SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 700057

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 590 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13152
No tak pytałem o atuty w stosunku do hantla który jest jednak bardziej popularny ,ale chyba jak ktoś łapie się za ketle a nie hantel to coś nim kierowało chyba że tylko to że nie miał hantli tylko kettla

Zmieniony przez - mareckizawada w dniu 2014-06-17 10:45:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Miałem sztangielki, gryfy i talerze.
I potem kupiłem kettla.. i kolejnego i kolejnego itd
I pewnie jeszcze kupię..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mareckizawada

Tak apropos , to myśle że właśnie takim sylwetkom jak wycisk to znaczy krępy niski, kettle nie służą bo wydaję mi się zaznaczam ,,wydaję ,, mi się , że kettle rozwizają bardziej mięśnie stabilizujące i wewnętrzne co nie służy takim sylwetce i jak bym chciał ,pokazać antyreklamę kettla pokazał bym wyciska .


Marecki idealnie trafiłeś w sedno.Odważniki kulowe(wersje powyżej 32kg),dźwiganie worków ciężkich pow.50kg. Opieranie treningu siłowego na ciężkich martwych ciągach,przysiadach.Budują mięśnie stabilizujące co w konsekwencji prowadzi do masywnienia sylwetki bardziej pod typ masywnego zapaśnika niż sylwetkę typu fitness lub typ kulturysty naturalnego gdzie ważne są proporcje zawarte w literze V szczupła talia szerokie barki wraz z mięśniami najszerszymi grzbietu.Dlatego wielu kulturystów unika martwych ciągów i ćwiczeń jednorącz z dużym ciężarem właśnie dlatego by nie budować masywnej sylwetki typu zapaśnik lub strongmen.A mnie podobają się sylwetki masywnych strong menów dlatego wybrałem opcję treningu dla kieszonkowych strong menów czyli siła , masa,wytrzymałość bez uprawiania zapasów czyli =odważniki plus kilka dodatków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale z drugiej strony zaprzeczeniem tego co napisałem może być sylwetka duke of bugajewo lub ekipa z Zielonej Góry od Walusia mężczyźni bardzo silni a większość z nich to szczupłe chłopy tak zwana "szczupła siła"- chudy ale byk.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
No, to postaram się nie wychodzić poza 24kg :) I ponad 5powt..
Chyba, że w pressach.. Będzie sylwetka V, albo nawet X Zarysy już są.. Po tych ciężkich cleanach (powiedzmy ciężkich, ale takie sety po 6x z 2x20kg już czułem) - to mi kaptury troszkę wysadziło (albo nauczyłem się je napinać).

Żona mi mówi, że to taki baryłkowy typ budowy od tych kettli - a, widziała filmik Duke'a i powiedziała, że możemy sobie ręce podać jeśli chodzi o sylwetkę..

Ale przyznajcie sami - taki ciężki bent press robi wrażenie.

Chyba nikt nie robi 3x12 bent-pressów??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
panteon

Chyba nikt nie robi 3x12 bent-pressów??


Dla mnie to trochę defilada i pokaz, a nie ćwiczenie. Inaczej: nie mam dostatecznej gibkości i mobilności tułowia żeby nimi wspierać wyciskanie ciężkiego odważnika. Wygląda poważnie i jest poważne, ale nie dla mnie. Na razie

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Miałem na myśli budowanie mięśnia w rejonie korpusu.
Gibkość jest chyba ważniejsza, bo zawsze można by lżejszy odważnik wyciskać. Sama siła, to mało...
Kilka razy próbowałem, ale z lekkim odważnikiem tak kaleczę, że to nie jest bent-press, a z ciężkim się boję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 590 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13152
orzegów
Ale z drugiej strony zaprzeczeniem tego co napisałem może być sylwetka duke of bugajewo lub ekipa z Zielonej Góry od Walusia mężczyźni bardzo silni a większość z nich to szczupłe chłopy tak zwana "szczupła siła"- chudy ale byk.
No różne są gusta , dle mnie sylwetka Wyciska nie do przyjęcia ,no ale że duke of bugajewo jest szczupły to już nie kwestia gustu, ja mam kilka centymetrów mniej w pasie przy 106 kg i 194 cm ,sorry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
W porównaniu do Duka, to jestem kilka cm niższy, ważę kilka kg mniej i w pasie mam kilka cm mniej.

Różnie ten pas można mierzyć - ja mierzę:
- na kościach biodrowych - BIODRA
- na pępku - PAS
- nad pępkiem w najwęższym miejscu - TALIA
(wszystko w okolicach +/-85cm)

I to są takie moje 3 punkty pomiarowe, które monitoruję.

Bicek większy, przedramię ciut mniejsze, klatka prawie taka sama, uda podobnie (ciężko mierzyć, bo zawsze inaczej wychodzi!). WOW - łydkę ma jak udo!! Ja mam 36/37cm..

Proporcje w miarę podobne, tylko brzuch mi sterczy i nie mam wypracowanej klatki piersiowej..

W ogóle jak tak na swoje filmiki patrzę, to wyglądam dosyć szczupło!
A niby kamera pogrubia.
Gdyby zniwelować mój brzuch, to byłoby OK - nie piszę tutaj o mięśniach, tylko o fałdzie..

Wiecie - LOOK GOOD NAKED
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 294 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2751
dla mnie wyglad to rzecz drugoplanowa, albo nawet i trzecioplanowa
mi tam na tym tak zalezy, ze mi sie nie chce nawet specjalnie diety trzymac ;]
wyglad sie robi przy okazji, nie wyobrazam sobie takiej sytuacji ze mialbym cwiczyc po to zeby wygladac
sila, wytrzymalosc, umiejetnosc - wiecej mi do szczescia nie potrzeba :]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium