W minioną niedzielę w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness mniej prestiżowych federacji IBFF & WPF. Być może pamiętacie z zeszłego roku oburzenie Mariusza Tomczuka, który stwierdził, że "został w.... jak sz...a". Poniżej link dla przypomnienia:

ZOBACZ: Mariusz Tomczuk w federacji WPF "zostałem w.... jak sz...a"

W tym roku było jeszcze ciekawiej. Maciej Ropiak na swoim profilu na Facebooku podzielił się swoimi wrażeniami z zawodów i opisał pewną niedopuszczalną sytuację, która miała miejsce. O co chodzi? Ropiak po dotarciu na miejsce zawodów dowiedział się, że jeden z zawodników w jego kategorii to sędzia, który jeszcze tego samego dnia oceniał innych zawodników, w tym swoich podopiecznych. Dawid Czechowicz, bo o nim mowa, po prostu zdjął garnitur, wysmarował się bronzerem i wyszedł na scenę zgarniając overall. Czechowicz niejednokrotnie krytykował Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, często zarzucając rzeczy, które nie miały miejsca, robiąc tym samym tzw. czarny PR. Wpis i komentarze możecie przeczytać tutaj:

Fitplota nie ocenia poziomu zawodów federacji WPF, ale sami przyznacie, że nie do końca taka sytuacja, gdzie ktoś sędziuje zawody, po czym rozbiera się i smaruje bronzerem, jest mocno zaskakująca. Można wręcz powiedzieć, że niedopuszczalna…

Komentarze (4)
dmq92

Sedziowal inne zawody a w innych startował. Kogos chyba dupsko boli bo pozamiatal haha. A forma nikt podjazdu nie miał.

6
Dejwikkk

oceniał swoich podopiecznych - mój jedyny podopieczny który startował w debiutach byl oceniony przeze mnie na 4 miejscu, a zajął... 3 :-)) , po drugie moja nota nawet by się nie liczyła, bo jasno mi powiedziano, ze w tym momencie nie jestem brany pod uwagę jako panel, he :-)

Reszta moich podopiecznych, jak i ja startowała... w mistrzostwach Polski, oddzielnej imprezie jak dmq wspomniał. Ja sędziowałem debiuty - nie mistrzostwa Polski.

Na mistrzostwach Polski był... inny panel sędziowski :-)

A co do „krytykowania związku” -
Od dłuższego czasu powtarzam troszkę inne słowa, nawet wczoraj na live powiedziałem, ze IFBB jest nadal najlepsza amatorska federacja w Polsce.

Pozdrawiam :-))

3
natalijka

brzydka manipulacja słowem.
Fakty są inne.
Byłam tam , startowalam, z Dawide również rozmawiałam jak i iinnymi sędziami.

W siedlcach odbywały się tego dnia DWIE imprezy sportowe.
Debiuty i MP.
Dawid sędziował Debiuty, a startował w MP.
w czym problem?

Jakby MP odbywała się innego dnia lub w innym miejscu to nikt by nie robił takiego hallo

3
alex2007

Ten cały Dejwik to nowa gwiazda instagrama, nie ma dnia bez kilku postów/fotek. Taniec z gwiazdami czeka na ziomka :-) A co do tego że sędziował a później wystartował? Sędziował debiuty a wystartował w MP, więc problemu nie ma i raczej ktoś tu sensacji się doszukuje na siłę .

6