W sportach sylwetkowych to forma startowa bezdyskusyjnie podlega ocenie, jednak chcąc nie chcąc, „men’s physique” to kategoria dla „przystojniaków”. Patrząc na poszczególnych zawodników „obejmujemy” sylwetkę całościowo (proporcje, forma startowa, estetyka, wrażenie itd.), osobowość sceniczna dopełnia nam całość.

Piotr doskonale odnalazł się w tej kategorii, o czym świadczą liczne sukcesy. Jest to zawodnik o dobrych proporcjach pionowych i poziomych, ma szeroką obręcz barkową, wąską talię, w obrębie której widoczne są mięśnie zębate skośne i proste brzucha. Dużym atutem jest mała objętość jamy brzusznej (tzw. zapadnięty brzuch), co dodatkowo optycznie zwęża talię.

Klatka piersiowa ma dość dużą powierzchnię, jednak dość „szczelnie” wypełniona jest mięśniami, zwłaszcza w części obojczykowej. Pomimo opuszczenia jej w pozie bokiem (by dokładnie pokazać mięśnie brzucha) jest pełna.

W pozie bokiem - bardzo dużą rolę odgrywa wąska talia i „wklęsły” brzuch, podkreślając proporcje poziome, widoczne są wyraźnie mięśnie skośne i proste brzucha.

Tyłem - prawidłowy „rysunek” pleców, mięśnie naramienne tylni akton, czworoboczny, obłe większe i mniejsze.

Forma startowa odpowiednia. Piotr jest właściwym zawodnikiem we właściwej kategorii. Zapewne dalszy rozwój powinien dotyczyć doskonalenia proporcji, a także „ kulistości i pełności i gęstości poszczególnych mięśni, nie zwiększając znacznie ich rozmiarów. Dobra prezencja, bardzo dobra prezentacja, przemyślana praca na scenie, doskonała fryzura, zadowolenie i uśmiech pozytywnie wpływają na widza. Zapewne kolejne sukcesy przed Piotrem, pozostaje trzymać kciuki.

Komentarze (2)
GieKa70

Ocena: Bocian. Nie wiem jaka to kategoria, ale po krótkim ciele pragnę przypomnieć, że facet zaczyna się od 180cm.

1
AdamZx

Chłopie a co ma wzrost do rzeczy zobacz np.Karol Małecki zjada te twoje 180

0