SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699904

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Byłeś na innym poziomie wytrenowania, to raz, a poza tym dochodzi ileś tam innych czynników, wiek, skład ciała, hormony etc. Lepiej się przyznaj, czy co do grama jesz, jak Ci każą bez żadnych odstępstw?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Inny poziom wytrenowania był - sił miałem mniej, ale kondycja lepsza była.
Miskę trzymałem tak jak i teraz - jadłem co trzeba i ile trzeba. Czasem coś podmieniłem. Czasem dorzuciłem śmiecia..
Teraz jest podobnie - tylko siła jest większa, kondycja słabsza.
Jem - wg rozpiski. Wczoraj było pięknie. Dziś też się tak zapowiada. W tym tygodniu sporo pracuję, także na odstępstwa będzie mniej okazji.

Poprzednio jechałem z 2x16, a teraz byłoby 2x20, to by chyba wystarczyło żeby zniwelować różnicę siły i kondycji?
3 lata w tym wieku, aż tyle może zmieniać??

(to tylko odnośnik, bo nie piszę, że zaraz zacznę robić ten program, chociaż... )

Sukcesu upatruję w zmniejszeniu węgli, ale to trzeba poczekać z 1-2tyg i przypilnować też.
Może kawa mi szkodzi??? Uczulenia nie mam (dokupiłem do podstawowego pakietu alergenów test na kawę!!), ale jeśli ona podbija kortyzol, to też może być powodem. Sporo mi jej wpada...

Denerwuje mnie to, że mam wrażenie (jestem pewny!), że aktualne treningi pakują mi brzuch! I widzę jakiś cel - mniej cm w pasie, a im sumienniej i ciężej ćwiczę - tym w pasie coraz więcej. O to mi chodzi.

Przy ćwiczeniach z dwoma kettlami pali brzuch, ale jest to raczej uczucie jak przy planku, a nie jak przy pompowaniu bicepsów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dziś waga okazała się łaskawa i pokazała poniżej 77kg, co cieszy!
Woda pewnie... ale zawsze to jakaś reakcja organizmu!

Na trening nie było sił - jeszcze czułem nogi po poprzednim. Czasu też dziś było niewiele.

Weszło:





Nie wiem, czy już porzuciłem Burna, czy jeszcze nie, ale takie coś zrobiłem.

Jak na 5tyg redukcji to forma niespecjalna.. Brzuch wywaliło!

Na tym dywaniku źle się ćwiczy, bo się roluje i ślizga. TGU na panelach to w ogóle strach, bo po 2 powt. podłoga już lekko śliska.

Z 20kg spokojnie jestem w stanie wykonać 100 wymachów jednorącz i po 5 turków na stronę. Na filmie lekki pośpiech - trochę ze strachu. No i trema przed kamerką. Zawsze ćwiczę na dywanie w pokoju młodego (jak już pozbieram resoraki i klocki na rozgrzewce.

Wymachy na świeżo nawet fajnie weszły. Dwa pierwsze turki jeszcze serce waliło, ale potem już się uspokoiło (w końcu tych turków po 3/stronę to robiłem 30 w 15min.. tyle że na świeżo ).

GDYBYM MIAŁ ROBIĆ S&S, to pozostałbym na tym ciężarze i nieco mniej się spieszył. Spokojnie do zaliczenia. Tylko jakiś timer żeby mi minuty odmierzał i luzik.. Albo mniej się spieszyć, a wprowadzać 24kg powoli.

Miłego oglądania (niech się przyzna ten, co obejrzy całość!!).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
0:06 - Sięgasz po tel, który leży na półce i ...
0:11 - kładziesz go na podłodze.
...
1:50 - poprawiasz dywan
2:00 - łyk jakiegoś napoju, który ma dodać energii (może zimna kawa z rana? )
...
2:53 - znowu boski napój (dobry chociaż? )
...
4:04 - nie za dużo tej kawy?
Do końca filmu jeszcze 3 łyki (ostatni na 9:43)
...
5:09 - 5:15 - chyba siusiu, bo Cie nie widać
...
5:51 - zaczynasz turki
...
6:30 - od tego momentu już bez dywanu (faktycznie się załamywał; mnie by to wkur....,ale widzę że Ciebie też)


Takie detale, ale jak już miałbym coś napisać to może tak by to wyglądało. Jak odstawiałeś kulę to lewa ręka poleciała na udo, tak jakbyś sie chciał podeprzeć? Tylko w pierwszej serii zauważyłem. Trochę barki Ci uciekają do góry, ale widać że masz tego świadomość i kontrolowałeś. Turki bardziej kontroluj, tzn. każdy ruch i bardziej pilnuj napięcia (chociażby zaciśnięta pięść). Ciekawe czy ja też tak robię? Muszę się nagrać, jak tylko wydobrzeję to też coś wrzucę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Ten napój to woda.
Kawy nie piję trzeci dzień.
Sięgam po timer z lidla..

Ręka oparta o udo, bo kulę odstawiałem dalej niż trzeba - na dywan. Bałem się, że będę nagrywał poza polem widzenia kamery (poszedłem też sprawdzić czy bateria nie padła - owe "siusiu").
TGU - pośpiech - wiem..
Ogólnie, to całkiem zgrabnie mi to wygląda na moje ok, ale każde słowa krytyki mile widziane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jaka tam krytyka. Przecież amatorem jestem a nie jakimś specjalistą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Krytyka - ocena - korekta, jak zwał tak zwał.
Zawsze znajdzie się coś do poprawki. Zawsze!!

Tempo było jakie było. Przy swingach OK, a turki z pośpiechem - nie chciałem się np. o 10s minąć z zakładanym czasem, dlatego timer pikający co minutę byłby dobry. Albo jakiś pomocnik.

Jak na mój antyswingowy tryb treningu, to te jednoręczne ładnie wchodzą. Myślałem, że zaraz ktoś powie o ręce prostej w łokciu, ale spokojnie, poczekam jeszcze

Specjalnie też z każdej strony się nagrałem - co by było widać co i jak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masz rację, poczekaj na inne komentarze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nagram pokazowego TGU i kilka swingów - najładniej jak potrafię zrobię.
Może nawet jutro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Obejrzałem całość, przyznaję się
Na temat techniki się nie wypowiem, ale pod ten dywanik możesz w każdym oszołomie kupić gumowaną cienką matę służącą właśnie do tgo by powstrzymywać takie dywaniki przed przemieszczaniem się.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium