SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699896

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
orzegów
(...)Dlatego wegetarianie łażą wiecznie na wk***ieniu i żrą jak małe prosiaki tak samo robią jedzący kuciaka i brokuły i znowu kuciak i marchewka że niby zdrowe. A normalny człowiek wpierdziela na śniadanie jajecznicę na smalcu plus kawałek żytniego chleba z masłem (osobiście lubię czerstwy) popija kubkiem kawy i idzie walczyć z odważnikami. No i najważniejsza zasada śniadanie jak król obiad jak książę a kolację do 19.00 jak żebrak . Zero słodyczy ,piwa i innych gówien i jest dobrze. Tylko trzeba się pilnować by wahadło nie wychylało się w stronę węglowodanów bo ich nadmiar szkodzi jest się głodnym złym i się puchnie bo się je za dużo.


Pozamiatałeś

panteon

W niedzielę planuję powyciskać 28... i zrobić podejście pod 32kg.
Nie czuję się na siłach, ale..
Zmieniony przez - panteon w dniu 2015-02-20 21:44:34


Powodzenia!!! Zamiast sałaty jak modelki porządny jadło zgodnie z wpisem Orzegowa i ciśnij ku chwale swojej i całej kettlowej braci :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Spoko spoko, weszły rano jajka na boczku, potem kawa, potem ćwiartka kuraka z ziemniakami..
Na treningu yerba (na wodzie!) a po treningu zupa pomidorowa z ryżem.

Powyciskałem..
Same single.
Jak podczepiłem obciążniki na nogi/ręce 2x2kg do kuli 28kg, to stało się to niewygodne - niemal wyłamywało nadgarstek i nie chciało pójść do góry więcej niż kilka cm... trudno..

Zrobiłem też remanent - podzieliłem kettle na te które mają być pod ręką, te ukryte, i te do piwnicy..
Jak żona zobaczyła je wszystkie razem (12,16,16,20,24,24,28 - a to i tak przecież nie wszystkie) - to zapytała, gdzie ja to upycham
Wycisnąłem też 2x24 - oj ciężko, ale to już po próbach z większymi kulami.. Ciężko!

Po wyciskaniu miałem jeszcze trochę tchu i...


KETTLEBELL MUSCLE
START!!

2x16kg
sety zawsze po 5 powt.

M-Day
HP
SN
MP
SQ

4x/120s rest.

9:30 (w poprzednim cyklu było 10min)

Jeszcze odrobina multimediów, bo trzeba się co jakiś czas meldować.
28 z obrożami nie weszła, ale za to:





Zmieniony przez - panteon w dniu 2015-02-22 15:55:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
panteon

Jak podczepiłem obciążniki na nogi/ręce 2x2kg do kuli 28kg, to stało się to niewygodne - niemal wyłamywało nadgarstek i nie chciało pójść do góry więcej niż kilka cm... trudno..


Identyczne spostrzeżenia mam w TGU. Z obciążnikami, odważnik nabiera nowych właściwości. Środek ciężkości przesuwa się gdzieś (lecz nie wiadomo gdzie) i całość zaczyna pracować nad wyłamaniem nadgarstka. Nie da się "owinąć" kettla wokół ramienia. Dlatego wolę łańcuch.
panteon

Jeszcze odrobina multimediów, bo trzeba się co jakiś czas meldować.
28 z obrożami nie weszła, ale za to:


Ejże! Widzisz ile pary masz w łapach? I widzę, co film, że dysponujesz coraz większymi (masywniejszymi) przedramionami.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Potrafisz połechtać moje ego!

Masywniejsze ramiona, MaGoriceps, teraz przedramiona..

Aż specjalnie zmierzyłem - mają tyle obwodu co zwykle..

Wiesz - białe, zimowe przedramiona w słonecznym blasku.. Białe pogrubia (ale czarne podobno też).

Pomiary obecnie dla mnie zamykają się we wskazaniach wagi, obwód w rejonie korpusu:
- talia - najwęższe miejsce
- na wysokości pępka
- biodra - na wysokości grzebienia biodrowego, czy jak to się zwie - na kościach biodrowych.

Trochę mi wszędzie przybyło.. I to nie na same święta, ale tak "po Nowym Roku".
Jem podobnie, więc wnioskuję, że to program treningowy (2tyg PM + 6tyg ROP) - tj. nie że program zły, tylko wcześniejsze programy utrzymywały wagę w miejscu, a teraz podskoczyła dosyć znacznie..

Liczę, że KBM tak trochę nakręci mnie na spalanie. Jak zwykle - liczę też na poprawę miski..

Niemal przeczytałem "Pierwotne ciało. Pierwotny umysł" - Autorka pisze o szkodliwości tego co zabrania paleo. Dodatkowo pisze o stanach umysłu - pobudzenie, depresja, ADHD, itp - wszystko od węglowodanów, od skrobii i glutenu (który szkodzi nawet nieuczulonym na niego). Dodatkowo pisze o falach elektromagnetycznych - komórki (telefony i maszty), Wi-Fi, kuchenki mikrofalowe.. Pisze też o naświetlaniu warzyw w celu zabicia bakterii, które to naświetlanie zabija też wszystko co dobre w owocach i warzywach (podobnie mikrofalówka - ale tej staram się unikać, jakoś tak... Jedni piszą, że podgrzewa tylko wodę w produkcie a inni - że zmienia struktury komórkowe... może to staroświeckie, ale rzadko korzystam).
Sporo suplementów poleca, do tego produkty spożywcze - bio, eko, od sprawdzonego rolnika itd... Robienie własnego sera, masła, prowadzenie hodowli itd....
Jest o ketonach (dla Maćka!)

Dużo tego. Ogólnie książka na wysokim poziomie. O samym paleo - nic nowego, ale trochę odniesień do różnic środowiskowych (jak te fale elektromagnetyczne które mogą wpływać na nastrój, a co za tym idzie - na postrzeganie świata - czyli na nasze zachowanie.)
To było dla mnie nowością w takiej literaturze.

Te książki już niewiele się będą różnić i chyba nie ma sensu kupować kolejnej.. Chyba, że książka kucharska - paleo w Polsce
Ale mam taką: "Kuchnia polska bez pszenicy", a jeszcze widziałem "bez pszenicy i nabiału" - czyli to już paleo!

Z tego typu lektur, to mogę polecić PALEO WORKOUT FOR DUMMIES - FLYNN
Jest tam o paleo (tak ogólnie) i program treningowy. Spoko. Tyle, że po polsku tego nie ma, ale podstawy angielskiego wystarczą do ogarnięcia

------------

Fakt faktem - poszło nad głowę 32kg, a ja jeszcze nie rozpocząłem zabaw z 28..
Z nią to będę się bawił chyba wg Kenneth'a Jay'a, albo tego:
http://www.strongfirst.com/from-weak-to-beast-in-6-months/

Zrobienie "5 drabin do 5" jest spoko, ale nie czuję, żeby mnie to przybliżało do pressa połowy masy ciała.

Z ciekawości wrzuciłem te kule na wagę - pokazała 31,6, ale pomijam ten 1,25-procentowy brak. Poszło na tyle "luźno", że 400g nie sprawiłoby różnicy. Za to w drugim powtórzeniu już by sprawiło!!

W październiku mam garniturową imprezę. Także ma być forma na lato i potem podtrzymanie!
Widzę, że te garniturowe imprezy mnie tak nie motywują jak bym chciał, bo to już któraś z kolei, a ja jakbym w miejscu stał..

Się rozpisałem, bo było o czym, a teraz - plan wybrany, wystartowałem.
Dawniej, to człowiek tak dywagował, coby tu wybrać, jakie ćwiczenie, ile powtórzeń i tak 4tyg myślał, ukłądał, a po 3tyg wykonywania już zmieniał koncepcję.. Teraz jest inaczej:

KBM - KLAPKI NA OCZY - JAZDA!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No, 32kg to już sporawo nad głową. Gratuluje!!! No i rzecz jasna trzymam kciuki za sukcesy z KBM!!!:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panteon idziesz do przodu. Moje gratulacje. Te 32kg poszły ci w górę przy idealnej technice i bez zmarszczki na czole. Chyba się nie obejdzie bez zakupu 32 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dzięki dzięki!
32 gdzieś tam już czeka w sklepie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Niezły zakwas mam!

Zwłaszcza: uda, dwójki, pośladki i brzuch - WITAJCIE PRZYSIADY!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sporo ich tam, ale barki mocniej poczujesz Początek dopiero, druga połowa ciekawsza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Przysiadów zrobiłem 4x5.. niby nic, ale dawno nie wykonywałem, więc zakwasy mnie nie dziwią.
Do tego high pulle i snatche..

Barki - to wiem, bo poprzednio to właśnie przez nie przerwy musiałem robić - rack position nie mogłem utrzymać!

Jutro planowo light day..

Muszę sobie taką tabelkę zrobić - gdzie każdy trening będzie rozpisany - tj. WYKREŚLANKĘ taką!
Dobrze na mnie działa - tak jak odliczałem do końca roku szkolnego po wojskowemu - obcinałem centymetr!! hehe... to z Samowolki, czy z czegoś innego??
Odfajkowywanie działa na mnie motywująco.

Nadal rozglądam się za dodatkami, teraz bardziej naturalnymi - KELP i CZYSTEK.
Kombinuję nad ZMA albo GABA750 - na dobry sen, ale czy to pomoże, jeśli sen będzie mi ktoś przerywał? Obydwa produkty mam przetestowane i mogę polecić.

Jak sobie kupię, to już będę stosował.

Nie chcę też przegiąć z tą całą "suplementacją" - raczej takie dodatki do miski..

http://www.akademiawitalnosci.pl/10-powodow-dla-ktorych-warto-pic-herbatke-z-czystka/ 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium