Obecnie fitness plażowe mężczyzn cieszy się ogromnym powodzeniem. Na zawodach licznie obsadzone są wszystkie kategorie wzrostowe, a także kategoria „muscular” stworzona dla „masywniejszych” zawodników. Jednym z najlepszych w Polsce, jak i na świecie jest aktualny brązowy medalista Mistrzostw Świata Mariusz Janucik.

Zawodnik o bardzo dobrych proporcjach pionowych i poziomych, wyróżniający się świetną jakością mięśni. W postawie przodem widzimy szeroką i dobrze zbudowaną obręcz barkową, mięśnie naramienne są duże, gęste, kuliste, dominują nieco nad objętością mięśni ramion, co wpływa korzystnie na ogólny wizerunek sylwetki, która wydaje się „delikatniejsza”. Mięśnie klatki piersiowej są dobrze rozwinięte, co jest istotne, ponieważ w postawie przodem zawodnicy opuszczają nieco klatkę piersiową w dół, aby dobrze zaprezentować mięśnie w obrębie talii, która u tego zawodnika jest jakościowo doskonała. Widzimy: zębate przednie, skośne zewnętrzne, głęboko umiejscowione są smugi ścięgniste oraz kresa biała, co ma wpływ na wypukłość i wyrazistość mięśni prostych brzucha. Separacja w obrębie środka ciała stanowi ważny atut sylwetki.

„Wypracowane” łydki dopełniają całości. W pozie bokiem, kiedy zawodnik skręca obręcz barkową w kierunku widzów, uwidoczniona jest wąska talia z głęboką separacją, „wypukła” klatka piersiowa „oddzielona” od tułowia, szerokie barki. “Tyłem” widzimy wszystkie właściwe mięśnie, tylny akton naramiennego, czworoboczne, mięśnie obłe-większy i mniejszy, najszersze grzbietu. Bardzo lubię sposób prezentacji tego zawodnika. To wyrazista osobowość sceniczna, wśród (nieruchomo, typowo i jednakowo) uśmiechniętych zawodników (w stylu Bolka i Lolka) wyróżnia się sposobem bycia. Ma w sobie „urok macho”, świetnie „pracuje na scenie”, zmieniając charakterystycznie pozy.

Ma świetną prezencję i przemyślaną prezentację. Jego estetyczny wygląd przyciąga i skupia uwagę widzów. Zapewne można jeszcze poprawiać szczegóły, doskonaląc proporcje sylwetki („pilnując talii”), a także doszlifować pozy obowiązkowe, zwłaszcza postawę przodem (nie pochylać się za bardzo do przodu).

Jak dla mnie to prawdziwy Mistrz z charakterem, stworzył „zapamiętywalny wizerunek”, a jego forma startowa jest bez zarzutu.

Źródło: facebook.com

https://www.youtube.com/watch?v=b2AAPJPNZa8

Komentarze (0)