SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podrzut

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6060

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1744
Witam Panowie!

Moje pytanie będzie skierowane głównie do doświadczonych ciężarowców. Otóż od pewnego czasu zacząłem trenować podnoszenie ciężarów. W związku tym naszło mnie kilka wątpliwości co do treningu i jego zasadności. Jesli chodzi o podrzut: postanowiłem trenować seriami... Robię dwie serie. Wpierw z ciężarem takim jaki podniose 5 razy w 5 seriach... nastepnie z ciężarem który podniose 7 razy w 5 seriach. Wygląda to tak, że podrzucam sztangę i wyciskam do góry, lecz nie za kark a przed siebie... i teraz pytanie... czy w zwiazku z tym moge nabawic sie jakiejs kontuzji? jesli tak prosił bym uprzejmie jakich zmian w nim dokonac jesli chodzi tylko o tą część treningu...

Pozdrawiam emtrx
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 739
Podrzut wyczysz tak:
50% - 3 powt.
60% - 2 powt.
70% - 2 powt. x 3 serie
80% - 2 powt. x 3 serie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1744
Przyjaciele, pomóżcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
Z przykrością stwierdzam że podnoszenie ciężarów to nie moja brocha.
Chociaż zastanawia mnie fakt,że zacząłeś trening ciężarowy bez wsparcia trenerskiego.W tej dyscyplinie trener i pomocnik jest nieodzowny.

Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2006-09-13 15:16:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1744
Rozumiem Wzorku...

Niestety żaden trener mnie nie chciał przyjąć, bo już nie te lata... Poza tym nie mam aspiracji na aż tak wielkie ciężary... moim celem póki co jest podrzucic 100kg przy wadze 75kg...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 226 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4876
To takze niejest moja dyscyplina, ale na treningach robimy podrzut i rwanie i zastanawia mnie to jak napisałeś, że nierobisz podrzuty zza karku tylko z przodu. A gdzie widziałeś że sie robi zza karku ???
Oświeć mnie jak możesz bo sam sie gubie :D?

" ...So now you see the light
Stand up for your rights... " Bob Marley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1744
Z tym podrzutem zza karku chodzilo mi bardziej o wykonywanie powtórzeń z wyciskania sztangi zza karku... coś w stylu wyciskania na barki... sorki za zamieszanie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 944
jezeli chodzi o zmiany to:
zmniejsz liczbe powtorzen i serii np.6 serii powtorzenia od 5 do 3 nawet 2. Zeby uniknac kontuzji powinienes nie odchylac sie do tylu podczas wyciskania, ponadto rob cwiczenia na miesnie brzucha i prostownikow.
napisz jakimi ciezarami trenujesz i od jak dawna,to cos wiecej pomyslimy. pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 944
dopiero zauwazylem ze robisz tylko 2 serie;) troche malo-rob conajmniej 3-4 serie np:
1-50%maxa 5 powt
2 70% 4 powt
3 80% 3 powt
4 80% 3 lub 85% 3-2 powt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 607 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3397
tu jest przykladowy trening zawodowca (Pyrros Dima)




oczywiscie nie nasladuj go dokladnie (jako poczatkujacy), ale on robi nie wiecej niz 2 powtorzenia w serii

masz gumowe krazki i dobra sztange, zeby zrzucac na pomost?
jak nie, to nie trenuj tego sportu

sprobuj dowiedziec sie czegos od tych trenerow, ktorych juz pytales
oni pewnie pozwola ci obejrzec trening, a jak umiejetnie do nich podejdziesz, to moze dadza ci pare rad, przycisnij ich troche
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1744
Dziekuje za wszelkie rady! Po kilku tygodniach cwiczen sam juz doszedlem do podobnych wnioskow... a mianowicie... brak gumowych otoczek i dobrego pomostu ... boje sie troche o siebie dlatego przerwalem treningi i bez profesjonalnego przeszkolenia to nie ma nawet co marzyc o powrocie dla nich ale nie powiem... bardzo mi sie sport spodobal znacznie bardziej pociagajace jak dla mnie niez wyciskanie na klate
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 607 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3397
mozesz dosc bezpiecznie rwac i podrzucac dwa ciezarki zamiast sztangi
ja tak trenuje
mniejszy ciezar, bez schodzenia do przysiadu, mozna robic wiecej niz 2 powtorzenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wiązów-11.IX.2006

Następny temat

Strong Man - Bytom 09.09.2006

WHEY premium