Wiek weteranów w kulturystyce mężczyzn to +40 lat, poziom sportowy panów startujących w zawodach jest bardzo wysoki. Trenują przez większą część swojego życia, mają żelazne zasady, sprawdzoną wiedzę, a życie w reżimie (treningowym, żywieniowym) to ich naturalne środowisko.

Kuba jest przedstawicielem tej grupy, to bardzo utytułowany zawodnik, z ogromnym wieloletnim doświadczeniem, można by się uczyć od niego właściwie wszystkiego, co związane z kulturystyką, zarówno technik treningowych, sposobu żywienia, prezentacji… itd.

Po wielu latach rzetelnych treningów gęstość mięśni, separacja, jakość nie pozostawiają już wiele do życzenia. To zawodnik o smukłych długich mięśniach, dobrych proporcjach poziomych i pionowych, szerokich barkach, wąskiej talii w stosunku do obręczy barkowej.

W pozie „bicepsy przodem” widoczne są wszystkie szczegóły, ramiona „wyreparowane” (biceps, wyższy niż bark), mięśnie proste brzucha, zębate przednie (w tej pozie rozciągnięte) - są dobrze widoczne. Mięśnie nóg mają dość smukły kształt, ale są wszystkie możliwe – mięśnie czworogłowe, krawieckie, biodrowo-lędźwiowe, przywodziciele, mięśnie są głęboko prążkowane.

Poza „najszersze grzbietu przodem” podkreśla proporcje, tułów ma kształt odwróconego trójkąta.

Bokiem - wszystkie prezentowane mięśnie prążkują się, barki - oddzielone wszystkie aktony i prążki w obrębie poszczególnych, klatka piersiowa, triceps, pośladki, widoczny naprężacz powięzi szerokiej, pasmo biodrowo-piszczelowe oddziela mięśnie czworogłowe (gdzie rysuje się obszerny boczny i prosty uda) oraz dwugłowe, w obrębie łydek widać dużo szczegółów (piszczelowy, strzałkowy, płaszczkowaty, brzuchaty).

Tyłem – w formie z Mistrzostw Świata widok jest naprawdę wyjątkowy (skóra przylega bezwzględnie do suchej tkanki mięśniowej) ramiona są nieprawdopodobnie „pocięte”, struktura włóknista mięśni naramiennych jest imponująca. Mięśnie dwugłowe ramion, ramienny oraz poszczególne głowy tricepsów są od siebie oddzielone, na plecach zawodowa separacja - czworoboczny, obłe większe i mniejsze, nadgrzebieniowy, widoczny środek pleców, miejsce przyczepów najszerszych grzbietu i powięzi krzyżowo-lędźwiowej, a także grzebień biodrowy. Prążki mięśni pośladkowych wybitnie wyraźne, a mięśnie pośladkowe wielkie oddzielone od uda, „jasno” można określić miejsce przyczepu końcowego na kości udowej. Tylna część uda z kompletną separacją - widoczne mięśnie dwugłowe, półbłoniaste, półścięgniste, smukłe i przywodziciele, podkolanowe. Brzuchate łydki dzielą się na dwie głowy.

Poza “mięśnie brzucha i ud” to „kumulacja anatomicznych szczegółów” (polecam studentom AWF do nauki anatomii…).

Prezentacja rutynowa, wzorcowa, dobra, „szeroka”, spokojna, opanowana...

Podsumowując: „elita i najwyższa półka” zawodników amatorskiej kulturystyki światowej, dojrzałe, dopracowane mięśnie w najmniejszych szczegółach, zresztą Kuba słynie z umiejętności uzyskania i zaprezentowania wyjątkowo dobrej –suchej formy startowej. Samego Kubę zapewne satysfakcjonowałaby większa masa mięśniowa. Tak to już jest w naszym sporcie - nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej...

Źródło: facebook.com

https://www.youtube.com/watch?v=9DO_rioI0EE

Komentarze (0)