Wellness - nowa kategoria stworzona z myślą o zawodniczkach o “mocniejszej” kobiecej budowie, wywodzi się z Brazylii. Królują tu słynne na całym świecie “brazylijskie pośladki” (pełne, duże, kuliste) oraz mocno zbudowane nogi, których długość, w wydaniu brazylijskiego fitnessu, optycznie i skutecznie skraca charakterystyczne obuwie z zakrytą piętą i paseczkiem wokół kostki. Nieco odmienne Europejskie gusta preferują długie smukłe nogi i proporcjonalnie ukształtowane pośladki. Sądzę, że ta kategoria potrzebuje trochę czasu, aby docenić i uwzględnić “brazylijski” typ budowy, a także by wytrenować prawdziwe “europejskie wellness”, mieszczące się w kanonach rodzimych trendów. Pierwszą reprezentantką naszego kraju, która wspaniale odnalazła się w tej kategorii i zajęła medalowe miejsce na Mistrzostwach Świata, jest Dagmara. Zaprezentowała kobiecą sylwetkę o dobrych proporcjach pionowych i poziomych, bardzo dobrym tonusie mięśni i skóry.

W “postawie przodem” obręcz barkowa jest szeroka w stosunku do bioder i wąskiej talii. Uda mają delikatne rysy mięśni czworogłowych i krawieckich. Są wypełnione mięśniami na całej długości. “Nieduże kolanka” optycznie podkreślają objętość mięśni nóg.

“Bokiem” szerokość barków podkreśla bardzo wąską talie i ładną linię bioder oraz nóg. Widoczna jest smuga biodrowo-piszczelowa, oddzielająca mięśnie czworogłowe od dwugłowych.

“Tyłem” – plecy mają kształt litery V, charakterystyczny rysunek przedstawiający tylne aktony barków, mięśnie czworoboczne, obłe większe i mniejsze, wąski pas i bardzo ładnie “ułożone pośladki” - wysokie, pełne, oddzielone od uda.

Piękna dziewczyna i piękna sylwetka doceniona na prestiżowych zawodach. Niewątpliwie Dagmarę czeka dalsza praca, która powinna obejmować doskonalenie gęstości i “dojrzałości”, struktury, a także objętości mięśni. Z zachowaniem nienagannych proporcji. Wybrany kierunek działania wygląda na właściwy - pełne kobiece kształty “wiolonczeli”, obejmujące charakterystyczne wcięcia i wygięcia, to prawdziwe wellness.

Prezentacja zawodniczki jest bardzo dobra, płynna, pełna wdzięku, uśmiechu, “scenicznego blasku”, który niewątpliwie z ogromną mocą “zadziałał” na publiczność, bowiem być zauważoną w światowej stawce to ogromny triumf i uznanie. Wspaniały sukces naszej “polskiej blond wellness”.

https://www.youtube.com/watch?v=LRw6GOECe9E

Komentarze (0)