SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699989

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Polecam spróbować wariant 3RM.
Jak będzie ciężko, to rób co drugi dzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Tydzień obfity w treningi

Pompki zgodnie z planem 6x20 /40s przerwy.

Kettle - 3x

2x S&S (klasyka - 24kg: 5x10/10 wymachów jednorącz, 5x1/1 TGU, 3x3/3 wyciskanie pochylone)
1x (24kg: 5x10/10 wymachów jednorącz, 5x10/10 push press, 3x3/3 wyciskanie pochylone) - tego się podjąłem, bo nie było opcji zrobienia TGU, a była opcja poćwiczenia z kettlem. PP na 10 powtórzeń całkiem zgrabnie wchodził. Tyle że przerwy długie, bo to w ferworze opieki nad dziećmi.. 40min całość, a powinno być 20-25.. Może uda się tego spróbować "z przerwami do końca minuty".
Ciekawy trening, tyle, że zabrakło skupienia i nieco przeciągnięte przerwy..

To za artykułem Pawła (klik!)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
No i elegancko poćwiczone Z tymi turkami to prawda. Też czasem mam tak, że najgorzej właśnie z turkami bo tutaj jednak skupienie i trochę przestrzeni potrzebne.

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
panteon
Tydzień obfity w treningi


I tak trzymaj. Lepiej dziesięć krótkich niż jeden długi

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Śmiało mogę powiedzieć, że to były treningi długie..

Raczej wyjątek niż reguła..

Dzis też się udalo:

24kg kula
Wymachy jednoracz 5x 10/10
Push Press 5x 10/10
Goblety 5x8
/na minutę

24:20
Wyszło jakieś 20s pracy i 40s odpoczynku x25minut.
Na koniec jeszcze pompki hinduskiej.

Trochę później mobilizacja stawu skokowego rolowanie, rozciąganie itp.
To na ból pięty.

Trening kettlowy dał mi popalić.. Wymachy mnie nudzą i jakoś tak mało powera jeszcze w nich jest.
Push press za to mi się bardzo podoba. Fajnie się komponują te dwa ćwiczenia. Wymachy na rozruch, PP na dojechanie.

Jednak kettle to kettle!
Żeliwo pierwiastkiem niezbędnym do życia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Ja mam tak, że jak się dobrze nie nastawię, że będę robić wymachy, to później trudno mi się zmotywować, by zrobić choć kilka serii. Zwłaszcza jak już jestem zajechany po pressach... w tymczasem, jak się dobrze wkręcić w wymachy to i konkretnie się można zmęczyć i korzyści też jest sporo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Jak już wiem że będę ćwiczył to nastawienie jest dobre!
Sił brakuje po prostu.
Dodatkowo skórę mi na dłoniach/palcach harata. Skóra odwykla (wygoila się). Może 24kg to za dużo.. Niżej nie schodze.

Do niczego się nie zmuszam i lubię wymachy, ale wieje nudą.

W ostatnim miesiącu tych kettli troche bylo - jak na mnie sporo. Średnio 2x tyg.

Napisz proszę tak ze swojego doświadczenia o korzyściach z wymachow!

Przy regularnych i częstych treningach S&S najlepiej wchodziły mi sesje z 28kg.
Była praktyka, zanim doszedłem do tej kuli, no i sił też przybywało.

O 5x10/10 24kg w 5min jeszcze nawet nie mam co marzyć.

Na razie cieszę się treningiem i nie gonie za wynikiem.


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-12-04 07:37:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24265 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Polecam zrobić 30 day challemdge - 300 swings a day. Fajne efkety daje :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Zrobiłem to kiedyś razem z Flynn'em, jak to wymyślił.
Efektów nie zauważyłem..
Robiłem przeważnie rozbite na cały dzień. Nie 300 w 10-20min. Kulka 24kg.

10000 Dana zrobiłem z 20kg i efekty były zauważalne. Tyle że to czasochłonne!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
300 każdego dnia to ładnie daje popalić jakby się robiło w ciągu bez dłuższych przerw .... pewnie w pewnym momencie puściłabym już pełne napięcie idąc na taką ilość .... trzeba pilnować się bardziej bo dużo robi też wtedy głowa już przy takiej ilości powtózeń
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium