SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699908

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
panteon
Nie podoba mi się SAP, bo nie ma jakiegoś punktu odniesienia

A na taki ciekawy wygląda Ja myślę, że KBM jednak przerobisz i będziesz bardziej zadowolony niż z tego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
W KBM to przynajmniej można z treningu na trening stwierdzić, czy się coś poprawia, czy nie. Czy idzie lżej, czy oddech szybszy itd..
Tutaj - nie ma jak porównać, jedynie centymetr przed i po programie może coś powiedzieć, ale co to jest 4tyg??
Program jest średniociężki, nie ma nudy bo każdy trening jest inny - i to mi bardzo odpowiada!
Tylko zawsze widziałem efekty - raczej siłowe i kondycyjne niż sylwetkowe, a tutaj nic - i to działa na mnie demotywująco. Dlatego tak zrzędzę. Ćwiczy się fajnie!

KBM jest w planach - bardziej na wiosnę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dzień 10/12
2x16kg

5 C&P
5 SQ
5 SW
5 PP


6x / work+rest=3min

+ 3x5mm

Jeszcze filmik z rozgrzewki:





Właściwie to to była moja rozgrzewka
Trochę kwadratowo wyszło, ale to niemal na sucho - wolałem nagrać przed treningiem niż po, bo PO to różnie już mogło być..

Trening bardzo ciekawy. Było wszystko!
- cleany, swingi i pushpressy dały popalić układowi krążenia/oddechowemu - czułem po trzeciej serii.
- squaty też mi tętno podnoszą, bo to góra,dół i tak w kółko..
- pressy to na luzaku

Bardzo dobre połączenie - SQ ---> SW ---> PP.
Jeden z fajniejszych zestawów w tym programie!
(choć nadal uważam, że ten program jest jakiś bez sensu, to treningi są OK)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130984
Najważniejsza jest frajda z tego co się robi!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Frajda jest!
W zamyśle autora programu jest coś więcej, ale jakoś tego nie uświadczyłem..
Zostały 2 terningi (kolejny będzie chyba najcięższy i jakiś dziwnie skomplikowany, a ostatni to LCCJ+przysiady, czyli prosty i ciężki; przynajmniej na papierze)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Można uznać, że już po świetach, ale jeszcze zapasy w lodówce są obecne.
Niebawem Sylwester i kolejny długi weekend (tj. pewnie nie dla mnie, ale takie panują nastroje wśród ludności).

Jakie straty?

W artykule na potreningu.pl jest, że średnio 0,8kg się przybiera na święta
Dziwnie szybko czułem sytość.
Nie jadłem specjalnie dużo, ani nic.. Od wigilii, to już potem tylko trochę zjadłem i już byłem pełny. Za kilka godzin znowu jakaś drobna porcja - i już syty byłem. No i tak do dzisiaj. Mam wrażenie że jadłem mniej niż zwykle przez ostatnie 3 dni.

Pokrótce mogę podsumować 2014. rok.

Wpadły mi do arsenału świetne dwie 20kg kule
- miałem zamiar je opanować i to zrobiłem. Przejechałem nimi:
- MOVING TARGET
- KETTLEBELL STRONG
(dojście do 10x6 w C&P)
- TOTAL TENSION

Bonusowo wykonano
- KETTLEBELL MUSCLE z 2x16
- SHOCK & AWE PROTOCOL (SAP) - tj. jeszcze 2 treningi zostały.

Zacząłem w kwietniu i ciągnę do dzisiaj - widać przypadkiem poświęciłem się treningom z parą kul.
Jeszcze żeby tak rwania z 2x20 móc robić..
Zapoznałem się z treningiem siłowym - tj. "na siłę"

A, zgiąłem 6mm gwóźdź już tak na porządku dziennym, ale to taki bonus.. Przypadkowy!

Wycisnąłem w tym roku 28kg
12+16 - 3xprawą i 2xlewą, a to też wyczyn, bo pod to to nawet nie ćwiczyłem (a może było to z końcem roku 2013??)

Sylwetkowo - nic specjalnego się nie wydarzyło.

W kuchni - opanowałem po trochę pieczenie mięs i robienie gulaszy (gulasz, zupa gulaszowa, różne takie - nie widzę specjalnych różnic).
Dzięki MaGor!!

No i chyba tyle na 2014r..

