Ostatnie dni przed tymi zawodami okazały się być bardzo gorące dla PZKFiTS oraz klubu Olimp Zabrze, gdyż… główny organizator tej imprezy zawiódł na całej linii, wycofał się i zniknął. Koniec marzeń o Schwarzenegerze, „Spodku”, targach i milionach dolarów (niektórzy mają zbyt bujną wyobraźnię).

Niestety, odbyło się to dopiero na 3 dni przed imprezą i jej organizacja stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Jednak prezes Olimp Zabrze, Pan Jerzy Szymański, wspierany przez córkę Monikę, stanęli na głowie, aby impreza się odbyła i załatwili nie mniej atrakcyjne lokum: Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu. Od kilku lat zastanawialiśmy się w PZKFiTS jaką imprezę można by w tym pięknym obiekcie zorganizować, aż tu zwykły los przyniósł niespodziewane rozwiązanie.

Tak więc Diamond Cup Katowice został przeniesiony do Zabrza, ale to tylko 18 km dalej i cały czas w obrębie katowickiej (śląskiej) metropolii. Reszta założeń pozostaje bez zmian. Pomimo tego, że na tej imprezie nie są przyznawane punkty do Rankingu IFBB (z powodu opieszałości organizatora zbyt późno została zgłoszona do kalendarza IFBB i Nordic Cup w Lahti był pierwszy), zgłosiło się na nią ponad 180 zawodników i zawodniczek z 15 krajów.

Pomimo to, na scenie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zobaczymy wiele gwiazd międzynarodowej klasy, zajmujących czołowe miejsca w Rankingu IFBB 2018.

Bikini Fitness: do walki o nagrody finansowe ruszają; Ewa Gulik (11 miejsce w Rankingu), Magdalena Stawisinski (14 miejsce) i Olivia Cambalova (17 miejsce). Do tego dochodzi wicemistrzyni Europy Anna Woźniakowska, zawsze groźna finalistka Mistrzostw Świata, Katarzyna Dmochewicz, 5 na ACE Zuzana Kardasova i mająca ostatnio świetną passę Marta Mila. Wracają na scenę Małgorzata Mączyńska i Sylwia Sobota. W związku z tym, kategoria +169 cm zapowiada się rewelacyjnie: Stawisinski, Mila, Mączyńska, Pyszka-Bazan i jeszcze kilak zawodniczek z krajowej czołówki, nie mówiąc już o open.

Kulturystyka: bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w wagach ciężkich. W kategorii do 90 kg pojawi się 4 w Rankingu Wasyl Remizow oraz 6 – Krzysztof Skryplonek. Ponadto, będący ostatnio w świetnej dyspozycji Rafał Filipczuk oraz zaczynający jesienne starty Bartosz Kowalski i Marcel Przyszlak. W kategorii 100 kg wystąpi rewelacyjny zwycięzca Arnold Classic Europe Mateusz Zagórowski oraz Tomasz Kornalewski i ciekawie zapowiadający się gość z Kirgistanu, Witalij Kożuchow. Weryfikacja tak się potoczyła, że w jednej wadze, do 100 kg, spotkają się: Zagórowski, Kornalewski, Filipczuk, Remizow, Koukal, Kożuchow i Kowalski. Już wejście do finału nie będzie łatwe!

Kulturystyka klasyczna: wielkie gwiazdy to wicelider Rankingu Mariusz Żaba, zwycięzca ACE w open Tomasz Marzec oraz 12 w Rankingu Karol Rogaczewski. Ponadto rewelacyjny junior z Białorusi, zwycięzca z Warszawy i Barcelony, Rusłan Dronczanka i kilku zawodników ze ścisłej krajowe czołówki, m.in. Szymon Karelus, Ariel Bąk, Piotr Jurczewski, Damian Kosiec, Dawid Cnota.

Fitness plażowe: w ostatniej chwili, 3 zawodnik Rankingu, Piotr Majchrowicz zrezygnował ze startu w Katowicach i zdecydował się na wyjazd do Lahti, gdzie powalczy o punkty w Rankingu i spróbuje odrobić stratę do zajmującego 2 miejsce Enrique Gutierreza, który w ten weekend nie startuje. W Zabrzu startuje natomiast 8 w Rnkingu Adam Piwko. Plus wicemistrz świata juniorów Marcin Zganiacz, 5 na ACE Dennis Rossmanek i czołowi polscy zawodnicy, mający już niezłe wyniki międzynarodowe: Szymon Łokaj, Oskar Tchórzewski, Tobiasz Rusek, Patryk Majchrzak, Filip Niegowski, Jakub Obara czy Lukasz Majkut.

Fitness sylwetkowe: pierwszy tegoroczny start aktualnej wicemistrzyni świata seniorek i mistrzyni świata weteranek w open, Katarzyny Dudek. Ponadto, 3 na ACE Jana Szyrokich i prawie cała polska czołówka: Ewelina Dołhańczuk, Aneta Heluszka, Julia Cugier czy Tamara Szczęśniak.

Wellness: 8 w Rankingu Wiktoria Szczerbakowa i 9 – Dagmara Dominiczak oprócz walki między sobą, będą musiały odpierać ataki wysoko notowanej Tatiany Naddennej oraz polskich gwiazd: Doroty Szwedy i Anny Laskowskiej.

Listy startowe:Komentarze (0)