Kategoria Fitness Sylwetkowe to połączenie piękna kobiecego ciała, wytrenowanego i kształtowanego w określonym kierunku, i kobiecości. To formowanie proporcji na „szkielecie damskim” poprzez budowanie mięśni w bardzo świadomy sposób. Nie jest łatwe, śmiem twierdzić, iż potrafi to „zrobić” tylko kilku trenerów w Polsce. Mamy w naszym kraju zawodniczki na poziomie światowym, fantastyczne dziewczyny, w których drzemie drapieżny instynkt sportowca. Bowiem konsekwentny trening i reżim, w jakim nieustannie trwają, jest niezbędny, by osiągnąć wysoki poziom sportowy.

Ania swoja klasę pokazała już wielokrotnie. Regularne starty pozwalają na śledzenie jej nieustannego rozwoju, a zdobywane medale są tylko tego potwierdzeniem. Obecnie prezentuje już bezdyskusyjnie światowy poziom i może rywalizować bezwzględnie z najlepszymi zawodniczkami na świecie.

“Postawa przodem” ukazuje nam proporcje ciała - szeroką obręcz barkową, długie obojczyki. Doskonałe mięśnie naramienne, pięknie ukształtowane i wszechstronnie rozwinięte, zwłaszcza akton boczny jest fantastycznie „ułożony”, z głęboką separacją w miejscu przyczepu na kości ramiennej. Wypełniona jest od góry (obojczykowa część) klatka piersiowa, wąska talia, w obrębie której odznaczają się głęboką separacją mięśnie brzucha (proste, zębate, skośne zewnętrzne), widoczne mięśnie najszersze grzbietu doskonalą optycznie proporcje obręczy barkowej do „pasa”. Wąskie biodra są kolejnym atutem tej sylwetki. Nogi obecnie mają głęboką separacje już od biodra na całej długości, widoczne wszystkie głowy czworogłowego oraz mięśnie krawieckie. Uda są pełne, co podkreślają „drobne” kolanka, łydki proporcjonalne, wysoko „podcięte”. Postawa przodem jest moim zdaniem najlepszą pozą Ani - pro - chapeau bas.

“Bokiem” - cudowne barki „układają” proporcje, małe objętościowo ramiona (biceps, triceps) wpływają jeszcze bardziej na estetyczny odbiór całej sylwetki. Najszerszy grzbietu podkreśla wcięcie w talii, wypukłość pośladków oraz całą linię nóg z zaznaczoną „wypukłością” mięśni dwugłowych ud. Widoczna jest smuga biodrowo-piszczelowa, naprężacz powięzi szerokiej, głęboko rysuje się koniec brzuśca mięśnia obszernego bocznego (pięknie….).

“Tyłem” jest grubo - dosłownie i w przenośni. Mięśnie naramienne - tylne aktony – są duże i pełne, widać miejsce, w którym oddzielają się od aktonu bocznego. „Rysunek pleców” - mięśnie czworoboczne, obłe większe i mniejsze - są grube i gęste, wąski „pas” i biodra. Pośladki są dość małe, (połączenie uda i pośladka mogłoby być „jeszcze lepsze”, głębsze). Uda ukazują „cień” mięśni dwugłowych i przywodzicieli.

Zawodniczka w świetle reflektorów wydaje się „duża”. Sylwetka i forma Ani jest bardzo dobra. Prezencja pełna estetyki, prezentacja swobodna, szczegółowo przygotowana, płynna, zadowolenie i radość, ale też skromność kryje się pod nieco nieśmiałym uśmiechem. Dla koneserów tej sztuki, którą jest fitness sylwetkowe, to „ Pani As”. Pełne emocji przeżycie widzieć Anię w tak fantastycznej dyspozycji.

Sylwetki polskiej sceny kulturystyki i fitness - Anna Nawrot

Źródło: facebook.com

https://www.youtube.com/watch?v=uXtxEx711rs

https://www.youtube.com/watch?v=zIkWr7_W0eY

https://www.youtube.com/watch?v=I362xn8TlYw

Komentarze (1)
natalijka

Czekałam długo na ocenę Diablicy i wreszcie jest :)

0