SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 700084

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Mam!
Mam pomysł, żeby znaleźć pomysł. I tak się z tym bujam od kilku miesięcy, a może nawet lat..
Jak Wycwiel wkroczył na SFD, to zaiskrzyło. Tylko jakoś mi czasu/energii brakuje.
Kettle na klatkę piersiową średnio działają. Nie działają... Nie ma co wydziwiać z jakimś wyciskaniem na podłodze. Choćbym chciał, to kettlami klaty nie przećwiczę.
Fajnie, jakby pompki stały się jakąś taką rutyną, czy rozgrzewką, ale żeby nie kolidowały z główną częścią treningu.
Ile robisz na rozgrzewce tych pompek?
Jak mi się zdarzy, to maks 3x10. Zawsze coś, ale na jakikolwiek rozwój klaty nie ma co liczyć. Już mi lepiej robić pompki na koniec treningu - 3-4 serie do "maksa -1". Ale na koniec treningu to wiadomo - możliwości nie te i jak na początku mogą wpaść powiedzmy 3-4x30-25, to na koniec 3x25-15.. CO LEPSZE DLA ROZWOJU KLATY??
3-4 serie do oporu, ale jak widać - czas treningu ma znaczenie.

Na razie wprowadzam kółko na brzuch - już mnie tak nie masakruje jak kiedyś (5x5 i 5dni zakwasów w trickach i brzuchu). Z pompkami też bym zaczął ostrożnie. Jednak nie w dniu kettli. Może jakoś z tym kółkiem bym połączył. Kółko zajmuje kilka minut. Pompki by pasowały "na dobitkę".
Myślę o pompkach na podpórkach, a jak już podpórki, to może właśnie dodatkowo L-sit, czy sam nie wiem..Lepiej zacząć powoli i dokładać, niż złapać milion pomysłów i po kolei z nich rezygnować

Po weselu jestem. Tydzień dojadałem, kolejny tydzień też sobie folguję. Waga najpierw fajnie się trzymała w okolicach 72kg, ale już zaczyna rosnąć. 73kg to pomarańczowe światło dla mnie.
Mało ćwiczę.
Apetyt dopisuje
- zwłaszcza w taką pogodę. Muszę jakieś restrykcje narzucić, ale żadne celibaty/abstynencje.. nie mam pomysłu.. nie kupować śmiecia! jak częstują - degustować! będzie mniej kalorii i po taniości - będzie na kettla
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Różnie, od 2 do 5 serii, 10-15 powtórzeń. Na przemian z przysiadami w tej samej ilości. Krótkie przerwy albo bez przerw, zależy od samopoczucia w danym dniu. Zwykłe popmki robię wolno w dół, zatrzymanie, szybko w górę. Z rękami na kettlach (na rączkach) jakoś mi ostatnio nie leży - jakieś dziwne napięcia w ramionach i górnej klacie. Czasem też w staniu na rękach. Chciałbym też w staniu na rękach na kettlach, ale to wyższa szkoła jazdy.

Przydałaby się jakaś rozpiska albo jakiś cel sobie ustalić, oczywiście równolegle a nie kosztem kettli. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
CEL: POMPOWAĆ!

Spróbuję połączyć kółko i pompki w jednej minisesji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Pompki - dobry wybór o tym wiedział już cesarz Konstantyn bardzo dawno temu. I w brew temu co tu na forum wyczytałem o małej skuteczności tego ćwiczenia w kształtowaniu klatki jestem przeciwnego zdania. Oczywiście wszystko się rozbija o ilość i sposób wykonania. Najlepsze efekty dają pompki wykonywane na podwyższeniu np.na trzech taboretach z pełnego rozciągnięcia klatki chyba nazywaja to szwedkami.
Najlepiej wystartować na jakiś zawodach a póżniej pracować nad poprawą wyniku na kolejnych to jest najlepsza metoda do zachowania systematyczności wykonywania jakiegoś ćwiczenia a na pewno pompek które możesz wszędzie robić .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
E, no, żeby zaraz zawody.. Raz na ruski rok robię test maksa w pompkach i mi wystarczy. Nie chcę pompkami przesłonić sobie kettli Nie mogą mi kolidować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Jak Ci to może kolidowac weż przestań.To prędzej mógł by powiedzieć że mu coś koliduje z treningiem zwyciężca konkursu pompek na komendę bo to zawodnik WL. I nie wiem po co ta obawa przed zawodami spróbuj raz i zobaczysz o co chodzi .Własnie ten raz w roku zrób sprawdzian na zawodach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Wyciskanie pochylone - 20,24,28,32
Rwania - 20,24,28


Nie będzie szczegółów treningu, bo pomieszanie z poplątaniem..

Czym są rekordy bez multimediów w dzisiejszych czasach !!??








Pierwszy raz! Bariera jak widać była w głowie, bo spokojnie wchodziło. Nawet na początku ten wymach był niepotrzebny.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12128 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130998
Wyglądasz (mimo wszystko ) na kawał chłopa a nie na 70kg chłopka
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
ojan
Wyglądasz (mimo wszystko ) na kawał chłopa a nie na 70kg chłopka

Tez to juz dawno zauwazylem,ale nie wiedzialem czy napisac bo kolega sie redukowal,a tu chyba kamera dodaje wiele kg chyba ze w Panteona przypadku wizualna puszystosc niewiele wazy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
70kg chłopek to na pewno nie ja!! Pewnie bliżej mi do 75 (mam nadzieję, że z tej niższej strony!).
Redukowałem na wakacje, a ostatnio - trochę pod garnitur (72kg wystarczyło, bo brzuch nieco zmalał), i pod zakład (-70kg).

Kamera - może i coś dodaje. Mam jasną karnację i słońce świeciło.. to trochę zmienia.
Najważniejsze jest to, że kamerka stoi na stoliku na wysokości ud - i daje to taką perspektywę, że jestem niemal jak szafa. Pewnie dlatego Ojan pisze o kawale chłopa
Jeszcze w tle róg pomieszczenia i jakby strzałki na suficie.




Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-10-09 18:12:58
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium