SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Częściowy podrzut, high pull i power clean - jak wykonywać?

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15897

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Witam!

Zastanawiałem się jak duże zastosowanie w poprawie podrzucania sztangi ma wykonywanie częściowego siłowego podrzutu. Ostatnio włączyłem to ćwiczenie do mojego planu treningowego i w ciągu zaledwie kilku miesięcy poprawiłem podrzut o dwadzieścia kilo, nie mówiąc już o tym, że mięśnie czworoboczne zostały nieźle pobudzone do wzrostu. Czy też wykonujecie to ćwiczenie, a jeżeli tak, to jak często i z jakim obciążeniem?

Wesoły wegan :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Program, który wykonuje zakłada wykonywanie pięciu powtórzeń, raz trzech i raz ośmiu - także raczej odpada

Tak w ogóle, to czemu nie ma tutaj niczego o olimpijskim rwaniu sztangi? Nikt tego już nie robi czy jak?

Zmieniony przez - Kruszek w dniu 2006-11-14 14:14:32

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 944
W przypadku zawodnikow trenujacych pc moze zmniejszac dynamike i raczej "profesjonalisci" nie robia silowego podrzutu. Jest natomiast stosowany u poczatkujacych zawodnikow, zeby na bardzo malych ciezarach uczyc poprawnej techniki. Raczej nie stosuje sie go w celu rozwoju sily,bo zbyt duze ciezary moga zle wplynac na technike:)
Natomiast trenujacy "rekreacyjnie" moga go stosowac w celu rozwoju ogolnej sily.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Tyle chciałem wiedzieć, czyli jest to coś w sam raz dla mnie

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 607 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3397
Częściowy siłowy podrzut - co to jest???
dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
http://f.sfd.pl/sb.asp?w=400&p=1/images2002/20021117133715.jpg

W trakcie wykonywania tego ćwiczenia jednocześnie pracują kark, grzbiet i barki.
Pozycja: Najpierw zdejmijcie sztangę ze stojaków lub podłogi i unieście na wysokość ud. Dłonie powinny trzymać gryf na szerokości barków, nogi są złączone, kolana wyprostowane a klatka wypięta do przodu.
Wykonanie: Następnie unosicie sztangę do poziomu talii - ramiona zaczynają się zginać w łokciach, ale nogi pozostawają w miarę możliwości proste. Teraz nastawić się trzeba na ściąganie mięśni czworobocznych i obracając nadgarstki wypychać jednocześnie łokcie do przodu i udźwignąć sztangę na wysokość podbródka
. W końcowej fazie ruchu wasze palce powinny być skierowane ku sufitowi. Następnie odwróćcie nadgarstki i powróćcie do pozycji startowej po czym możecie powtórzyć całą operację.

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 607 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3397
dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
High pull & power clean

Czy ktoś może mi powiedzeć, jak dokładnie wykonuje się ćwiczenie high pull oraz power clean? Czy w high pull'u ciążar po każdym powtórzeniu wraca na ziemię, tak jak w martwym ciągu, czy też z pozycji stojącej podrzuca się sztangę na wysokość obojczyków? Czy w power clean konieczny jest przysiad za sztangą, którą akurat zarzuca się na barki? Bo przyznam, że wolę wersję tylko z lekkim ugięciem nóg...

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 607 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3397
power clean to normalny podrzut, ale lapiesz sztange na barkach przy lekko ugietych nogach, a nie w pelnym przysiadzie
power snatch - taki sam odpowiednik rwania

http://www.exrx.net/WeightExercises/OlympicLifts/HighPull.html

http://www.exrx.net/Lists/PowerExercises.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 944
High pull & power clean

Czy ktoś może mi powiedzeć, jak dokładnie wykonuje się ćwiczenie high pull oraz power clean? Czy w high pull'u ciążar po każdym powtórzeniu wraca na ziemię, tak jak w martwym ciągu, czy też z pozycji stojącej podrzuca się sztangę na wysokość obojczyków? Czy w power clean konieczny jest przysiad za sztangą, którą akurat zarzuca się na barki? Bo przyznam, że wolę wersję tylko z lekkim ugięciem nóg...

High pull- mozesz odkladac sztange na ziemie albo zatrzymac ja w jakims punkcie i z tego miejsca zaczac nastepne powtorzenie (np. ponizej kolan). Bedac w pozycji wyprostowanej ciezko jest nadac sztandze odpowiednie przyspieszenie.

power clean- mozesz robic bez przysiadu tylko z ugieciem nog (tzw. zarzut na wysoko.)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
No, o to mi chodziło - choć już trochę za późno, bo podszkoliłem technikę w tych ruchach, pora teraz włączyć je do planu, oj będzie się działo

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 739
Pamiętaj nie wykonuj więcej niż 3 powt.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakieś zawody 24 wrzesnia w Łodzi

Następny temat

PUDZIAN TO PRZY NIM KRASNAL

WHEY premium