Start w kategorii fitness sylwetkowego w dobrej formie startowej, na dobrym poziomie, wymaga kilku lat pracy, nieprzypadkowych treningów oraz ściśle kontrolowanego rozwoju sylwetki pod okiem doświadczonego trenera. Dobre proporcje to nie przypadek, lecz (między innymi) świadomy dobór ćwiczeń i zaplanowanej indywidualnie diety.

Katarzyna jest zawodniczką, którą widzimy od kilku lat na scenie, z każdym startem poprawia swoją sylwetkę. Ma dobre proporcje pionowe i poziome.

W „postawie przodem” widzimy szerokie barki, bardzo dobrze ukształtowane mięśnie naramienne, ramiona niezbyt mocno rozwinięte z zarysem mięśni dwugłowych ramion i trójgłowych. Klatka piersiowa od góry jest zarysowana, talia jest wąska w stosunku do obręczy barkowej. Zaznaczone są mięśnie proste brzucha, są też mięśnie skośne zewnętrzne, dość „mocne” tuż nad biodrem. Biodra nie są wąskie, ale w dobrych proporcjach do szerokość obręczy barkowej. Długie smukłe nogi, które mają ładny kształt i zarys mięśni czworogłowych.

W „postawie bokiem” – szeroka obręcz barkowa, dobrze ukształtowana, widoczna część obojczykowa klatki piersiowej - mostek tej zawodniczki „ osadzony” jest dość „głęboko”, co wizualnie wygląda na „zapadniętą” klatkę piersiową - wyższa klaka piersiowa polepszyłaby optycznie wygląd całej sylwetki. Wąski pas, bardzo dobrze ukształtowane pośladki oddzielone od uda, „wyrobiony” pośladkowy średni daje efekt dołka w pośladku, od którego prawie w jednej linii przebiega smuga biodrowo-piszczelowa, która oddziela przednią część uda od tylnej, ładnie zaznaczony przyczep końcowy mięśnia obszernego bocznego przy kolanie.

„Tyłem” - to najlepsza poza tej zawodniczki. Szerokie barki z mocno zaznaczonym tylnym aktonem naramiennego, akton boczny w tej perspektywie również pięknie wygląda, mięśnie czworoboczne w całej okazałości bez części zstępującej - „karku” idealnie uszlachetniają kształt całej sylwetki, mięśnie obłe i najszersze grzbietu układają plecy w V. Wąski pas i świetnie ukształtowane pośladki, okrągłe, oddzielane od uda, na połączeniu uda i pośladka zaznaczone miejsce przyczepu końcowego pośladkowego wielkiego (na guzowatości kości udowej), widoczne mięśnie dwugłowe. Łydki wysoko „podcięte” – mistrzowska poza.

Podsumowując: regularne starty tej zawodniczki pozwalają śledzić postępy w zakresie poprawy proporcji, jak również jakości, gęstości poszczególnych mięśni. Należy wypełniać w dalszym ciągu konsekwentnie sylwetkę mięśniami, szczególnie uda. Wdrożyć ćwiczenia zwiększające pojemność - objętość klatki piersiowej. Atutem tej zawodniczki jest estetyka ciała, napięcie skóry, nieskazitelnie gładki jej wygląd i tonus. Prezentacja jest prawidłowa, dokładnie przygotowana, płynna, podkreśla walory sylwetki tej zawodniczki.

Źródło: sfd.pl

https://www.youtube.com/watch?v=1M8g7fJifOU

https://www.youtube.com/watch?v=r9Tgerj_8Z4

Komentarze (0)