Kobiecość to zespół cech fizyczno-umysłowych, a więc nie tylko cech zewnętrznych. W odniesieniu do sportów sylwetkowych, zwłaszcza kategorii bikini, dotyczy zdecydowanie cech zewnętrznych, jednak jest  jeszcze to „coś”, co wnosi zawodniczka swoją obecnością na scenę. Elegancja, estetyka, urok, prezencja, „magnetyzm”, zachowanie, które przyciąga uwagę i skłania do głębszej analizy wyglądu sportowego. Nie istnieje jeden wzorzec zachowań, chociaż każda zawodniczka wykonuje te same pozy, praktycznie równocześnie, to każda jest inna. 

Paulina to zawodniczka o bardzo kobiecym wyglądzie. 

Oceniając sylwetkę przodem uwagę przyciąga bardzo wąska talia w stosunku do obręczy barkowej i bioder, to bardzo duży atut. Mięśnie naramienne są „zarysowane”, podobnie mięśnie proste brzucha, a tułów ma kształt V, to bardzo korzystny (kobiecy) układ ciała. Nogi mają bardzo dobre proporcje długości kości udowej do piszczelowej. Uda mają dość dużą objętość, całe są dość dobrze ułożone, w górnej części – biodrowej - rysuje się delikatnie początek mięśni krawieckich, które na całej swojej długości są widoczne. W okolicy kolana widać przyczepy mięśni czworogłowych. 

 

Bokiem - proporcje potwierdzają się - wąska talia i barki tworzą trójkąt podstawą odwrócony do góry, ładna linia bioder i nóg, które wypełnione mięśniami. 

Tyłem – delikatny rysunek pleców, widać mięśnie naramienne (tylny akton), czworoboczny, także obłe większe i mniejsze, najszersze grzbietu. Wąski pas i pośladki dobrze ukształtowane, zbudowane we wszystkich częściach. 

Atutem Pauliny jest kobiecość – wcięcie, wygięcie, wypięcie … piękne „krzywizny” kobiecego ciała. Uroda dziewczęca, „słodka”, bardzo sceniczna, jest również wielką siłą tej zawodniczki. Prezentacja dopracowana, płynna, szczegółowo przygotowana. Czerwony strój podkreśla jej  urodę, subtelność i wdzięk. 

Co poprawić? Mięśnie nóg stają się objętościowo „znaczące” i nad tym trzeba czuwać, doskonaląc kształt. 

Sylwetki polskiej sceny kulturystyki i fitness - Paulina Nowacka-Bernaczyk

https://www.youtube.com/watch?v=yoUsw9aNJ8I

https://www.youtube.com/watch?v=RDL9XX2n8eU&t=1s