CELE NA 2015:

- zrobić jakąś sylwetkę przypominającą osobę trenującą! Zejść w okolice 70kg (ale już poniżej 72 mnie zadowoli, bo to pod kątem pressa z 1/2 masy ciała = 36kg - KIEDYŚ), a o pomiarach w pasie itd już nie będę pisał. Ma być płaski brzuch!
- press z 32kg (delikatnie, bo myślę, że gdybym się skupił na pressie, to i 36 by w singlu weszło)
- programowo będzie wyglądało to tak:
ROP z 24 (liczę że uda się za jednym pociągnięciem dojść do C&P 5x(1,2,3,4,5) )
KBM z 2x16 (całość = 12tygodni)
- później coś z 2x20, 2x24 może! Coś z podstaw - clean/press/squat, może LCCJ, ale to się zobaczy. Sporo zależy od efektów powyższych programów
- BENT PRESS - nic konkretnego nie chodzi mi po głowie, ale może S&S w wariancie BP+SWING.
- GRIP - gwoździe (świetna zabawa!) + ściskacze (tutaj już sporo pracy trzeba włożyć)
- chciałbym też uruchomić elementy treningu z masą ciała - głównie to pompki i drążek, a tak już na zaś - to jakieś podstawy gimnastyki jak front lever, planche... ech...
O celach miało być, a nie o marzeniach

Tyle mojej refleksji na obecną chwilę.

Zmieniony przez - panteon w dniu 2014-12-28 20:09:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Ściskacze to dodatek. Moim zdaniem. Jeden trzymam w pracy i czasami ściskam single. Nie powiem. Coś tam się z chwytem dzieje pozytywnego. Tylko pytanie czy od swingów czy od rwań, czy od drążka czy od ściskacza. Trudno orzec. Myślę, że w celach figurowo-sylwetkowych to trzeba jednak czasem zrobić jakiś HIIT z kettlami. Bo te ruskie treningi w stylu: "potrzymaj kieliszek, pokażę Ci jak wyciskam" są dobre. Nawet bardzo dobre. Mają jednak mankament: są zbyt funkcjonalne jak na zabiegi kosmetyczno-wizualne. Zamieniasz ścięgna w postronki, układ nerwowy w komputer, a błędnik w żyroskop. Problem w tym, że nie przekłada się to na hipertrofię itp. Niemniej jednak jakieś tam zmiany w organizmie zachodzą

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cele ciekawe, podobne do moich, bo i ROP i Grip i Bent Press jest. Wagi bym nie zbijam do celów z ROP, chyba że masz bliżej jeśli zbijesz niż żebyś musiał wagę podnosić. Z ROP'em spokojnie dasz radę. Przy KBM też śmiało pójdzie z 2x16. 12 tygodni dopiero w drugiej połowie zacznie się "zabawa"
BP widzę że się fajnie przyjął, dobrze, bo ćwiczenie genialne. Połączenie BP+Swing to Ci Bent&Sinister Iron Tamera wychodzi. Nie musisz gibać aż 200 powtórzeń wymachów. Możn do stówki uderzać, jak w S&S, tylko czas inaczej wygląda. Sam wybierzesz
Grip - na gwoździach koniec, czy idziesz w talie kart, książki telefoniczne itd?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Zejście z wagą (właściwie to o obwody chodzi) ma związek ze zdrowiem i estetyką, oraz mobilnością.
Wyciskanie połowy masy ciała to tak akurat fajnie się z tym komponuje

Ściskacze - Adam Glass na pytanie ile trzeba rwać 24kg odważnik, żeby zamykać ściskacz X odpowiada - NIE WIEM.
(luźny cytat, bo dawno czytałem).
Aby dobrze ściskać, to trzeba ściskać.
W ściskaczach też ważna jest technika, ułożenie itd..

HIIT z kettlami - dawniej to mój chleb powszedni!
W tym roku jak widać - nieco inaczej poszedłem, ale nie żałuję.

KBM z 2x16 - po KBS, TT - powinno wejść lżej, bo jestem silniejszy, ale znowu kondycja podupadła.

Swoją drogą - nic ciężkiego nie wyciskałem a 28kg nie sprawia problemu.. Wydaje mi się, że jak uczciwie zrobię ROP z 24, to i 32kg wycisnę
W zanadrzu mam też program Kennetha Jaya - Perfecting The Press!! 16tyg pressów 2x tygodniowo..

Na pewno wyjdą jeszcze jakieś ciekawe programy na SF.

Zaraz planuję poćwiczyć. Zobaczymy - chaos totalny będzie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panteon ty to się czaisz z tą siłą. A tu ci 28kg śmignęło do góry jak by to była wydmuszka. Nieźle.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium