SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 700071

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
C&P (2x24) - 7x3
+ trochę pochylonego i wiatraków z 24/20
+ deczko wygibasów

40min

Tak sobie wyliczyłem optymistycznie, że przy treningu co drugi dzień zakończyłbym ten cykl 21.02.
Co dałoby mi 4 tygodnie do intro - czyli jakiś szybki program można by złapać jakby co..

Postawiłbym na przysiady z 2x20kg w roli głównej, a do tego zamiennie drążek i jakieś wyciskania (MP/C&P/pochylone).
Taka luźna myśl..


Zmieniony przez - panteon w dniu 2016-02-05 18:29:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
panteon

Postawiłbym na przysiady z 2x20kg w roli głównej, a do tego zamiennie drążek i jakieś wyciskania (MP/C&P/pochylone).
Taka luźna myśl..



A czemu nie 2x24kg w roli głównej?
Ćwiczenie bardzo mocne i bardzo wartościowe. Bodajże najbardziej złożony ruch, angażujący chyba większość mięśni.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Ze strachu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Wyćwicz overheada. Będziesz miał kombajn 6 w 1. Myślę sobie, że jedno z najbardziej wartościowych ćwiczeń. Wymagające jak diabli. Dwie lekkie kulki i praktyka. "We don't Work Out..." A potem progres ciężaru/powtórzeń. I kombo: press + overhead squat.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Raczej nie przykucnę z dwiema kulami.
Przy OH SQUAT muszę się lekko skręcić - albo za słaba mobilność w barkach, albo po prostu taka mam budowę.
Próbowałem kiedyś wyciskać w kucki - nie dało rady. Jak kucnę, to wyciągnięta w górę ręka jest kawałek przed głową. Gdyby była tam kula, to bym poleciał na twarz..

Spokojnie, taka luźna dyskusyjka.. pewnie skuszę się na freestyle bo po tylu miesiacach programów mi się należy!
Nie znaczy że będzie lekko, tylko nie będzie to zbytnio ustrukturyzowane.
Czas pokaże!

EDIT:
Skręcam się jak Orzegów na swoim filmie z OHSQ


Zmieniony przez - panteon w dniu 2016-02-06 15:30:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@Panteon-EDIT:

Skręcam się jak Orzegów na swoim filmie z OHSQ


Bardzo dobrze się czuje jak zrobię kilka przysiadów z odważnikiem w górze. Nie wiem jak to działa ale mi strasznie odpręża plecy i traktuje to ćwiczenie jako rozciągająco relaksujące a po nim wszelkie zmęczenie z pleców z chodzi jak po najlepszym masażu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
panteon
Ze strachu!



Nie bardzo kumam
Jedziesz C&P z 2x24kg, a boisz się przysiadów z tym samym obciążeniem?
Osobiście bałbym się że coś jest nie tak gdybym więcej wyciskał niż przysiadał.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Tak. Boję się o kolano. Coś mi dokucza jak źle się ustawię. Nawet w zwykłuym przysiadzie bez obciążenia. Nie jest to ból.. ale jest strach, że coś się stanie.
W niedawnych testach zrobiłem z 2x24kg - 4 C&P i 8 przysiadów, ale to przysiady napawają mnie lękiem!! Dziwne..
W pressie mam więcej praktyki. 100x więcej, ale z siłą nie ma co równać - nogi a ramiona..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@Panteon-Tak. Boję się o kolano. Coś mi dokucza jak źle się ustawię. Nawet w zwykłuym przysiadzie bez obciążenia. Nie jest to ból.. ale jest strach, że coś się stanie.

To jakaś świeża sprawa ,gdzieś coś skręciłeś? Czy taki uraz w psychice bo coś się kiedyś stało?Jak nie jest to świeża sprawa a zadawniony uraz to
rób dużo przysiadów bez obciążenia w ramach gimnastyki czy rozgrzewki jak będzie w porządku to przysiady puchary. A jeśli to nie pomoże to trudno można pozostać przy dociąganiu czyli wymachy,rwania,wiosło i mc. Nogi też tam pracują.
Tak na marginesie przysiad puchar to w moim odczuciu rewelacja jeśli chodzi o naukę poprawnego siadu. Przysiady z dwoma odważnikami to już poważna sprawa jeśli przysiady są nie dopracowane.


Zmieniony przez - orzegów w dniu 2016-02-06 19:42:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nie nie - żaden uraz/skręcenie. Jak źle się ustawię to czuję takie coś dziwne. Nie boli, nie przeskakuje (ogólnie, to mi strzela w kolanach, ale to co innego - od zawsze i to nie boli ani nic).
Nie wiem co to i to też nie zawsze!! Trochę wykroków robiłem w programie FHOM, to może stąd??
Nie wiem.
Przysiady są mi na tyle obce, że nie ma co szarżować.
Goblety robię nawet często jak na mnie

PANOWIE!! SPOKOJNIE!! Jeszcze ze 3 tyg stronga.
Potem się zobaczy.

Program na C&P z 2x24 - nigdy takiego nie robiłem. Nie robiłem też nic opartego o przysiady, stąd ten pomysł.. Wolę trochę intensywniej z 2x20 niż siłowo z 2x24, bo po prostu moje stawy nie są przystosowane do przysiadania z takimi kulami.
4 tyg to nie czas na eksperymenty - albo coś konkretnego, albo freestyle. Każda opcja dobra!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium