Kulturystyka to świadome budowanie i kształtowanie ciała. Myślę, że wyniki zawodów w ostatnim czasie dają nam czytelne informacje dotyczące kierunku rozwoju tej dyscypliny. A mianowicie – budowanie możliwie dużej masy mięśniowej, przy zachowaniu pożądanych proporcji poziomych i pionowych, a więc sylwetka doskonała, przy jednocześnie maksymalnie możliwym zredukowaniu tkanki tłuszczowej. Estetyka i dokładność prezentacji podnoszą na pewno poziom sportowy zawodnika.

Łukasz pojawił się w tym sezonie prezentując proporcjonalną sylwetkę oraz wysoką formę startową. Szczegółowo wygląda to tak:

Przodem poza „line up” - świetne wrażenie robi szeroka obręcz barkowa, kuliste mięśnie naramienne i mięśnie ramion, wąska talia.

W pozach przodem - bicepsy przodem - pełne na całej długości brzuśca od przyczepu do przyczepu, oddzielone mocno od tricepsów. Klatka piersiowa i mięśnie brzucha rozciągnięte, w tej pozie głęboko zaznaczone. Dobrze prezentuje się wąska talia. Mięśnie nóg są pełne, rozwinięte w górnej części od samego biodra, mięśnie czworogłowe z głęboką separacją - wszystkie głowy czworogłowego uda oraz mięśnie krawieckie i przywodziciele. Proporcjonalna, „wysoka” łydka.

W pozach bokiem obręcz barkowa prezentuje się wyjątkowo. Kulistość mięśni naramiennych, ich nieprzeciętny kształt wpływa pozytywnie na „fotograficzne” widzenie i odbiór całej sylwetki. Mięśnie ramion w dobrych proporcjach biceps i biceps. Klatka piersiowa z tej perspektywy widziana jest wysoka, pełna, prążkowana, nad prawym przedramieniem widoczne mięśnie zębate i górna część mięśni prostych brzucha (wypełnia szczegółowo całościowy obraz). Talia wąska, brzuch płaski – idealnie (czyżby „czyste” ładowanie bez „fastów”?), bardzo estetyczne... Mięśnie nóg – widoczne pasmo biodrowo-piszczelowe, oddzielające mięśnie czworogłowe uda od dwugłowych (powinny być większe), widać zarys mięśni pośladkowych i naprężacz powięzi szerokiej.

W pozie z tricepsem – świetne „prążkowane” ramię, wąska talia z widoczną separacją mięśni brzucha.

Tyłem - anatomiczny widok, dużo wypukłych szczegółów. W „bicepsy tyłem” widoczne prążki oraz podział na 3 głowy oraz mięśni naramiennych, mięśnie ramion w głębokiej separacji - biceps, triceps - trzy głowy, oraz ramienny. Mięśnie grzbietu - czworoboczny głęboko oddzielony we wszystkich częściach (zstępującej, równoległobocznej i wstępującej), widoczne prążki. Jest obły większy i mniejszy, podgrzebieniowy oraz mięśnie najszersze grzbietu, dobrze widoczny środek pleców (mega). Mięśnie pośladkowe nieduże (powinny być większe i prążkowane). Tylna część uda - dobrze widoczna separacja dwugłowych, półbłoniaste półścięgniste, łydka –mięśnie brzuchate podzielone, widać głowę przyśrodkową i boczną.

Piękny zawodnik, bardzo „przyszłościowy”, ma również świetną prezencję. Prezentacja układu dowolnego jest bardzo dobra, na pewno z czasem będzie jeszcze lepsza.

Podsumowując: bardzo dobra sylwetka, prezentująca wiele atutów, dobra struktura i jakość mięśni, która „z czasem” zapewne jeszcze zyska. Należy zwiększać masę mięśniową, zachowując i doskonaląc proporcje.

Sylwetki polskiej sceny kulturystyki i fitness - Łukasz Sosiński

Źródło: facebook.com

https://www.youtube.com/watch?v=m0Yl9RLgbZg

Komentarze (4)
RPS1990

Prawie idealna sylwetka.

0
Banan

na żywo robi mega wrażenie, szczególnie plecy
no i progres od debiutów bodajże 2 lata temu tez konkretny!

0
krzysiek83wpr

Powiem tak:
Zawodnik o jednej z najlepszych sylwetek wśród młodszego pokolenia pakerów, swoją drogą od czasu naszych mistrzów: Strzałka, Głuchy, Masza z przepiękną sylwetką V wg. mnie niestety nie widać zbyt dużo talentów. Dla mnie sylwetka w kształcie prostokąta z szeroką talią i brzuchami to nic fajnego nawet gdy bf jest bardzo niski. Niestety. Podsumowując zawodnik z bardzo bardzo dobrą genetyką bez większych minnusów, dla mnie osobiście super.
+ estetyka, gęstość mięśnia, naturalny wygląd
- trochę lepsza docinka

Mam nadzieje, że zawodnik nie pójdzie tą drogą co większość.. tą złą drogą i nie będzie "inwestował" w brzuch a trzymał proporcje i co roku dokładał delikatnie po 1-2kg mięsa.

0
krzysiek83wpr

++ pozowanie, aktualnie nie wiem co się stało... ale zawodnicy pozują fatalnie, 90% zawodników się nie wiedzieć czego spieszy z pozami, bicepsy przodem a za 2 sekundy klatka bokiem. Jakaś tragedia. Łukasz pozowanie ma na poziomie naszych mistrzów o których pisalem wyżej. Jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda prawdziwe pozowanie to polecam pooglądać: Daszkiewicza, Brzózke, Masze, Słodkiewicza, Strzelińskiego i porównać do obecnych zawodników. PRZEPAŚĆ

0