostką). Rozciąganie nie pomaga. Rok temu miałem podobnie, ale z tyłu pięty - pomagało rozciąganie m. łydek.
(gdyby ktoś mógł coś polecić, to chętnie się zapoznam)

Tak na szybko, to tyle z aktualnych rzeczy. Da się z tym żyć, ale fajnie byłoby komfort tego życia poprawić
Przyszłościowo - rozkręcam się w treningu na drążkach, gdzie obciążane są właśnie nadgarstki i łokcie (rok temu miałem trochę boleści w łokciach, jak robiłem dynamiczne ćwiczenia pod muscle ups - pewnie za ostro zacząłem, byłem zbyt ciężki itd..).
Do pompek i dipów jestem przystosowany, gorzej z ćwiczeniami typu pull..
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Jak robi sie siniak po zwyklym przewinieciu to najwyzszy czas zastanowic sie nad swoim cialem i waga,to nie jest normalne czas na powazny krok w kierunku redukcji fatu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Ćwiczę tyle, na ile mi warunki pozwalają:
- praca, bo jej godziny mam narzucone jak większość
- dzieci i reszta rodziny
- czas wolny
- pogoda!
- miejsce w którym przebywam - dom/spacer z dziećmi/plac z drążkami
- samopoczucie, energia - tu wliczam ogólne zmęczenie, czy zakwasy, regenerację itd, albo np. jest moc, bo i tak bywa
- pewnie jeszcze coś by się znalazło..
Jak wszystko się dobrze poskłada, to jest trening!


Mam w głowie coś, co bym chciał umieć/wykonać; z takich ostatnich rzeczy to: kółko ze stania, muscle up, wymyk.
Gdzieś tam kiedyś było - 100 pompek!
Kettlowe cele odstawiłem na półkę, aż córa będzie w takim wieku, że mi nie będzie latać pod nogami w czasie treningu - dlatego skupiłem się na ćwiczeniach bez kettli.

Warunki nie pozwalają mi ćwiczyć codziennie i pod kątem wszystkiego.

Wiem, że są osoby które mają 2x więcej dzieci, 2x więcej pracują, a mimo to ćwiczą 10x więcej. OK
Na każdą taką jedną osobę pewnie znalazłbym kilka(naście/dziesiąt/set?? ) takich, które mają sporo więcej czasu, mniej dzieci i ogólnie - więcej możliwości, a mimo to - zapuszczają się przed tv czy kompem i noszą tylko wsuwane buty (bo im ciężko wiązać), a do tego są jeszcze sporo młodsi ode mnie..
Ale to nie o to chodzi. Nie mi przynajmniej..

Z nikim tutaj nie konkuruję, po prostu prowadzę dziennik, piszę co robię, czasem o coś kogoś zapytam, bo są tu osoby znające się na rzeczy
Patrzę jak ćwiczą inni i tak sobie tu jestem
Dziennik daje mi też trochę motywacji, bo gdzieś tam w głowie jest zakodowane, że "trzeba coś wpisać".

Trochę brzmi jak post zapoznawczy, ale wyłuszczam jak wygląda aktualna sytuacja..

Tymczasem weszło zgodnie z zapowiedzią:

Plac street workout

podciąganie nachwytem - 5x
dipy - 7x
bułgary - 8x
podciąganie - żmijka - 5x
pompki na niskiej poręczy - 12x
przysiady - 15x
wznosy ugiętych nóg - 12x
--- 5 obwodów ---


49min

Obwód robiłem 6-7min i przerwa "ile potrzeba", ale wychodziło na to, że obwód + przerwa = około 10min. Tak pi razy oko.
Obwody 1-3 OK, choć w trzecim już ciężko zaczęło się robić.
4-5obwód doszło już nieco dynamiki ;-P

Dodanie ćwiczeń na nogi było dobrym pomysłem, bo była to jakby przerwa dla "góry" no i serce przyspieszyło.

Ubiegły tydzień wyglądał tak:
PN - off
WT - pompki
SR - street workout
CZ - off
PT - pompki, przysiady, brzuch
SO - off
ND - street workout


Pompki wg Wycwiel'a 2x w tygodniu - i tak już trzy kolejne tygodnie. Nie wiem czy to dobrze, ale wydaje mi się, że minimum przyzwoitości zachowane
Coraz więcej jest ćwiczeń na brzuch (coraz częściej się pojawiają), doszły też ćwiczenia na nogi - niezbyt ciężki, ale zawsze.
Street workout - tutaj trening się rozbudowuje.

Jestem zadowolony!

(dziś jeszcze bym brzuch na kółku pocisnął)

Jest jeszcze kilka pomysłów, żeby coś dodać, ale lepiej dodawać po cegiełce niż na hura! No i nie mogę pisać zbyt długich postów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Zastanawiam się nad ciałem i wagą, dlatego nie cisnę na siłę ćwiczeń, które mogą mnie uszkodzić.
Przerabiałem to przy ćwiczeniach pomocniczych do MU rok temu i jeszcze kiedyś przy nauce planche.

Waga w tym tygodniu -1,4kg
Śmieci były tylko w sobotę Tak wyszło, bo zapieprz miałem i nie było czasu wciągać śmieci.
W treningu ciągle coś dokładam. Na spokojnie, ale systematycznie.

Teraz tylko czekać na efekty sylwetkowe
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130989
Pisz, pisz.
Czytam jak fascynującą książkę.
Fajna ta Twoja aktywność i dosyć duża.
Napiłbym się z Tobą wina - wczoraj goście sobie je chwalili
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium