SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 700012

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Spompowane mięśnie mi przeszkadzają, bo skracają ruchy, albo je wręcz uniemożliwiają.
Spompowane bicepsy przeszkadzają mi w podciąganiu podchwytem.

Robię mało powtórzeń. Myślałem że pompa przychodzi jak robi się ich więcej, tak z 8 przynajmniej.. Drążek z dipami tak działa. Nawet jak zdarzało mi się same dipy robić, to miałem pompę w bicku.
Przez to po treningu czuję głównie pompę w łapach - jakby klata i grzbiet nie pracowały. Za to dzień później zakwasy mi mówią co pracowało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130991
Czyli boli klatka i plecy a tricepsy z bicepsami nie?

Gdy byłem z 30 lat młodszy to pompę miałem gdy robiłem niską ilość powtórzeń 6-8p.
Teraz na owocach nie robię więcej niż 10p i pompa malutka. Większa jest gdy zjem węgle złożone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Wystąpiły:
- klata - zakwasy - góra, dół, zewnętrzne górne strony
- barki - raczej przyjemne ubicie czuję
- tricepsy - ubicie + lekki zakwas (bliżej łokci niż barków) i jeszcze pompa (!)
- plecy - zewnętrzne strony m. najszerszych - zakwasy, a górny środek - ubicie (przyjemne, jak pancerz jakiś!)
- bicki - nic specjalnego nie czuć.

Ciekawostka - po jeszcze wcześniejszym treningu na placu SW czułem brzuch - jakbym go niesamowicie przećwiczył (robiłem wskoczne MU), a dziś się okazało, że mam sześciopak!! Z siniaków!! Kładłem się ba drążku, różne fiku miku robiłem i potem czułem ból (skóry, a nie mięśni) a teraz pojawiły się siniaki..

Dobrze, że ostatnio okroiłem trening do 4 serii zamiast 5. Nie jestem w stanie tak ćwiczyć co drugi dzień.
Teraz mam urlop, to się udaje tak często ćwiczyć. Przy 2 treningach w tygodniu też byłoby spoko - sesja co 3-5dni.
3 ćwiczenia po 5 serii daje 15 serii. W dziale treningu domowego podali podobną liczbę jako liczbę serii na cały tydzień.
Może dam 3 ćwiczenia po 4 serie.. Robię ile się da, ale bez zajeżdżania.

Plan jest taki, żeby rano skoczyć na plac SW, ale aktualnie wszystko mnie boli i muszę coś zmienić..
Jak się uda - to będzie fiku miku + brzuch.

Następnym razem (może na spacerze) dipy+drążek.

Obawiałem się, że za mało ćwiczę, a wychodzi mi, że za dużo (jak na moje możliwości regeneracyjne).

Usłyszałem dziś komentarz, że schudłem (od osoby, która mnie dawno nie widziała) - miłe
Brzuch się nie zmienił, ale klata nieco się poprawiła i ogólnie sylwetka zyskała na jakości Pewnie też kilometry trzaskane z wózkiem mają znaczenie!!

"Dieta urlopowa"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Fajnie usłyszeć od kogoś że wysiłek przekłada się na efekty.
Ja zwykle słyszę:
- A co Ty tak biednie wyglądasz?

Nie daj się"ponieść" urlopowej diecie.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_Szajba_
Fajnie usłyszeć od kogoś że wysiłek przekłada się na efekty.
Ja zwykle słyszę:
- A co Ty tak biednie wyglądasz?

Nie daj się"ponieść" urlopowej diecie.


O mnie wiele osób się martwiło z racji mojego sposobu odżywiania. A czym bardziej byli tłuści, tym ich stopień zamartwiania się większy. Teraz wystarczy, że podwinę rękawy i nikt już nie ma nic do powiedzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
@Szajba
No, fajnie
Żona na co dzień mnie widzi i ciągle widzi brzuch (ja też go widzę). Jakaś tam poprawa sylwetki jest i OK


Dziś weszło planowane fiku miku:

Plac SW - na bogato!

1. kip swing + L-sit - 10x3, a może 15x3..

2. dipy na drążku - 5x5

3a. podciąganie nachwytem 5x4-3
3b. dipy - 5x6
superseria x5

+ wskoczne muscle up - 5-10x

przyciąganie kolan "do klatki" w zwisie na drążku - 5x10-8.

Były też próby wykonania wymyku.. pominę milczeniem


60min

Generalnie pod MU szło, ale chyba zbyt ciężki jestem, a może po prostu - zbyt ostro zacząłem. Konkretnie czułem stawy łokciowe przez kilka godzin po sesji.
Trochę pomieszanie z poplątaniem było..
Chyba powinienem skupić się na bazie siłowej (i przy okazji sylwetkowej!!), a dopiero później na technice MU, do której przydaje się baza siłowa. Za ostro zacząłem, a jeszcze udaje się dosyć często ćwiczyć (chyba 4 treningi co drugi dzień!). Dzisiaj poszedłem z mocnymi zakwasami! Była możliwość - szkoda było nie pójść.

kip swing + L-sit:





1. muszę nieco okroić liczbę serii, żeby była większa różnorodność, a nie, że wykonam 5serii podciągania nachwytem i brakuje potem pary na inne chwyty.
2. cisnąć bazę, a dynamiczne wprawki pozostawić wprawkami - 3x3, 5x3, 10x3.. Niech organizm się zaadaptuje.

Jeden gość zapytał takiego co to MU bez rozgrzewki robi o jakieś pomocnicze ćwiczenia. Zalecił 10x20 wskocznych MU. Próbowałem jakieś wymyki "z rozbiegu", takie kołowrotki, a on powiedział - zrób tak: podciągnął się prawie do brody, przeniósł nogi nad drążkiem, potem biodra i praktycznie wykonał to bez dotykania drążka tułowiem.. Fajna mi pomoc.

W każdym razie - obczaiłem swoje braki.
Słaby brzuch (pod kątem wznosów nóg), podciąganie też kiepsko, a najlepiej to stoję z dipami w tej materii

Praktyka czyni mistrza.
Po cichu sobie myślałem, że MU ogarnę w tym roku (w te wakacje), ale chyba zbyt optymistycznie do tego podszedłem..

Drazekm, może coś doradzisz??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Owszem.musisz jeszcze zrzucic wage jestes za ciezki to jest powodem bolu lokci,tez tak mialem przy wadze 75 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nieprzystosowanie + spora waga = ból, a w dłuższej perspektywie uraz...
Coś tam powoli waga spada. Jak spadnie poniżej 72kg, to już będzie ZNAK! 73-75kg to ostatnio normalne wahania. Lepiej tak niż 75-78
Ale to raczej nie na urlopie.
MU nadal na widoku, ale nie tak hop-siup.. Nie kosztem zdrowia, bo jak stawy mi polecą, to juz w ogóle bieda będzie.
Będą elementy techniczne (dynamiczne), ale w mniejszej ilości jednak..

Menu na drążki:

- drążek nachwytem
- drążek podchwytem
- drążek neutralnie
- wiosłowanie ciałem

- dipy na poręczach
- dipy na drążku
- pompki na poręczach/podpórkach
- pompki na niskim drążku
- pompki na podłodze, po prostu.. różne. Ale to raczej jak trening w plenerze nie wyjdzie.

- wznosy kolan do klatki w zwisie na drążku
- wznosy prostych nóg w zwisie na drążku
- stopy do drążka T2B (kiedyś tam..)
- kółko ab wheel a co będę sobie żałował..?

+ dynamiczne wersje powyższych ćwiczeń

Ograniczę też liczbę serii. Co drugi dzień na drążkach to nie wyrobię z regeneracją. Znowuż, tak często jak teraz to też nie będę ćwiczył.. Wtedy dołożę.

Jak coś z plenerem nie wyjdzie, a będzie opcja treningu - to będą kettle

@Drazekm
jakieś konkrety pod kątem treningu?

W tutkach mówią o 10 podciągnięciach i 10 dipach na drążku jako wyjściowej bazie siłowej.
Nie ćwiczę typowo pod wytrzymałość - robię ile mogę z nadzieją, że będę w stanie zrobić więcej na kolejnych sesjach (na razie idzie w dobrą stronę; a czy nie piszę jak Ojan??). Siłą rzeczy - powtórzeń jest niewiele - i wychodzi jakbym "ćwiczył na siłę", przynajmniej podciąganie.
Stosunek mojej wagi do siły nie jest najlepszy, ale się poprawia - podciągam się coraz swobodniej, choć niewiele więcej i waga delikatnie spada.
Dipy w superseriach wchodzą po 6powt, więc też jestem zadowolony. Niedawno nie byłem w stanie zrobić 6x.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Jak się będziesz szarpał na hura, to i po zrzuceniu wagi możesz stawy rozwalić. Powoli progresuj, to stawy zdążą się wzmocnić i obniżenie wagi nie będzie warunkiem koniecznym do wykonania MU.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
No ja przy wzroscie 170 i wadze 75 kg robilem max 46 dipow i 26 podciagniec.Rade juz napisalem bedzie spadala waga to bedzie lzej,a zamiast superserii ja robilbym drabinki 1/2/3//4/5 do noeudanej proby tzn. jesl w jastepnej nue zribisz 6 to konczysz,przerwy jakie chcesz tak zeby dac rade.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium